Kulak - Burun Kılı Tırası
@turkoglum13 komşum aynı makinadan bende de var. Burun için değil ama yanak üstü kılları için kullanıyorum. Bu arada aleti komple yıkamayınız. Ucundaki bölüm çevrilerek çıkarıldıktan sonra sadece ucu yıkanıyor bilginiz olsun.
"Öç gecikir ancak asla yaşlanmaz." 4.Murad
küçük bir makas aldım, ismi bıyık makası olabilir, yalnız dışarı çıkan tüyleri alıyorum, böylesi sanırım daha iyi
İnsan doğası tuhaf; yaşlandıkça gereken yerlerdeki kıllar dökülüyor ama gerekmeyen, abuk-subuk yerlerdeki kıllar coşuyor. Galiba hormonlar görevlerini karıştırıp zırvalamaya başlıyorlar.

Ben de Philips'in şu makinesini kullanıyorum 5-6 yıldır. Bir ara pil içindeyken bir şekilde kısa devre yapıp, gövdedeki kauçuğu eritmişti, neyse ki yangına sebebiyet vermeden pil tamamen boşalmıştı. Ama ilginç olan makine halen çalışıyor ve kullanıyorum.

2mos13d.jpg

Bu makineyle kulak içi ve burun içi kılları aldığımda kesilen kıllar diken gibi sertleşip biraz kötü bir his verse de pratik bir şekilde iş görüyor. Burun üstü, yanak ve kulak üstünde ise tercih etmiyorum. Cımbızla çekerek daha temiz ve daha uzun süre rahat hissediyorum. Tabii cımbız uygulamasını ev ahalisine yaptırıyorum  Big Grin

Yanak tüylerini yakmak yerine (biraz eziyet çektirse de) hatunların kullandığı işporta işi şu aleti öneririm. Yüzünüze hafif bastırıp gezdirdiğinizde tüyleri kökünden çekiyor.

10gwrp4.jpg
(02/07/2019, Saat: 15:26)abdussamedy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: küçük bir makas aldım, ismi bıyık makası olabilir, yalnız dışarı çıkan tüyleri alıyorum, böylesi sanırım daha iyi

Burun içindeki kıllar aslında ihtiyacımız olan kıllar onun için ben de dışarıdan gözükmeyecek şekilde küçük bir makasla hallediyorum.
(02/07/2019, Saat: 16:49)JohnLocke Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Burun içindeki kıllar aslında ihtiyacımız olan kıllar onun için ben de dışarıdan gözükmeyecek şekilde küçük bir makasla hallediyorum.

+1 aynen komşum
Ben berberde kıl yakma yöntemini yıllar önce bıraktım, aynı gün berberimi de değiştirdim. 15 yıl önce tıraşım bitince ispirto ve pamuk yöntemi ile kulak kıllarını yaktıktan sonra kafamı yıkadı ve yolcu etti beni, yolda giderken kulağımda bir kaşıntı hissettim kaşıdım ve kulak derimi elime aldım Sad bir daha yakma yöntemini kullandırtmadım.
(02/07/2019, Saat: 15:15)3RD1 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @turkoglum13 komşum aynı makinadan bende de var. Burun için değil ama yanak üstü kılları için kullanıyorum. Bu arada aleti komple yıkamayınız. Ucundaki bölüm çevrilerek çıkarıldıktan sonra sadece ucu yıkanıyor bilginiz olsun.

Komsum bendeki alet pil cikarma haznesi disinda yekpare. Ki pil cikarma haznesindede saglam bir oring var. Rahatlikla yikananiliyor.
Sizin dediginiz gibi cikarilabilen modelini babama almistim, o da memnun urunden.
Muhtemelen benimki daha eski seri..
Şu zamana kadar elime "erkek bakım seti" diye geçen elektronik, motorlu aletlerden birinin, kulak ve burun kılı alma başlığı aşağıdaki gibi normal bir taraklı başlığın ufaltılmış şekliydi.

Bu başlık ilk sayfada kendine yer bulamamış o yüzden yazayım dedim.

RP00455Prd2_HR.jpg?mw=270

RP00136Prd2_HR.jpg?mw=270

Şahsi fikrim bu başlığın iş yapmaktan çok uzak olduğudur. En azından ben bir faydasını göremedim.(Henüz kulak kıllığından muzdarip olmadığım için sadece burun kılları için deneyimleyebildim.)

Bir diğeri ise aşağıdaki gibi kılı iç kısmına alıp,kesen model (ki ilk sayfada görebilirsiniz.)

RP00132Prd1_HR.jpg?mw=270

Bu başlığın üsttekinden çok daha verimli olduğu kanaatindeyim.
Ancak benim kullandığım modelin bu başlığını yıkamak isterken içindeki döner bıçağı üstten itip veya alttan çekip (tam hatırlayamadım) çıkararak suya tuttum daha iyi temizleyeyim diye. Ancak suya tutunca gevşek tutmamdam mütevellit lavabo deliğinden kaçtı gitti Smile

Bir diğer dikine, ince, uzun olan başlık modelini henüz deyimleyebilmiş değilim. Ancak anladığım kadarıyla içlerinde ki en verimli başlık türü o. Bir çok üreticinin güncel "erkek bakım seti" diye geçen aletlerinde artık bu başlık türünü görüyorum.

Let's Encrypt - Free SSL/TLS Certificates

https://letsencrypt.org/
Üstteki başlıklar ile burnumu içeriden kesmişliğim var acısı kötü oluyor burun içinde ki minicik kesiğin, alttaki modelin kesmekten ziyade çekerek koparma yöntemi ile çalıştığını düşünüyordum. O zaman benim kullandığım modelin bıçakları o kadar kötüymüş ki kesemiyormuş anlaşılan Smile Bu babylis modelini deneyelim bakalım.
Burun kılı başlığı olacak şekilde ense tıraşına da uygun bir alet önerebilcek var mıdır? Malum ense biraz hızlı uzuyor temizlemek gerekiyor düzenli

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Banyo Tıraşı ferhat1905 170 133,714 25/09/2022, Saat: 23:50
Son Yorum: FIRTINA60
  Damat Tıraşı rocco 20 13,439 25/01/2019, Saat: 18:00
Son Yorum: Serjames
  doğru tıraşı bulma sıralaması errate 59 66,879 10/04/2016, Saat: 18:05
Son Yorum: hamdib
  SAKAL VE BIYIK TIRAŞI totan35 26 47,800 10/05/2013, Saat: 23:49
Son Yorum: theunnamed

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: