Fener Sevdası ve Fenix Fenerleri
(04/01/2020, Saat: 21:46)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @dr_green
O sana bana cok para, yabancı icin 120 lira. Kader utansın ne diyeyim.

Haklısınız komşum ne diyelim ?
Merhabalar,

Seneler önce fenerler konusunu araştırırken "CandlePowerForums" ile tanıştım. Üye olmadan uzun süre ziyaretçi olarak inceledim.

Okuduğum en çok aklımda kalan konulardan birsii "Fenix mi Surefire mı ?" gibi birşeydi.
Hiç unutamadığım tespit vardı, "eğer sağlamlık istiyorsanız Surefire eğer ışık istiyorsanız Fenix alın" diye.

Bendeniz de Fenix i seçmiş ve artık üretilmeyen TK11 modelini almıştım. 2 Adet CR123 veya 1adet 18650 pl ile çalışanlardan. O zaman 18650 pil bulamıyordum. Elime geçen çoklu paket bir cr123 pil ile çooookk uzuuun bir süre idare etmiştim. Hala aynı piller çalışıyor.

Daha sonra pil bulabilme kolaylığı çok önemli diyerek bir adet LD20 feneri almıştım. LD20 1 adet AA pil ile çalışıyor. Strobe (yani çakar gibi çok hızlı yanıp sönme) ve S.O.S. kodu verebilme özellikleri vardı.

Daha da sonra kaşındım bir başka Fenix daha aldım, ama durun bekleyin ardında bir mantık vardı. TK11 ve LD20 her an yanınızda taşımaya uygun boyutlarda değildi.
Ben de daha "şehirli" bir minnoş almaya karar verdim. Bir adet E12 edindim. E12 minnoş filan ama 130 lümen aydınlatma gücü vardı. Tabii E12'de AA pil ile çalışıyordu.

Artık battık bari tam batalım diyerek bir de E16 aldım. Bu E16 tam miniminnoş ama çok ksa bir süre 700 lümen gibi bir aydınlatma sağlıyor. 3-30-150 ve 700 lümen gücü var. 700 Lümen için özel bir pil kullanmanız gerekiyor ve en fazla 2 dakika kadar 700 lümende kalabiliyor. gerekli mi diye sorarsanız bence hiç gerekli değil. Ama 150 lümenin bu kadar minnoş bir fenerde 1,5-2 saat kadar kullanılabiliyor olması hoş bir özellik.

TK11 zavallı çok kahrımı çekti. Düştü kalktı ama asla bir deformasyon veya fonksiyon bozukluğu olmadı. Yapı olarak diğerlerine göre daha sağlam üretilmişti. Daha sonra TK 12 olarak üretime devam ettiler. TK 22 ve TK 30 güncel modelleri. Ancak onları deneme veya edinme şansım olmadı.

Eğer bana sahip olduklarımdan tek birini seçeceksin deseler şu an E12'yi seçerdim. Küçük boyutlu ve pili köşedeki bakkalda bile bulunuyor. Daha da fazla ışığa şehir şartlarında ihtiyacım yok.

Işığınız bol olsun...
@Timor1322
Degerli yorum ve tecrubeleriniz ile katkı yaptıgınız icin tesekkur ederim. Fenix gercekten guzel urunler. E serisi de sizin dediginiz gibi fiyat performans olarak one cıkan urunler. Sizin bahsettiginiz E1* serisi tek pilli olanları sanırsam, benimde hoslandıklarım E2* serisi 2 pilli olanlar. Bu E serileri bazı elektronik ozellikleri eksiltilmis ama aydınlatma gucu olarak kendinden pahalı modellere benzer, fiyat olarak nispeten ekonomi serisi bildigim, size katılıyorum.
Yeni kafa fenerleri de cok basarılı, denemediyseniz tavsiye ederim,bir kere alısınca neden daha once almamısım dedirtiyor.
Tişikkirlir Sipirmin.
https://www.decathlon.com.tr/trek-500-ka...85461.html

Bu ürünü yaklaşık 6 aydır kullanıyorum, arabanın çakmaklığında bile şarj edebiliyorum.
Tavsiye ederim.
(28/05/2020, Saat: 22:17)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Timor1322
Degerli yorum ve tecrubeleriniz ile katkı yaptıgınız icin tesekkur ederim. Fenix gercekten guzel urunler. E serisi de sizin dediginiz gibi fiyat performans olarak one cıkan urunler. Sizin bahsettiginiz E1* serisi tek pilli olanları sanırsam, benimde hoslandıklarım E2* serisi 2 pilli olanlar. Bu E serileri bazı elektronik ozellikleri eksiltilmis ama aydınlatma gucu olarak kendinden pahalı modellere benzer, fiyat olarak nispeten ekonomi serisi bildigim. Size katılıyorum.
Yeni kafa fenerleri de cok basarılı, denemediyseniz tavsiye ederim,bir kere alısınca neden daha once almamısım dedirtiyor.

Sn.Dikdik_S, evet E1X serisi tek AA pil ile çalışıyor. Boyutu küçük taşıması kolay.
Kafa fenerim Fenix dışında bir marka var. Ne olduğunu inanın hatırlamıyorum, çok ucuza edinmiştim. Ancak söylediğim gibi fenerlerde istihab haddimi doldurdum Angel
Artık biraz tıraş makinelerine bütçe ayırmak istiyorum, onun için kafa feneri şu an almasam daha iyi olur, ancak tavsiyenizi not ettim. Eğer alıcak olursam mutlaka tavsiyenizi değerlendirip, buradan size geri bildirimde bulunacağım. Tekrar çok teşekkürler.
Her türlü sorunuzu cevaplayabilecek donanımlı bir satıcı belli Smile

https://urun.n11.com/balikci-kiyafetleri...P238190245
Tişikkirlir Sipirmin.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Çakmak Sevdası dikdik_s 44 18,268 26/02/2021, Saat: 12:35
Son Yorum: rocnel
Big Grin Akvaryum Sevdası Samet 74 28,938 13/05/2018, Saat: 15:37
Son Yorum: nikitherat
  ODUNCU GÖMLEK SEVDASI martin 32 41,025 17/08/2013, Saat: 08:59
Son Yorum: erencer

Hızlı Menü: