Derby tıraş kremleri
bugun arko ile limonlu derby aldımmmmmmmm

tabac deo stick ile fs fırçamda geldi Smile
Uzunca bir aradan sonra tekrardan denedim de bu derby limon ikinci bir şansı hakediyormuş. Gerçi hep söylerim bazı ürünlere tekrar şans vermek lazım diye. Neyse lafı uzatmayayım tabiki 3T ayarında değil ama denemeye değer diyorum.

DerbyTrasKremiLimon-2415-500x500.jpg
(02/08/2013, Saat: 23:41)pars Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Uzunca bir aradan sonra tekrardan denedim de bu derby limon ikinci bir şansı hakediyormuş. Gerçi hep söylerim bazı ürünlere tekrar şans vermek lazım diye. Neyse lafı uzatmayayım tabiki 3T ayarında değil ama denemeye değer diyorum.

DerbyTrasKremiLimon-2415-500x500.jpg

Dolabımda duruyor, SLS içerdiği için bir türlü sıcak bakıp kullanamadım meslektaşım...
Merkur Progress
Omega 80005
Perma-Sharp Süper - Polsilver SI
lavantalısının son kullanma tarihi geçtiği için sürekli bunu kullanmaya başladım. İçerik vs hatırlamıyorum performansından da bahsetmeyeceğim ama kokusu gerçekten güzel. Break in iyice tamamlansın diye semouge la kullanıyorum. Fırçam buram buram lavanta kokuyor.
Öncelikli olarak herkeze selamlar. Bu benim forumdaki ilk postum ve herkezle tanıştığıma çok memnun oldum,

Konuya dönecek olursak bende dün lavanta ve normal olmak üzere derby tıraş kreminde iki tüp aldım.

Koku açısından:
Lantanın kokusu çok iyi değil ve biraz zayıf. Normalin ise çok hafif şekerli ve ferah bir kokusu var. Ve açıkçası normalin kokusunu oldukça dengeli ve başarılı buldum.

Arko ve gibs kremlerde olan kadar sivri ve biraz endüstriyel olan kokular bulunmuyor ama derbylerinde arka planında hafiften böyle bir kokular mevcut.

Köpük Açısından:
Hem domuz fırca ile yüzde hemde porsuk fırca ile kapda iyi (ortalamanın üstü diyelim) köpürmekte. Cıvık yada aşırı koyu köpük elde edebiliyorsunuz. Normal kremlerden daha fazla suya ihtiyaç duyuyor. Badem kadar değilde biraz ceviz kadar kullanmak gerekiyor. Köpük sönmesi ise eğer suyu az kalırsa çok hızlı eğer suyu normal ise kabul edilebilir seviyelerde.

Koruma Açısından: Kişisel fikrim olarak her ne kadar kremler sabunlar kadar bu konuda iyi olmasada. (En azından benim bildiğim Türk Malları için) Derby kremler konuda kabul edilebilir diyebiliriz. (Ama çok zorlamayın)

Süreklilik ve kalite:
Elimde her üründen tek bir tüp olduğu için yorum yapamayacağım ama muhtemelen her tüp aynı kalitededir. Tabbi üretim tarihine bakmak gerek.

Özetlemek gerekirse Lavanta koku olarak benden kalmış olsada Normal versiyonu günlük rotasyonumda yada canım çektiğinde kontrollü ortamda (Düz Ustura, shavette ile değilde double edge yada mach3 ile traş olurken) kullanabileceğim bir krem.

Ürün Türk malı ve ucuz olduğu için elimizin altında ve ulaşılabilir. Bu yüzden meraklı olan herkezin deneyip görmesinde fayda var diyorum. Çünkü eğer beyenirseniz ve hoşunuza giderse istediğiniz zaman istediğiniz kadar alabilirsiniz. İşte yerel ürünlerin güzelliği.

Ve herkeze yeniden merhabalar diyorum görüşmek üzere,
Foruma hosgeldiniz sayın Orcun, foruma yeni üye oldunuz fakat uzun zamandır geleneksel yöntemler ile tıraş oluyorsunuz sanırım?
e mail adresim tipsol@me.com
Merhaba @Orcun bey, güzel bir inceleme Yazısı olmuş. Elinize sağlık.
Foruma özel Tipsoft fiyat listesi için "tipsoftbrushes(at)gmail.com"
adresine "kullanıcı adınızı" belirterek mail atabilirsiniz.
https://www.facebook.com/tipsoftbrushes/
Detaylı inceleme için teşekkürler.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
Hoşgeldiniz komşum elinize sağlık güzel bir inceleme olmuş.
Every farewell is a new beginning.
Orçun Bey inceleme için teşekkürler. Ben de derby limon'u merak ediyorum ama arko kremlerden sıra gelmiyor.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Arko Tıraş Kremleri BigHillMe 530 552,522 09/05/2023, Saat: 08:06
Son Yorum: thatwickerhat
  Proraso Tıraş Kremi Lord Sparhawk 176 199,081 24/04/2023, Saat: 04:03
Son Yorum: BAYsubjeckt
  The Merchant of Venice tıraş kremi alfa 0 1,011 25/02/2023, Saat: 20:42
Son Yorum: alfa
  L'Occitane Cade Tıraş Kremi mancho 33 37,075 20/12/2022, Saat: 23:12
Son Yorum: wolf737
  "PERMATİK" Tıraş Kremi mancho 22 33,118 30/07/2022, Saat: 14:56
Son Yorum: namioguz