Komşular selam
Arkadaşlar R41 im ile ilk tıraşımı oldum.Daha önce hiç klasik tıraş tecrübem olmamasına rağmen herhangi bir sıkıntı yaşamadım.Sadece bıyık kısmında bir bölgeyi defalarca ve hatta köpüksüz almaya çalıştığım için belirli belirsiz nokta şeklinde bir kanama oldu onun nedeni de benim inadımdı.Sonuç olarak ustura kalitesinde bir tıraş oldu.Kartuş bıçakların bıraktığı pek çok noktayı özellikle sinekkaydıya yakın aldı.Korkulacak hiçbir şey yokmuş iyi ki açık taraklıyla başlamışım.Birde jiletin çok dışarıda olduğunu söylüyordu arkadaşlar jilet çok fazla dışarda değil hatta burun dudak arası makinanın girmesinin zor olduğu yerlerde yanlış açı verdiğimde jilet bırakın yüzümü kesmeyi sadece üst tarak kısmı yüzüme temas etti.
(20/06/2019, Saat: 15:47)matar1881 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar R41 im ile ilk tıraşımı oldum.Daha önce hiç klasik tıraş tecrübem olmamasına rağmen herhangi bir sıkıntı yaşamadım.Sadece bıyık kısmında bir bölgeyi defalarca ve hatta köpüksüz almaya çalıştığım için belirli belirsiz nokta şeklinde bir kanama oldu onun nedeni de benim inadımdı.Sonuç olarak ustura kalitesinde bir tıraş oldu.Kartuş bıçakların bıraktığı pek çok noktayı özellikle sinekkaydıya yakın aldı.Korkulacak hiçbir şey yokmuş iyi ki açık taraklıyla başlamışım.Birde jiletin çok dışarıda olduğunu söylüyordu arkadaşlar jilet çok fazla dışarda değil hatta burun dudak arası makinanın girmesinin zor olduğu yerlerde yanlış açı verdiğimde jilet bırakın yüzümü kesmeyi sadece üst tarak kısmı yüzüme temas etti.

Komşum sıhhatler olsun. R41 gibi bir aletle başlamış olmanıza rağmen sorunsuz denebilecek bir tıraş geçirmenize sevindim Smile Hangi jileti kullandınız?
Komşum teşekkürler.Mühlenin kendi jiletiyle tıraş oldum.Tek acemilik çektiğim yön sabun köpürtme kısmı oldu.
(20/06/2019, Saat: 15:51)dr_green Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum sıhhatler olsun. R41 gibi bir aletle başlamış olmanıza rağmen sorunsuz denebilecek bir tıraş geçirmenize sevindim Smile Hangi jileti kullandınız?
R41 güzel makinedir komşum. Öyle çok korkulacak öcü değildir, sadece ona gereken saygıyı gösterin bastirmadan yüzünüzde dans etsin o çok güzel işler çıkartır ama günlük kullanım yorucu olabilir.
Voskhod  Jilet adamdır!
Arkadaşlar bir sorum olacak bu ufak kılcal kanamalar sürekli olursa kıl kökü kaybına neden olur mu acaba.Sakallarım gür ama bıyık bölgem sakallarıma göre daha ince ve seyrek.Sakal da bir kayba neden olursa sıkıntı değil ama bıyıktan bir tüy bile kaybetmeye tahammül edemem Big Grin
Aynen öyle hergün kullanımda cildi bozar bencede.
(20/06/2019, Saat: 16:02)Ayhandulgar Adlı Kullanıcıdan Alıntı: R41 güzel makinedir komşum. Öyle çok korkulacak öcü değildir, sadece ona gereken saygıyı gösterin bastirmadan yüzünüzde dans etsin o çok güzel işler çıkartır ama günlük kullanım yorucu olabilir.
Arkadaşlar geleneksel tıraşa yeni başlamama rağmen R41 ile giriş yaptım.Bir sıkıntı yok lakin sabun köpürtmeyi çok iyi beceremedim.Fırçada oluşan köpüğü elimle daha kalın bir şekilde yedirdim fakat fırçayla aynı yoğunluğu yakalayamadım.Umarım ona da alışırım.
@matar1881 komşum iki çelik tas alıyorsun birini sabuna basıyorsun birinde termosda ısıttığın suyu boşaltıyorsun fırçayı tasa daldırıyorsun 2 yada 3 dakika daha sonrasında tasa bastığın sabun üzerinde köpürtüyorsun hem etkili yöntem hemde hızlı verim alıyorsun o yoğunluğu alıyorsun dikkat et köpük yoğurt kıvamında olucak havacıklar olmucak fırçayla kaldırdığında köpük yere damlamıyorsa kıvama oluşmuştur
Komşum asıl sorunum köpük oluşturma değil oluşan köpüğü yüzüme iyi yayamamam.Umarım ona da alışırım.
(20/06/2019, Saat: 16:58)KamilAY Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @matar1881 komşum iki çelik tas alıyorsun  birini sabuna  basıyorsun  birinde termosda ısıttığın  suyu boşaltıyorsun fırçayı tasa daldırıyorsun 2 yada 3 dakika daha sonrasında tasa bastığın sabun  üzerinde köpürtüyorsun hem etkili yöntem hemde  hızlı verim alıyorsun  o yoğunluğu alıyorsun dikkat et  köpük yoğurt kıvamında olucak  havacıklar olmucak  fırçayla kaldırdığında köpük  yere damlamıyorsa  kıvama  oluşmuştur
Komşum makinanızla ilk tıraşınız hayırlı olsun. Kazasız belasız olmasına sevindim. Gerisi el alışkanlığı kazandıkça gelecektir. Fırçanız ne acaba gözümden kaçtı galiba göremedim ?

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Selam (Tanışma) Shavettin 8 2,492 02/03/2023, Saat: 08:20
Son Yorum: Shavettin
  Merhaba komşular gelenekselci 7 3,009 26/10/2022, Saat: 23:43
Son Yorum: Bakımlı Erkek
Big Grin Selam Keyifçiler Tayyare Pilotu 9 2,255 09/05/2022, Saat: 18:01
Son Yorum: dramahlas
  Selam! Aristo 13 3,888 07/04/2022, Saat: 02:54
Son Yorum: Aristo
  Ankara'dan selam talkan 10 3,015 19/04/2021, Saat: 11:32
Son Yorum: V4Vamık