Tıraş Makinelerinin Temizlik Günü
Bugün izinli olmamdan dolayı boş durmayım tıraş makinelerini temizleyeyim dedim.

Benim uyguladığım temizlik aşamaları aşağıdadır.

Sizlerde yaptığınız temizlik aşamalarını altta paylaşabilirsiniz.

Hepimiz böylelikle doğru ve kolay temizleme için birbirimizden bir şeyler öğrenebiliriz diye düşünüyorum.

1.Bir çaydanlık su kaynattım ve makineleri 10 dakika içinde beklettim.
e9yj41.jpg

2.Daha sonra içerisine sıvı sabun ilave ederek diş fırçası ile ufak ufak fırçalayarak temizleme aşamasına başladım.
i6i7ud.jpg oup7wp.jpg 2z68meq.jpg

3.Yan tarafta ayrı bir kaba  durulama suyu koydum ve makinelerin sabun ile fırçalaması bitiminde durulama suyunda duruladım.
bykom.jpg

4.Bütün makinelerin sabun ve durulaması bitiminde sıcak suyu dökmedim ve daha detaylı temizlik için  diş macunu ile fırçalama aşamasına geçtim.
2cd7sly.jpg 2dceirb.jpg 2w7pm4w.jpg

5.Diş macunu fırça işlemini de yine aynı sabunlu su durulama gibi bitirdim.
2w7pm4w.jpg

6.Bütün makineleri bir bez ile sildim kuruladım.Eski atletler bunun için bayağ kullanışlı oluyor.
akxxl0.jpg

7.Kurulama işlemi bittikten sonra Burak beyin önerdiği bugün aldığım sıvı maden cilası ile cilalama işlemine başladım.
358qg6d.jpg

8.Cilalama işlemini üstübü ile yaptım ve parlatma kısmını pamuk ile bitirdim.
2rogy95.jpg

Makinelerim zaten temizdi ama temizlik sonrası cila ile  daha da temiz ve parlak oldular.
9t09yf.jpg

2ihwdy0.jpg

Umarım azda olsa konu yararlı olmuştur.

Vakit ayırıp okuduğunuz için şimdiden teşekkür ederim.

Eksiğim yada bilmeden hatalı bir bildirimim oldu ise de kusuruma bakmayın.

Bütün arkadaşlarıma keyifli, tahrişsiz tıraşlar dilerim.

Saygılarımla.

erfa
@erfa komşum bu güzel başlık için teşekkürler öncelikle. Çok önemli bir konuya değindiniz bence. Youtube'da videoları izliyoruz, tıraş ile ilgili çok şey öğreniyoruz ama tıraş sonrası makinelerin bakımı, fırça bakımı gibi konulara pek değinilmiyor malesef. O yüzden bu güzel bilgiler için teşekkürler.
Maden cilasını nasıl temin ettiğinizden ve onun da uygulamasından kısaca bahsederseniz şahsım adına çok sevinirim

Galaxy S9 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(03/07/2019, Saat: 19:23)guwenkaya Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @erfa komşum bu güzel başlık için teşekkürler öncelikle. Çok önemli bir konuya değindiniz bence. Youtube'da videoları izliyoruz, tıraş ile ilgili çok şey öğreniyoruz ama tıraş sonrası makinelerin bakımı, fırça bakımı gibi konulara pek değinilmiyor malesef. O yüzden bu güzel bilgiler için teşekkürler.
Maden cilasını nasıl temin ettiğinizden ve onun da uygulamasından kısaca bahsederseniz şahsım adına çok sevinirim

Galaxy S9 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim @guwenkaya .Cilayı iskitler oto  sanayi de hırdavatçıdan aldım.İnternette de satışı  olması lazım.Cilayı araba cilası gibi düşünün.Sıvıyı bir pamuğa dökün ve makinenizi ovalayarak silin.Daha sonra kuru bir pamukla da parlatın.
İnceleme için elinize sağlık komşum, gayet açıklayıcı ve güzel bir inceleme olmuş.
Müsaadenizle bende ufak bir ekleme yapmak isterim; cila uygulamasında aletin kaplamasının yıprandığını, çok aşırıya kaçıldı mı kaplamayı kaldırabileceğini unutmamak lazım.
(03/07/2019, Saat: 19:59)erfa Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim @guwenkaya .Cilayı iskitler oto  sanayi de hırdavatçıdan aldım.İnternette de satışı  olması lazım.Cilayı araba cilası gibi düşünün.Sıvıyı bir pamuğa dökün ve makinenizi ovalayarak silin.Daha sonra kuru bir pamukla da parlatın.

Çok teşekkürler komşum, diğer üstadların da kendi tekniklerini bu başlık altında anlatmaları herkes adına zenginlik olur

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi
(03/07/2019, Saat: 20:19)Serjames Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İnceleme için elinize sağlık komşum, gayet açıklayıcı ve güzel bir inceleme olmuş.
Müsaadenizle bende ufak bir ekleme yapmak isterim; cila uygulamasında aletin kaplamasının yıprandığını, çok aşırıya kaçıldı mı kaplamayı kaldırabileceğini unutmamak lazım.

Teşekkür ederim @Serjames .
Güzel bir konuya değindiniz.
Cilayı sadece parlatmak için kullandım.Sıvı bir cila olduğu için kolay bir şekilde sürüp hemen parlattım.Katı pasta türü bir cila olsa belkide yıpratması çok fazla olabilir.
Dediğiniz gibi içeriğini tam olarak bilmediğim için sadece parlatma amaçlı aşırıya kaçılmadan kullanılması daha iyi olacaktır.

Uyarınız benim ve diğer arkadaşlarımız için çok yararlı oldu.Teşekkür ederim.
İnceleme ve detaylı anlatım için çok tesekkürler ellerinize sağlık. Konu ben ve benim gibi bir sürü komşum için eminim çok faydalı olacaktır. Bu arada koleksiyonunuz çok değerli ve güzel gözükmekte nice tahrişsiz ve keyifli tıraşlar dileğiyle...
(03/07/2019, Saat: 20:30)erfa Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teşekkür ederim @Serjames .
Güzel bir konuya değindiniz.
Cilayı sadece parlatmak için kullandım.Sıvı bir cila olduğu için kolay bir şekilde sürüp hemen parlattım.Katı pasta türü bir cila olsa belkide yıpratması çok fazla olabilir.
Dediğiniz gibi içeriğini tam olarak bilmediğim için sadece parlatma amaçlı aşırıya kaçılmadan kullanılması daha iyi olacaktır.

Uyarınız benim ve diğer arkadaşlarımız için çok yararlı oldu.Teşekkür ederim.

Rica ederim komşum, incelemeleriniz için ben teşekkür ederim.
(03/07/2019, Saat: 21:08)[email protected] Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İnceleme ve detaylı anlatım için çok tesekkürler ellerinize sağlık. Konu ben ve benim gibi bir sürü komşum için eminim çok faydalı olacaktır. Bu arada koleksiyonunuz çok değerli ve güzel gözükmekte nice tahrişsiz ve keyifli tıraşlar dileğiyle...

Çok teşekkür ederim @[email protected] Doğan bey.
Fatih abi fotoğraflı belgesel tadında olmuş. Elinize sağlık.. (:

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  özel bir tıraş sabunu yaptım select 3 626 08/07/2019, Saat: 16:05
Son Yorum: Leovai
  Kullanılmış Tıraş Aletleri Nasıl Temizlenmeli? baduruk 360 262,085 17/06/2019, Saat: 12:25
Son Yorum: 3RD1
  Hazır Tıraş Dolabı Önerisi dikdik_s 55 22,786 22/05/2019, Saat: 10:45
Son Yorum: FatihAhmet
  Çok ucuz fiyata ideal agresif tıraş makinesi yapımı oguzhandroid 7 2,162 20/04/2019, Saat: 14:54
Son Yorum: FearOfATG
  El Yapımı Tıraş Sabunlarım Efrasyab 259 37,762 05/04/2019, Saat: 01:53
Son Yorum: Efrasyab
  Türk Kahveli El Yapımı Tıraş Sabunlarım Efrasyab 24 2,802 20/03/2019, Saat: 11:34
Son Yorum: select
  Ev Yapımı Tıraş Fırçası ihtilaf 15 16,996 11/12/2018, Saat: 23:50
Son Yorum: osaka23
  DIY - Kolonya, Tıraş Kolonyası ve Tıraş Losyonu Yapımı Straht 45 22,392 21/04/2018, Saat: 18:13
Son Yorum: habaz
  El Yapımı Tıraş Kremleri Efrasyab 13 2,277 18/03/2018, Saat: 02:25
Son Yorum: SKYBRAVE
  Hoş Bir Tıraş Dolabı Örneği kalantorxl 8 2,067 08/01/2018, Saat: 02:09
Son Yorum: Samet

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi