Bim 11.06.2019 Tıraş Ürünleri
(11/06/2019, Saat: 22:45)Fermanbey Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba tekrardan Smile
Bu akşam bi hevesle eve geldim.4 günlük sakalım vardı.Hemen Gillette platinium 2 kullanım jileti Rockwell 3 ayar aldım. Marmara fırçayı 3 dk kaynak suda beklettim.sabuna da sıcak su ile köpürttüm. Uzun zamandır jaguar 236 merak ediyordum, fırçayı da o yüzden aldım. Fırçada koku sıfır, kılları normal domuz kılından ince, sanırım sentetik. Bu arada fırça ile köpürtürken kıl dökmeye başladı.dedim ilk perde normaldir. İkinci perdede daha çok döktü .üçüncü perdede daha da çok döktü. Fırça hissiyatı batıcılık orta , köpürtme tas ta iyi yüzde başarısız.yinede fırçayı sevdim ama Smile kıl dökmesi sinirimi bozdu . Sonuç kıl dökmese bu fiyata bedava Smile
Sabun  köpük iyi, Yoğunluk güzel, koruyucuk iyi, yüz kurutma hissiyatı arkodan iyi. Tek kötü tarafı kokusu. Yüzünüz yoğun köpük kaplandığında ağır bir koku geliyor. Tam animalik diyemiyorum ama ben sevmedim. Sonuç olarak bu fiyata yoktan iyi Smile
Kolonya, mavi olan no 2 aldım. 70 derece olması itibarı ile yakıcı olur sandım.traş sonrası kullandığımda ilginç bir şekilde yakıcılık olmadı. Koku ilk sürdüğünde idare eder.kalıcılık yok . Ciltdi rahatlatma iyi. 1 saat sonra ki hissiyatım cildin yumuşacık.
Bu fiyata cam şişe 500ml Smile
Alacak arkadaşlar için umarım aydınlatıcı olmuştur.
Komşum, kokuyu ben nane ve okaliptus yağı ile yok ediyorum. Her ikisiylede bastırıuor kendi kokusunu. Hele ki Arko'da kapalı kapta resmen içine nüfuz ediyor, muhteşem oluyor. Tavsiye ederim, o zaman seveceksiniz kıvamıno ve kokusunu. Ayrıca ciltteki ferahlama harika oluyor
Hadi hayırlı tıraşlar!  Tıraş aleti
Kolonyanın içinde linalool var bende no 3 var sanırsam yanma durumu ondan olmuyor.

ANE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Dünya bomboş olmuş her taraf ıssız,
Her nereye baksam gönül ışıksız...
Neşet Ertaş...
Kaliteli bence, bu fiyata muhteşem bir çanta. Güzel bir görünümü ve kaliteli duruşu var. Piyasada en 20 TL'den başlıyor böyle çantalar. Tavsiye ederim. Markası NorthPacific, Türkiye üretim.

2i6zx9h.jpg
117zrlc.jpg
16lb5zt.jpg
242hjzs.jpg

Sabun direkt olarak MFY. Fiyatı neredeyse aynı.
Fırça Jaguar 236 tipi ama kıllar seyrek ve domuz kılı değil, uğramaya değmez diye almadım
Hadi hayırlı tıraşlar!  Tıraş aleti
Epey sabun ve fırça denedikten sonra mükemmel mi hayır tabi ki ama iş görmez mi görür bence. Biraz önce ikisini de denedim. Sakal kaldı mı hayır..

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi...
Bim de satılan fircayi bende inceledim. Jaguar 236 sahibi ve çok memnun olan birisi olarak, görüntü birebir olsa da bu fırça kesinlikle domuz kılı değil. Fiyat olarak cazip belki seyahat amaçlı kullanılabilir ama bir jaguar 236 kesinlikle değil.
Saygılar.
Voskhod  Jilet adamdır!
İncelediğim fırçada uçlar çatallanmıştı sanki inceliğinden mi öyle gördüm bilmiyorum ama içinde bir tane bile siyah kıl yoktu. Buradan bile anlaşılıyor, bu paraya ayıklanmış kıllı ürün alınamaz. Ayrıca ışığa tutunca kıllar parlıyor, elini sürtünce de kaymıyor, kesin sentetik.
Seyahat çantası ise eastpak çantaların kumaşına benziyor.
Mavi ve turuncu kolonyada koku çok degişiyor mavi ve turuncu alanlar birdenesin bir süre sonra koku degişiyor mu?
mor olanda o kadar sorun yok.Ayrıca bu kolonyalar 70 derece felan degil yakma yok gibi.Mesela limon kolonyasını suratınıza sürün traş olmasanız bile bir serin leticilik oluyor bunlarda yok buda traş sonrası için düşük alkol oranı demek.Arkonun kokuları daha kalıcı ve seçenek daha fazla ama alkol oranı arkoda daha yüksek sanırım bu ürünlere göre fazla yakıyor.

Plastik şişe yapıp fiyattan niye kırmamışlar yada esansı daha düzgün/fazla kullanmamışlar anlamadım.Kolonya eh işte alsanızda almasanızda olur.Koku kalıcılıgı daha iyi olsa ve koku degişmese aslında gayet alınası.Kalıcılık ve koku anlamında su gibi sürüyorsunuz ama çok çabuk gidiyor.Tamam kolonyada koku uzun süre kalmaz ama bu kadar çabuk gitmesini istemem.Bir daha alırmıyım almam zaten deneme amaçlı aldım.En azından pişman etmez mesela marmara traş fırçası gibi degil =)

Sabunun kokusu arkodan daha iyi bence hafiften baharatlı gibi biraz daha yogun olsa daha iyi olur.Daha kullanmadım sadece koklamak için açtım.Kutusu biraz daha kalın bir plastikten yapılsa daha iyi olurmuş.

Fırça için herkesin ortak düşüncesi almamak lazım sanırım.

Fiyatı itibariyle çanta güzel kullanılır fakat ihtiyacım olmadıgından almadım.

Fırça haricinde fiyat fayda oranına bakınca iyi ürünler bence.Satılmayınca ilerleyen zamanlarda fiyatlar biraz daha düşüp tekrar gelebilir bu ürünlerin satışlarından memnun kalırlarsa belki alternatif ürünlerde gelebilir.Kimse almaz diyordum ama 2 tane fırça 2 tane sabun satılmıştı.

Bu ürünlerin bu tarz büyük marketlere kadar gelmesi tüketiciler için sevindirici.
Sonuç olarak;
1- Bim'in geleneksel tıraş ürünleri satması teşvik ve tanınması açısından olumlu olmakla birlikte özellikle hiç işe yaramayan bir fırçayı bu kampanyaya dahil etmesi olumlu düşüncelerin hepsini yok ediyor, hatta geleneksel tıraşa adım atmak isteyen birilerini de geri döndürebilir.
2- Kampanyaya en azından jilet ve tıraş makinesinin dahil edilmemesi de büyük eksiklik, en azından ORAK veya YUMA'dan bir makine verebilirdi.

En iyisi Tıraş Fırçasını alanların iade etmesi, iade edemeyenlerin de tıraş dışı kullanması veya çöpe atması, almayı düşünenlerin ise kesinlikle almaması.

E n v i r o n m e n t a l i s t

Çoğu komşumuz burada bimin geleneksel tıraş ürünleri saattigi yönünde goruse sahip olsa da bim kimseyi bu hobiye davet etmiyor arkadaşlar. Satılan ürünler ıslak tıraş ürünleri. Permatikle mach 3 serileri ile tıraş olanlar da benzer fırça ve sabun kullanıyorlar zaten. Braun islak tiras saglayan makine ile tiras olan arkadasim dahi firca sabun kullaniyor. Olay yeni birini kazanmak değil kullanılan bilinen ürünleri klasik ucuza getirdim alın mantığı bence.
... Jilet sample jilet çeşitleri ilanımı inceleyebilirsiniz

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  İzmirde tıraş malzemeleri muzoman 15 8,549 8 saat önce
Son Yorum: kral arthur
  Ankara'da Geleneksel Tıraş Ekipmanı Nereden Temin Edilebilir? Haldun 143 90,606 03/09/2019, Saat: 22:17
Son Yorum: kirmizibalik
  MALATYA'da geleneksel tıraş ürünleri eyvallah 4 410 01/09/2019, Saat: 21:06
Son Yorum: eyvallah
  Lviv'de Tıraş Malzemesi Satan Yerler pundoe 13 2,799 17/08/2019, Saat: 03:52
Son Yorum: osaka23
  Türk Tıraş Ürünleri Satıcıları ve Siteleri chevalier 42 13,921 17/06/2019, Saat: 11:34
Son Yorum: impaticaret
  Bursa'da tıraş ürünleri lim10 14 2,117 29/05/2019, Saat: 01:47
Son Yorum: sinekaydı
  Kalaylı Bakır Tıraş Tası pars 92 51,801 14/03/2019, Saat: 22:34
Son Yorum: mrcktl
  Gürcistan geleneksel tıraş malzemeleri Soner 6 1,839 12/02/2019, Saat: 13:01
Son Yorum: korgunv
  Kıbrıs'tan Alınabilecek Tıraş Ürünleri osaka23 4 1,428 11/02/2019, Saat: 18:00
Son Yorum: ckeskin
  Galen Leather - Tıraş Aksesuarları FurkanY 11 1,591 01/02/2019, Saat: 11:29
Son Yorum: manuple

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi