Bim 11.06.2019 Tıraş Ürünleri
(11/06/2019, Saat: 12:26)KamilAY Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar Demin mahellemde ki bim markete uğradım sabunla fırçayı göremedim çalışanlara sordum fırça ve sabunu abi dediler 2 saat içinde tükendi sizlerde bu durumu yaşyan oldu mu
Nerede bu geleneksel sevdalıları hocam, ben haftaya bile uğrasam kesin bulurum diye düşünüyorum..

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi...
Seyahat çantası geniş iş görür. Sabunu denedim videosunu çektim müsait olunca yükleyeceğim. Makas tarak profesyonel değil ama ufak tefek işleri halleder. Sakal fırçasının sapı çok kısa ve elden kayacak gibi ihtiyaç olmadığı için almadım. aaa32acd4004a133640e6921d2e144aa.jpg

Youtube.com/Berberbey
youtube.com/Berberbey
Fırça domuz kılı değil sentetik bir an jaguar mı geldi diye düşünmüştüm fakat yanılmışım
Komşular Bim'den sabun ve fırçadan ben de aldım. Sabun Derby sabunun aynısı hiç bir fark yok.
Fırça ise sap jaguar 236 ancak kıllar domuz değil, sentetik. O kadar kısa sapa sentetik fırça hiç olmamış. Denemek için köpürtme yapayım dedim ancak, kıl uzunluğu çok kısa olduğu için kazık gibi kaldı fırça hiç yayılmıyor. Orijinal 236 ile sadece sap benzerliği var.
Selam dostlar.
Geçen hafta paylaştığım üzere bugün BİM'e uğradım ve ürünleri inceledim. Bir adet No2 Marmara kolonyası aldım. Kokusu çok hoşuma gitti. Ancak 70 derece olması hasebiyle tıraş sonrasına uygun görmüyorum. Genize sirayet eden keskin bir kokusu var. Sabun komşularımızın belirttiği gibi Derby'nin aynısı olduğunu düşünüyorum. Fırçaya gelince ise çok küçük minicik bir fırça domuz kılı mı sentetik mi bilemedim ama bana domuz gibi geldi ama ben daha çok süpürge kılına benzettim Smile . Kıl yoğunluğu neredeyse yok denecek kadar azdı, ortası açılmış gibiydi. Ama zerre koku yoktu.
Bimdeki fırçayı alıp, bir köpürtme yapayım dedim. Bu kadar kötü bir fırça daha satılamazdı diye düşünüyorum. Ortası bomboş, köpüğü etrafa mikserin ucu gibi saçıyor. Almayı düşünen varsa o paraya bir tane temizel fırça alsın. Kat kat iyidir.
Tıraş oluyorum, o halde varım.
Fırça kullan at gibi duruyor. Kıl sayısı az ve zayıf.

Youtube.com/Berberbey
youtube.com/Berberbey
(11/06/2019, Saat: 13:23)mimaras Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşular Bim'den sabun ve fırçadan ben de aldım. Sabun Derby sabunun aynısı hiç bir fark yok.
Fırça ise sap jaguar 236 ancak kıllar domuz değil, sentetik. O kadar kısa sapa sentetik fırça hiç olmamış. Denemek için köpürtme yapayım dedim ancak, kıl uzunluğu çok kısa olduğu için kazık gibi kaldı fırça hiç yayılmıyor. Orijinal 236 ile sadece sap benzerliği var.

Aslında fırçanın ergonomisi çok iyi, kıl uzunluğu da normal sayılır.
Kıl yoğunluğu az gibi görünüyor.
Bazıları sapının kısa olduğunu yazıyor.
Burada önemli olan bu sentetik mi yoksa naylon mu? sorusuna cevap vermek.
Deneyimli bir arkadaşım naylon olduğunu söyledi.

Bu durumda asıl soru şu "Bu fırça kullanıma nasıl hazırlanmalı?"
Ya da naylon fırçalar için hazırlık çalışması yapılabiliyor mu?

Sap Uzunluğu: 4 cm
Kıl Yüksekliği: 5 cm

E n v i r o n m e n t a l i s t

fırça biraz dandik duruyordu almadim

canta ve sabun iyi
(11/06/2019, Saat: 15:25)lim10 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bimdeki fırçayı alıp, bir köpürtme yapayım dedim. Bu kadar kötü bir fırça daha satılamazdı diye düşünüyorum. Ortası bomboş, köpüğü etrafa mikserin ucu gibi saçıyor. Almayı düşünen varsa o paraya bir tane temizel fırça alsın. Kat kat iyidir.
Bu fırçanın kullanıma hazır hale getirildikten sonra denenmesini öneriyorum.
Aksi halde pazardan yeni alınan hiç bir fırçanın gerekli hazırlık yapılmadığı için randımanlı olacağını sanmıyorum.

E n v i r o n m e n t a l i s t

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Türk Tıraş Ürünleri Satıcıları ve Siteleri chevalier 46 53,793 02/12/2022, Saat: 19:23
Son Yorum: thatwickerhat
  Eminönü'de Klasik Tıraş Malzemeleri Satan Dükkanlar Nelerdir? Fatihkorkmaz 1 1,958 25/07/2022, Saat: 00:30
Son Yorum: ArdaSeremet
  Semogue ürünleri Portekiz Fabrika serkant2 0 1,631 16/06/2021, Saat: 16:12
Son Yorum: serkant2
  Ankara'da Geleneksel Tıraş Ekipmanı Nereden Temin Edilebilir? Haldun 187 185,091 02/04/2021, Saat: 15:29
Son Yorum: mtcn77
  Antalya'da geleneksel traş ürünleri satılan yerler Kea.aksoy 9 10,134 20/02/2021, Saat: 19:23
Son Yorum: wololo
  Online Satış Yapan İtalyan Tıraş Malzemesi Siteleri ckeskin 21 38,452 17/07/2020, Saat: 18:06
Son Yorum: İsmetaltan
  İspanya Online Tıraş Malzemeleri Satan Firmalar Soner 1 4,525 30/05/2020, Saat: 19:42
Son Yorum: Muhibbi
  Almanya tıraş ürünleri satan internet siteleri Soner 7 4,890 11/05/2020, Saat: 18:58
Son Yorum: Soner
  MALATYA'da geleneksel tıraş ürünleri eyvallah 5 3,893 26/04/2020, Saat: 19:11
Son Yorum: sasevi.2015
  Kalaylı Bakır Tıraş Tası pars 96 89,431 27/02/2020, Saat: 18:24
Son Yorum: habaz

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: