Komşular selam
(21/06/2019, Saat: 01:58)dr_green Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum, yeni komşumuzun r41'den yana bir derdi yok. Zaten birkaç günde bir haftada bir tıraş oluyorum diyor. R41 ile ilk tıraşım çok iyi geçti çok güzel makine diyor. Ama burun altı bölgede bıyıklarımı alamadım makineyi yeterince yanaştıramadım diye üzgün. Bence o konuda da batmanforewer komşunun tavsiye ettiği yöntem işe yarayacaktır Smile

BLA-L29 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
O hemen belli olamayabiliyor komşum bir iki hafta sonra batık sakal, kızarıklık vs yapabiliyor. Ben şahsen geleneksel tıraşa yeni başlayan komşularımın daha yumuşak aletlerle başlayıp el melekesini iyice geliştirmesinden yanayım jiletli ustura kullanan biri olarak r41 in ciddi dikkat gerektirdiğini gördüm. İlk zamanlarda çok dikkat ve tıraş sürecinin uzaması biraz caydırıcı olabiliyor maalesef. @batmanforewer üstada katılıyorum burun altında ciddi anlamda özellikle r41 in 2013 modelinde jilet yanlardan taşmadığından çok rahat oluyor. Selamlar.

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
DE aletler ile tıraşa başlayalı yaklaşık 5-6ay oluyor. Ondan öncesinde geleneksel tıraşın sadece fırça bölümünde kalmayı tercih ediyordum. Çok nadir de olsa Gillette Adj. Slim kullanıyordum. Bu arada elim çok hassastır ve ince işleri çok rahat yaparım. Bu nedenle ilk tıraşımda da üçüncü tıraşımda da R41'i çok çok rahat kullanacağımdan herhangi bir şüphem yok. Hareketler yavaş ve bastırmadan yapılırsa sıfır kesik ile tıraş bitirilebilir. Ancak R41 tıraşından zevk alabilmek için geleneksel tıraşta belirli bir seviyeye gelinmesi gerektiğini düşünüyorum. Benim R41 yeni başlayanlar için uygun bir makine değil demek istediğim aslında buydu. Muhtemelen bir çok komşumuzun da anlatmak istediği buydu. R41 güzel kıvamlı bir köpük ister, R41 sakalının haritasını gözü kapalı çıkartabilen usta ister, R41 biraz da zaman ister. Siz istediklerini ona verirseniz o da size istediklerinizi verir. Ama ne istediğini anlayabilmek için de genellikle mild aletler ile (R89, WS Classic vb.) belirli bir seviyeye gelinmesi gerekir.

İyi çıkartılan tıraş kavramının tanımı kesiğin olmadıysa iyi bir tıraş çıkartmışsınız demektir. Ama bence iyi geçen tıraş kavramı; Öncelikle yüzdeki gülümsemedir. Yaptığınız tıraş ve sonrası size keyif vermiyorsa; Yüzde gülümseme yapmıyorsa ya kullanılan malzemeler (veya teknik) yanlıştır ya da geleneksel tıraş için yeterli heves ve heyecan yoktur. YouTube daki içeriklere de bir göz atabilirisiniz. Geleneksel şekilde yapılacak olan tıraşa başlamadan önce herkesin yüzünde küçük bir gülümseme büyük bir heyecan vardır. Tıraş sonu da büyük bir gülümseme.
"Öç gecikir ancak asla yaşlanmaz." 4.Murad
(21/06/2019, Saat: 10:19)3RD1 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: DE aletler ile tıraşa başlayalı yaklaşık 5-6ay oluyor. Ondan öncesinde geleneksel tıraşın sadece fırça bölümünde kalmayı tercih ediyordum. Çok nadir de olsa Gillette Adj. Slim kullanıyordum. Bu arada elim çok hassastır ve ince işleri çok rahat yaparım. Bu nedenle ilk tıraşımda da üçüncü tıraşımda da R41'i çok çok rahat kullanacağımdan herhangi bir şüphem yok. Hareketler yavaş ve bastırmadan yapılırsa sıfır kesik ile tıraş bitirilebilir. Ancak R41 tıraşından zevk alabilmek için geleneksel tıraşta belirli bir seviyeye gelinmesi gerektiğini düşünüyorum. Benim R41 yeni başlayanlar için uygun bir makine değil demek istediğim aslında buydu. Muhtemelen bir çok komşumuzun da anlatmak istediği buydu. R41 güzel kıvamlı bir köpük ister, R41 sakalının haritasını gözü kapalı çıkartabilen usta ister, R41 biraz da zaman ister. Siz istediklerini ona verirseniz o da size istediklerinizi verir. Ama ne istediğini anlayabilmek için de genellikle mild aletler ile (R89, WS Classic vb.) belirli bir seviyeye gelinmesi gerekir.

İyi çıkartılan tıraş kavramının tanımı kesiğin olmadıysa iyi bir tıraş çıkartmışsınız demektir. Ama bence iyi geçen tıraş kavramı; Öncelikle yüzdeki gülümsemedir. Yaptığınız tıraş ve sonrası size keyif vermiyorsa; Yüzde gülümseme yapmıyorsa ya kullanılan malzemeler (veya teknik) yanlıştır ya da geleneksel tıraş için yeterli heves ve heyecan yoktur. YouTube daki içeriklere de bir göz atabilirisiniz. Geleneksel şekilde yapılacak olan tıraşa başlamadan önce herkesin yüzünde küçük bir gülümseme büyük bir heyecan vardır. Tıraş sonu da büyük bir gülümseme.

Güzel özetlemişsiniz ama sizin fatboyunuz var

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
(21/06/2019, Saat: 10:19)3RD1 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: DE aletler ile tıraşa başlayalı yaklaşık 5-6ay oluyor. Ondan öncesinde geleneksel tıraşın sadece fırça bölümünde kalmayı tercih ediyordum. Çok nadir de olsa Gillette Adj. Slim kullanıyordum. Bu arada elim çok hassastır ve ince işleri çok rahat yaparım. Bu nedenle ilk tıraşımda da üçüncü tıraşımda da R41'i çok çok rahat kullanacağımdan herhangi bir şüphem yok. Hareketler yavaş ve bastırmadan yapılırsa sıfır kesik ile tıraş bitirilebilir. Ancak R41 tıraşından zevk alabilmek için geleneksel tıraşta belirli bir seviyeye gelinmesi gerektiğini düşünüyorum. Benim R41 yeni başlayanlar için uygun bir makine değil demek istediğim aslında buydu. Muhtemelen bir çok komşumuzun da anlatmak istediği buydu. R41 güzel kıvamlı bir köpük ister, R41 sakalının haritasını gözü kapalı çıkartabilen usta ister, R41 biraz da zaman ister. Siz istediklerini ona verirseniz o da size istediklerinizi verir. Ama ne istediğini anlayabilmek için de genellikle mild aletler ile (R89, WS Classic vb.) belirli bir seviyeye gelinmesi gerekir.

Tebrik ediyorum komşum yorumunu keyifle okudum benimde anlatmak istediğim aynen buydu. Ne kadar yüzde kesik olmasa da en az 50 tıraş tecrübesi yaşamadan ben tevsiye etmem. 1 yıldır geleneksel tıraş olmama rağmen ara ara jiletli ustura kullanmama rağmen eğer o gün modumda değilsem yada yorgunsam r41 tercih etmem. Dikkat ve zaman istiyor. Eminim ki aramızda gözü kapalı kullanan üstadlar vardır o tecrübeyi kazandıktan sonra zaten sorun yok, sevgiler

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(21/06/2019, Saat: 10:26)Silentsv Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Güzel özetlemişsiniz ama sizin fatboyunuz var

O fatboya nazar değecek diye korkmaya başladım. Erdi hocam 2 paket pamuk alın da sarıp sarmalayın yavrucağı ben korktum (:

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi...
Fatboy için.

168dg5u.jpg

İnşallah olumsuzluk yaşayan komşumuza bir nebze de olsa faydamız olmuştur. Geleneksel tıraş hevesi de kırılmamıştır da mutlu mesut devam eder.

Şişman çocukta sıkıntı var. Smile O sohbetin akşamı içine güzelce jileti koydum sabunu köpürttüm. Hatta akıllara zarar bir köpük yaptım. Smile Keyfini çıkaracağım diye. Kabarcığın 'k' si bile yok rahat 15dk çalışmışımdır köpürtme kabında. Sonra elime aldım şişmanı ancak yok olmuyor. Bırakıp slim ile bitirdim tıraşı. Smile
(21/06/2019, Saat: 11:35)3RD1 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İnşallah olumsuzluk yaşayan komşumuza bir nebze de olsa faydamız olmuştur. Geleneksel tıraş hevesi de kırılmamıştır da mutlu mesut devam eder.

Şişman çocukta sıkıntı var. Smile O sohbetin akşamı içine güzelce jileti koydum sabunu köpürttüm. Hatta akıllara zarar bir köpük yaptım. Smile Keyfini çıkaracağım diye. Kabarcığın 'k' si bile yok rahat 15dk çalışmışımdır köpürtme kabında. Sonra elime aldım şişmanı ancak yok olmuyor. Bırakıp slim ile bitirdim tıraşı. Smile

O zaman sahibi ile anlaşamıyor. Yeni bir sahip bulma vakti gelmi anlaşılan

(21/06/2019, Saat: 11:45)Silentsv Adlı Kullanıcıdan Alıntı: O zaman sahibi ile anlaşamıyor. Yeni bir sahip bulma vakti gelmi anlaşılan

Fatboy elden gidiyor Smile @3rd1 hocam şişman çocuğa sahip çıkın.. Smile

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi...
Dehlize attım onu güvende. Smile Çocuklara nasip olsun diyelim.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Selam (Tanışma) Shavettin 8 2,508 02/03/2023, Saat: 08:20
Son Yorum: Shavettin
  Merhaba komşular gelenekselci 7 3,035 26/10/2022, Saat: 23:43
Son Yorum: Bakımlı Erkek
Big Grin Selam Keyifçiler Tayyare Pilotu 9 2,258 09/05/2022, Saat: 18:01
Son Yorum: dramahlas
  Selam! Aristo 13 3,919 07/04/2022, Saat: 02:54
Son Yorum: Aristo
  Ankara'dan selam talkan 10 3,018 19/04/2021, Saat: 11:32