Babalarımız hangi malzemeleri kullanıyor/du?
Markasını bilmediğim, çocukluğumda oyuncak olarak kullandığım, (içinde jilet olmadan tabi) hafta sonları babamla beraber ayna karşısında yüzüme fırçayla köpük sürerek tıraş olduğum, çeşit çeşit geleneksel tek jiletli, çoğu teneke gibi makineler vardı. İki tane de Parker vardı onların arasında, babam hala saklar onları (tabi ben biraz rezil etmişim, krom kaplamaları dökülmüş, perişan tipliler) ama modellerini hatırlamıyorum.

Ben kendimi bildim bileli babam onları hiç kullanmadı. Kartuşlu makineler çıktığında hepsini terk etmiş. Çocukluğumda plastik kullan-at makineler kullanıyordu. Sonra 90’larda Gillette Sensor Excel çıkınca ondan aldı. Yakın zamana kadar da “yenilerin sapı plastik, ben onları sevmiyorum” diye Mach3 veya Fusion kullanmadı. En son Sensor Excel kartuşu bulmakta zorlanmaya başlayınca, 3-4 sene önce kendisine L’occitane’dan Plisson üretimi ahşap bir Fusion kartuş tutucu sap hediye ettim. Şimdilik onu kullanıyor ve memnun.

Sabun/krem ve fırçadan ise hiç vazgeçmedi. Üşenmeden seyahatlerine bile götürür. Rutin sabunu Arko stick. Seyahatlerde ise Derby veya Arko krem. Rastladığı zaman çeşitli markaların sabunlarını alır, kullanır, ama hiç bitmez, ya kurur atılır, ya bana veya kardeşime verir. Ben köpük ve jel kullanmaktan vazgeçip sabun/krem kullanmaya başladığımdan beri zaman zaman benim sabunlarımı, kremlerimi alıyor, bazen beğendiği bir sabundan kendine alırken bana da alıyor. En son evime geldiğinde, çeşit çeşit sabun içinden “bunda az kalmış” diye 2016’da İngiltere’den aldığım, dibinde 2 tıraşlık kalmış Mitchell’s sabunumla tıraş olmuş, “bu çok iyiymiş” diye kasesiyle götürmüştü... Bu sene ilk babalar günümde bana hediye olarak yenisini gönderdi.

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: Babalarımız hangi malzemeleri kullanıyor/du? - Yazar: timdr - 04/07/2020, Saat: 19:18
Babalarımız hangi malzemeleri kullanıyor/du? - Yazar: broraso - 24/01/2021, Saat: 06:40
Cvp: Arko Tıraş Sabunu - Yazar: Mustafa40 - 28/06/2019, Saat: 22:04

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Bugün Hangi Jilet Atık Kutusuna Gitti? broraso 224 51,138 16/06/2022, Saat: 00:08
Son Yorum: Amokachi
  Hangi ustura? bulentaktepe 14 8,106 08/09/2018, Saat: 22:51
Son Yorum: kokopelli
  HANGİ OMEGA FIRÇA ÇEŞİTLERİNİ TÜRKİYEDE GÖRMEK İSTERDİNİZ ? impaticaret 34 35,206 22/12/2014, Saat: 17:19
Son Yorum: tipsol

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: