Öğrencilerin Geleneksel Tıraş Hevesi
#1
Merhabalar. Yaklaşık 4 aydır geleneksel tıraş bağımlısı oldum.17 yaşında olmama rağmen hemen her gün tıraş oluyorum. Arko Tıraş Sabununun yanında Başak tıraş fırçası ile köpük uyguluyorum. Jilet konusunda henüz deneme aşamasındayım. Fakat makine ile ilgili Rimei kullanıyorum. Ama hemen her gün internette araştırma yapıyorum. Çeşit farklılığı oluşturmak istiyorum fakat maddi açıdan bir öğrenci için zor oluyor. Bu geleneksel tıraş tam anlamıyla bağımlılık.

Bir tek bende mi oluyor bilmiyorum ama kullandığım malzemeleri özenle saklıyorum. Bakalım bu işin sonu nereye gidecek Smile
Tıraş bağımlısı bir genç
Cevapla
#2
Merhaba, öncelikle geçmiş olsun. Yeni alet konusunda her yeni başlayana söylediğimi size de söyleyeceğim. Hevesle saldırmayın, elinizde mevcut olanla bir süre daha devam etmenizi tavsiye ediyorum. Rimei bildiğim kadarıyla agresif bir alet, Wilkinson alıp mild alet de deneyimlemenizi tavsiye ediyorum. Daha sonra zaten nasıl bir alet istediğinizi fark edeceksiniz, seçmek zor olmayacak.
see you in another life brotha !
Cevapla
#3
(03/07/2019, Saat: 20:30)JohnLocke Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba, öncelikle geçmiş olsun. Yeni alet konusunda her yeni başlayana söylediğimi size de söyleyeceğim. Hevesle saldırmayın, elinizde mevcut olanla bir süre daha devam etmenizi tavsiye ediyorum. Rimei bildiğim kadarıyla agresif bir alet, Wilkinson alıp mild alet de deneyimlemenizi tavsiye ediyorum. Daha sonra zaten nasıl bir alet istediğinizi fark edeceksiniz, seçmek zor olmayacak.

Tavsiyeniz için sağolun zaten WS denemeyi düşünüyordum.
Tıraş bağımlısı bir genç
Cevapla
#4
@esatakgul kardeşim uygun fiyatlı aletler içerisinde bana göre en konforlu tıraş veren yuma aletidir, ben şimdilik yumaya alışmanızı tavsiye ederim, deneyimsiz kişilerin kullanmasını asla tavsiye etmem(koruma barsız yuma) fakat kendim için söylemem gerekirse, arko sabun , standart bir fırça ve yuma ile şahane tıraşlarım oluyor,sıfır tahriş, sıfır kanama, onun haricinde bazı yabancı markalı sabunların arkodan kesinlike daha iyi olduğunu kendi tecrübelerime göre söyleyebilirim, şuan indirimde olan tabac sabunlarını denemelisin,
Cevapla
#5
(03/07/2019, Saat: 21:02)abdussamedy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @esatakgul kardeşim uygun fiyatlı aletler içerisinde bana göre en konforlu tıraş veren yuma aletidir, ben şimdilik yumaya alışmanızı tavsiye ederim, deneyimsiz kişilerin kullanmasını asla tavsiye etmem(koruma barsız yuma) fakat kendim için söylemem gerekirse, arko sabun , standart bir fırça ve yuma ile şahane tıraşlarım oluyor,sıfır tahriş, sıfır kanama, onun haricinde bazı yabancı markalı sabunların arkodan kesinlike daha iyi olduğunu kendi tecrübelerime göre söyleyebilirim, şuan indirimde olan tabac sabunlarını denemelisin,

Hocam ilk Yuma ile başladım. Fakat bir kartuşlu makine kadar bile yakın tıraşım olmadı. Bu nedenle bıraktım. Ayrıca sapının kısa olması büyük ellerimw pek uygun gelmedi.
Tıraş bağımlısı bir genç
Cevapla
#6
@esatakgul tabiki beğenmemiş olabilirsiniz, bu durumda bence köpüğü çok kalın yapmamaya çalışın, ayrıca 1 haftalık yada daha uzun sakalda biraz uğraşmanız gerekebilir,zira uzun sakalı yuma ustura gibi tek seferde tıraş edemeyecektir
Cevapla
#7
Komşum mild olması açısından kolayca ws elde edebilirsiniz. Her yeni kurban gibi sizde aletlere saldırmadan cildinizi sınırlarınızı keşfederek ileride nasıl bir tıraş aleri jilet kobinasyonu kullanacağınıza karar verirseniz bunu cildiniz size anlatıcaktır böylece aradaki gereksiz harcamalardan kurtulursunuz ve koleksiyonunuz için nokta atışı yaparsınız.
Cevapla
#8
(03/07/2019, Saat: 21:08)esatakgul Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam ilk Yuma ile başladım. Fakat bir kartuşlu makine kadar bile yakın tıraşım olmadı. Bu nedenle bıraktım. Ayrıca sapının kısa olması büyük ellerimw pek uygun gelmedi.
Merhaba komşum, rimei şu dönemde elinize geçecek en iyi alet bence. Kendi başlangıç hatamı bildiğim için öncelikle uzun süre rimei ile devam etmenizi öneririm. Aletleri tanımak pahalı ancak jiletleri tanımak ucuz olduğundan piyasada kabul gören tüm jiletleri denemeden yeni alet almayın derim. Ayrıca geltir forumda hemen her sosyal sınıftan insan olduğunu hatırlatmak isterim. Bazen estetik kaygılar binlerce liralık koleksiyonlara dönüşebiliyor. O nedenle o pahalı aletlerle ilgili beklentileri düşürmekte fayda var. Fonksiyonel açıdan işin çoğu jilette bitiyor. Gün gelip de o göz kamaştıran setlere sahip olmak isteği galip gelince de geltir forum ağını sonuna kadar kullanın. Ben foruma girmeden baya bir envanter oluşturan bir gafil olarak bunları aktarmak isterim. Keyifli forumlar.
Cevapla
#9
(03/07/2019, Saat: 21:08)esatakgul Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam ilk Yuma ile başladım. Fakat bir kartuşlu makine kadar bile yakın tıraşım olmadı. Bu nedenle bıraktım. Ayrıca sapının kısa olması büyük ellerimw pek uygun gelmedi.

@esatakgul komşum, Yumalarin hepsi iyi çikmıyor, kiminin kafası çok iyi çıkıyor kiminin vasat. Zaten çok ucuz bir iki tane daha alip deneyin kafa kısmına jilet açıklığına dikkat ederek alın. Benim ilk aldığım Yuma efsane cikmiştı ama ikinci aldığım vasat. Üçüncü aldığım ki arada bir hala onu kullanırım ilk Yumamdan hic farkı yok. Bence bu yerli malı cefakâr elemana bir şans daha verin.
Şol Gökleri Kaldıranın, Doldurup Donatanın,
Ol Deyince Olduranın, Doksan Dokuz Adı İle,
Usturalarımız Keskin, Elimiz Düzgün Olsun.
Cevapla
#10
(04/07/2019, Saat: 00:03)Efrasyab Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @esatakgul komşum, Yumalarin hepsi iyi çikmıyor, kiminin kafası çok iyi çıkıyor kiminin vasat. Zaten çok ucuz bir iki tane daha alip deneyin kafa kısmına jilet açıklığına dikkat ederek alın. Benim ilk aldığım Yuma efsane cikmiştı ama ikinci aldığım vasat. Üçüncü aldığım ki arada bir hala onu kullanırım ilk Yumamdan hic farkı yok. Bence bu yerli malı cefakâr elemana bir şans daha verin.
Beni de etkiledi yazı Kemal hocam. Tıraş olacaktım aletin hangisi olacağı belli oldu.. (:

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi...
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kimleri, ya da kaç kişiyi geleneksel tıraşla aşıladınız ? koolandgang 100 26,411 14/07/2019, Saat: 14:08
Son Yorum: MetsGo
  Geleneksel tıraşsever profili starex 67 33,167 03/07/2019, Saat: 22:53
Son Yorum: Selmansaygii
  En sevdiğiniz 5 DE tıraş aleti habaz 16 1,649 30/06/2019, Saat: 06:59
Son Yorum: CK89
  Haftanın Tıraş Ekipmanı - HTR starex 452 132,559 29/06/2019, Saat: 14:18
Son Yorum: 1cebecioglu
  Kaç tıraş aleti olmalı? cerdinc 50 2,499 27/06/2019, Saat: 15:24
Son Yorum: ahbap
  Görünüm , Estetik Olarak En Beğendiğiniz Ilk 3 Tıraş Aleti Eskiuyebyr 22 17,879 25/06/2019, Saat: 01:29
Son Yorum: CK89
Question Tıraş: Bağımlılık mı Mutluluk mu? ekindgn 11 849 14/06/2019, Saat: 13:04
Son Yorum: kral arthur
  Tıraş aletlerinin ölçüleri hakkında Poerio 1 317 27/05/2019, Saat: 12:51
Son Yorum: dikdik_s
  Tıraş aletinin içinde jilet... Afyonlu03 6 685 29/04/2019, Saat: 16:54
Son Yorum: sfenks
  Mata Trademark isimli tiras bicagi ve eski tiras bicagi bulmak Rigbie 2 666 29/04/2019, Saat: 01:28
Son Yorum: bnmoxs

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi