Bim 11.06.2019 Tıraş Ürünleri
Fırça hakkında net bir bilgi verebilen üstad varmı? Yani domuz kılı mı? Sentetik mı? (Noylan,plastik )
Sabun ve kolonyadan aldım. Sabun hacı şakir banyo sabunu kokuyor. Köpürme hızı ve kıvamı çok iyi ama kurutma potansiyeli yüksek görünüyor. Kolonya da pek matah bir şey değil ama arada gider. Fırça almadım çünkü kıllar da sap da çok kısa idi, düğüm de seyrekti. Bu kadar porsuk ve sentetik fırça varken domuz kılı fırçayı kaynar suya ve hor kullanıma gidecek uzun kıllı ve yoğun bir düğüm olursa tercih edebilirim ancak.
fırça ve sabundan aldım mfy ile aynı formda henüz kullanmadım kabaca içeriğine baktım farklılıklar var .Fırçayı 2 kez sıcak suda beklettim sonra arko ile ufak bir deneme yaptım uçları açılmadığından mıdır bilemedim süpürge gibi sert geldi .Sentetiğe geri döndüm bunuda arabada toz fırçası olarak kullanmak üzere tayinini çıkardım .
Fırçanın kılları kalitesiz durduğundan almaktan imtina ettim. Buna karşılık bim in tıraş atılımını desteklemek gerektiğini düşündüğümden tıraş sabununu aldım. Jelatinini açtığımda oncelikle koku olarak mfy muadili gibi, yine de marmara nın daha yoğun ve ferahlatıcı bir kokuya sahip olduğunu söyleyebilirim. Marmara nın as olarak üretilen kolonyalarını begendigimden normal kolonyasıni almadım.
(11/06/2019, Saat: 16:55)edward Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sözde proraso sandal agacı alacaktım ertelecegim mecbur.Şu sabunu marketlerde vs satsalar ama pahalı alan olmaz bir sabun alamaya kalksam en az 7/8 TL kargo ödeyecegim.Hadi kargo parası boşa gitmesin diye yanına bir kaç ürün daha ekleyecegim felan  ertelemek mantıklı.=)

Aynen bende merakımdan baktım ve duramadım.Fırça zaten beni alma diye bagırıyordu iyiki almamışım.Kolonya ve sabuna ihtiyacım yoktu yinede aldım.Sabunun kutusunu sabun basmada kullanırım diye düşünüyorum kapaklı olması nedeniyle.

Merak ettigim konu şimdi bu fırça jaguar 236 mı? Kılları domuz mu sentetik mi? Kıllar naylon gibi duruyordu ama kullanmadan kaç kişimtam olarak anlayabilir bilemem.

Kolonya gerçekten iyi degil özellikle kalıcılık anlamında.Tek güzel yanı cam şişe oda bir işinize yarar mı bilmem =)

Merhaba tekrardan Smile
Bu akşam bi hevesle eve geldim.4 günlük sakalım vardı.Hemen Gillette platinium 2 kullanım jileti Rockwell 3 ayar aldım. Marmara fırçayı 3 dk kaynak suda beklettim.sabuna da sıcak su ile köpürttüm. Uzun zamandır jaguar 236 merak ediyordum, fırçayı da o yüzden aldım. Fırçada koku sıfır, kılları normal domuz kılından ince, sanırım sentetik. Bu arada fırça ile köpürtürken kıl dökmeye başladı.dedim ilk perde normaldir. İkinci perdede daha çok döktü .üçüncü perdede daha da çok döktü. Fırça hissiyatı batıcılık orta , köpürtme tas ta iyi yüzde başarısız.yinede fırçayı sevdim ama Smile kıl dökmesi sinirimi bozdu . Sonuç kıl dökmese bu fiyata bedava Smile
Sabun köpük iyi, Yoğunluk güzel, koruyucuk iyi, yüz kurutma hissiyatı arkodan iyi. Tek kötü tarafı kokusu. Yüzünüz yoğun köpük kaplandığında ağır bir koku geliyor. Tam animalik diyemiyorum ama ben sevmedim. Sonuç olarak bu fiyata yoktan iyi Smile
Kolonya, mavi olan no 2 aldım. 70 derece olması itibarı ile yakıcı olur sandım.traş sonrası kullandığımda ilginç bir şekilde yakıcılık olmadı. Koku ilk sürdüğünde idare eder.kalıcılık yok . Ciltdi rahatlatma iyi. 1 saat sonra ki hissiyatım cildin yumuşacık.
Bu fiyata cam şişe 500ml Smile
Alacak arkadaşlar için umarım aydınlatıcı olmuştur.
(11/06/2019, Saat: 21:12)Enigma Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Fırça hakkında net bir bilgi verebilen üstad varmı? Yani domuz kılı mı? Sentetik mı? (Noylan,plastik )
Fırçayı bu akşam inceledim.
1- Fırçanın görüntüsü ve kıl kesimi çok iyi.
2- Kıl yoğunluğu yeterli değil.
3- Bir arkadaşımın yorumu fırçanın "naylon" olduğu idi ben de yeni incelediğimde bu kanıyı destekleyen emareler gördüm. Sentetik fırça hissiyatından uzak.
4- Fırça ile ilgili üzerinde çalışma yapılsa bile adam olabilecek gibi değil.
5- Gerek sıcak su ile ve gerekse sirkeli suda beklettikten sonraki kullanımda fırçanın kılları yumuşamadı.
Bir arkadaşın yorumunda olduğu gibi köpükleri etrafa fırlatıyor. Smile)

Düşüncelerim bunlar.

E n v i r o n m e n t a l i s t

(11/06/2019, Saat: 22:45)Fermanbey Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba tekrardan Smile
Bu akşam bi hevesle eve geldim.4 günlük sakalım vardı.Hemen Gillette platinium 2 kullanım jileti Rockwell 3 ayar aldım. Marmara fırçayı 3 dk kaynak suda beklettim.sabuna da sıcak su ile köpürttüm. Uzun zamandır jaguar 236 merak ediyordum, fırçayı da o yüzden aldım. Fırçada koku sıfır, kılları normal domuz kılından ince, sanırım sentetik. Bu arada fırça ile köpürtürken kıl dökmeye başladı.dedim ilk perde normaldir. İkinci perdede daha çok döktü .üçüncü perdede daha da çok döktü. Fırça hissiyatı batıcılık orta , köpürtme tas ta iyi yüzde başarısız.yinede fırçayı sevdim ama Smile kıl dökmesi sinirimi bozdu . Sonuç kıl dökmese bu fiyata bedava Smile
Sabun  köpük iyi, Yoğunluk güzel, koruyucuk iyi, yüz kurutma hissiyatı arkodan iyi. Tek kötü tarafı kokusu. Yüzünüz yoğun köpük kaplandığında ağır bir koku geliyor. Tam animalik diyemiyorum ama ben sevmedim. Sonuç olarak bu fiyata yoktan iyi Smile
Kolonya, mavi olan no 2 aldım. 70 derece olması itibarı ile yakıcı olur sandım.traş sonrası kullandığımda ilginç bir şekilde yakıcılık olmadı. Koku ilk sürdüğünde idare eder.kalıcılık yok . Ciltdi rahatlatma iyi. 1 saat sonra ki hissiyatım cildin yumuşacık.
Bu fiyata cam şişe 500ml Smile
Alacak arkadaşlar için umarım aydınlatıcı olmuştur.
Komşum, kokuyu ben nane ve okaliptus yağı ile yok ediyorum. Her ikisiylede bastırıuor kendi kokusunu. Hele ki Arko'da kapalı kapta resmen içine nüfuz ediyor, muhteşem oluyor. Tavsiye ederim, o zaman seveceksiniz kıvamıno ve kokusunu. Ayrıca ciltteki ferahlama harika oluyor
Hadi hayırlı tıraşlar!  Tıraş aleti
Kolonyanın içinde linalool var bende no 3 var sanırsam yanma durumu ondan olmuyor.

ANE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Dünya bomboş olmuş her taraf ıssız,
Her nereye baksam gönül ışıksız...
Neşet Ertaş...
Kaliteli bence, bu fiyata muhteşem bir çanta. Güzel bir görünümü ve kaliteli duruşu var. Piyasada en 20 TL'den başlıyor böyle çantalar. Tavsiye ederim. Markası NorthPacific, Türkiye üretim.

2i6zx9h.jpg
117zrlc.jpg
16lb5zt.jpg
242hjzs.jpg

Sabun direkt olarak MFY. Fiyatı neredeyse aynı.
Fırça Jaguar 236 tipi ama kıllar seyrek ve domuz kılı değil, uğramaya değmez diye almadım
Hadi hayırlı tıraşlar!  Tıraş aleti
Epey sabun ve fırça denedikten sonra mükemmel mi hayır tabi ki ama iş görmez mi görür bence. Biraz önce ikisini de denedim. Sakal kaldı mı hayır..

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Türk Tıraş Ürünleri Satıcıları ve Siteleri chevalier 46 53,793 02/12/2022, Saat: 19:23
Son Yorum: thatwickerhat
  Eminönü'de Klasik Tıraş Malzemeleri Satan Dükkanlar Nelerdir? Fatihkorkmaz 1 1,958 25/07/2022, Saat: 00:30
Son Yorum: ArdaSeremet
  Semogue ürünleri Portekiz Fabrika serkant2 0 1,631 16/06/2021, Saat: 16:12
Son Yorum: serkant2
  Ankara'da Geleneksel Tıraş Ekipmanı Nereden Temin Edilebilir? Haldun 187 185,091 02/04/2021, Saat: 15:29
Son Yorum: mtcn77
  Antalya'da geleneksel traş ürünleri satılan yerler Kea.aksoy 9 10,134 20/02/2021, Saat: 19:23
Son Yorum: wololo
  Online Satış Yapan İtalyan Tıraş Malzemesi Siteleri ckeskin 21 38,452 17/07/2020, Saat: 18:06
Son Yorum: İsmetaltan
  İspanya Online Tıraş Malzemeleri Satan Firmalar Soner 1 4,525 30/05/2020, Saat: 19:42
Son Yorum: Muhibbi
  Almanya tıraş ürünleri satan internet siteleri Soner 7 4,890 11/05/2020, Saat: 18:58
Son Yorum: Soner
  MALATYA'da geleneksel tıraş ürünleri eyvallah 5 3,893 26/04/2020, Saat: 19:11
Son Yorum: sasevi.2015
  Kalaylı Bakır Tıraş Tası pars 96 89,431 27/02/2020, Saat: 18:24
Son Yorum: habaz

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: