Lapping Film Polishing Film nedir
(08/02/2018, Saat: 21:31)habaz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Usturam hiç bu kadar keskin olmamıştı. Sıfır tahriş keyifli bir tıraş oldu. Klasik ustura tıraşının keyfini yaşamak isteyen fakat yüzlerce dolar bileme taşlarına harcama imkanı olmayanlar için...
selamlar

Çok can alıcı cümleler bunlar.
(08/02/2018, Saat: 21:31)habaz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Usturam hiç bu kadar keskin olmamıştı. Sıfır tahriş keyifli bir tıraş oldu. Klasik ustura tıraşının keyfini yaşamak isteyen fakat yüzlerce dolar bileme taşlarına harcama imkanı olmayanlar için lapping fimler iyi bir alternatif. Çekinmeden alabilirsiniz, iyi iş görüyor!
selamlar

Bu yorumu okuyunca insanın bir tane ustura ve bu filmlerden alası geliyor Smile
Gerçekten böyle ise bileme taşlarından tek eksiği kısa ömürlü diyebilirmiyiz ?
https://www.facebook.com/pages/Pardus-Handcraft/875240639222477

https://www.instagram.com/pardushandcraft/

Gold Dollar usturalar da düzgün bilendiğinde iyi performans çıkarıyorlar. Aliexpress'de 4-5 USD fiyatla Gold Dollar 66 satılıyor. 16 USD de lapping film için harcanırsa 20-25 USD 'lik bir başlangıç maliyeti ile çelik ustura denemelerine başlanabilir. Eğer hoşunuza giderse çok daha iyi usturalar ve kaliteli taşlarla yola devam edilebilir. İlk deneyim için yüksek maliyetlere girmeye gerek yok. Zaten benim gibi bu işten zevk alırsanız devamı gelecektir. Hoşunuza gitmezse de kaybınız düşük olacaktır, lapping filmleri de bıçak bilemek için kullanırsınız. Bu arada bilemek bile tek başına oldukça rahatlatıcı ve kafa dinlendirici bir hobi, ne bilerseniz bileyin...

(09/02/2018, Saat: 09:30)Delidumrul Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu yorumu okuyunca insanın bir tane ustura ve bu filmlerden alası geliyor Smile
Gerçekten böyle ise bileme taşlarından tek eksiği kısa ömürlü diyebilirmiyiz ?

Şahsi kullanım için böyle bir setin ömrü en az 2-3 yıl gibi gözüküyor. Hiç de kısa değil. Ayrıca her geçen yıl bu filmlerin maliyeti düşüyor!
https://youtube.com/channel/UCD-HX8qdZx__yv3jmHY6TFg
Dun aksam aliexpress ten aldigim lappping film seti ve Gold Dollar 208 ile ilk bileme denemesine giristim.

Kucuk bir cam parcasi kestirip onun uzerinde calistim. Gece saat biraz ilerlemis ve yatmadan da sabaha hazir olmasini istedigimden 6k ve 10k yi eleyip 1.5/2/4/8/12k lik filmler ile bitirdim. Onerildigi uzere 12k filmin altina bir kagit koymak bilemeyi de cok rahatlatti.

Her film sonrasinda kol killarinda yaptigim kontrollerde gelisimi gormek baya guzel bir duygu Big Grin

Tiras testi icin cok sabirsizlansam da sabahi bekledim, sonuc harikaydi. Ozellikle DE de dahi zorlu gecen cene bolgesinde cok konforlu ve rahat bir tiras oldu. Fazla vaktim olmadigindan toplamda 10-12dkda da tum is bitti.

Bir de lup siparisi vermistim, gelince agiz yapisini daha detayli inceleyip daha da ilerletecegim insallah.

Ozetle, bileme yapmak ve kendi bilediginiz usturayla tiras olmak cok keyif verici. En azindan baslangic icin, ileride ne olur gorecegiz @habaz komsuma da cesaretlendirme icin tesekkurler. Smile
(15/05/2018, Saat: 08:21)finwe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dun aksam aliexpress ten aldigim lappping film seti ve Gold Dollar 208 ile ilk bileme denemesine giristim.

Kucuk bir cam parcasi kestirip onun uzerinde calistim. Gece saat biraz ilerlemis ve yatmadan da sabaha hazir olmasini istedigimden 6k ve 10k yi eleyip 1.5/2/4/8/12k lik filmler ile bitirdim. Onerildigi uzere 12k filmin altina bir kagit koymak bilemeyi de cok rahatlatti.

Her film sonrasinda kol killarinda yaptigim kontrollerde gelisimi gormek baya guzel bir duygu Big Grin

Tiras testi icin cok sabirsizlansam da sabahi bekledim, sonuc harikaydi. Ozellikle DE de dahi zorlu gecen cene bolgesinde cok konforlu ve rahat bir tiras oldu. Fazla vaktim olmadigindan toplamda 10-12dkda da tum is bitti.

Bir de lup siparisi vermistim, gelince agiz yapisini daha detayli inceleyip daha da ilerletecegim insallah.

Ozetle, bileme yapmak ve kendi bilediginiz usturayla tiras olmak cok keyif verici. En azindan baslangic icin, ileride ne olur gorecegiz @habaz komsuma da cesaretlendirme icin tesekkurler. Smile
merhaba,

Son durum nedir acaba. Deneme ve inceleme şansınız oldu mu?
@habaz üstadım bilgilendirme için teşekkürler, sağolun.
(26/06/2018, Saat: 21:03)rewolwer_ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @habaz üstadım bilgilendirme için teşekkürler, sağolun.

Faydası olduysa sevindim @rewolwer_ üstad.
Arkadaşlar bu filmleri Türkiye'de tedarik edebileceğimiz bir yer var mı? Google aramasında 3M ve Norton Abrasives markaları çıkıyor ama bayileri kimdir nerelerdedir belli değil. Devletimize illa vergi ödeyeceksek gümrük değil KDV ödeyelim Tongue
(02/07/2019, Saat: 11:18)ArdıçKatranı Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar bu filmleri Türkiye'de tedarik edebileceğimiz bir yer var mı? Google aramasında 3M ve Norton Abrasives markaları çıkıyor ama bayileri kimdir nerelerdedir belli değil. Devletimize illa vergi ödeyeceksek gümrük değil KDV ödeyelim  Tongue

3M Türkiye sitesinde ürünler gözüküyor. Belki bir etkinlik düzenlenip toplu alım yapılabilir

https://www.3m.com.tr/3M/tr_TR/turkiye-t...499&rt=rud
Telefola aradığımda ilgilenen olmadı ve bölge bayiine yönlendirdiler . İrtibata geçebilen olarsa minimum alım miktarını öğrenirse yeter. Alan alır kalanıda bölüşürüz.
8000 üstü taşım olmadığı için elmas macun, cromoxit ve masatla yapmadığım numara kalmıyor. Sonuç tatmin edici ama lapping film kullandım işleri kolaylaştırıyor be öteye taşıyor. Alım ya da organizasyon olursa lütfen haber veriniz komşular.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Bu Taş Nedir Ne Taşıdır? linguist 49 31,443 03/02/2021, Saat: 22:37
Son Yorum: atmacao
  Biley tasi (cinsi nedir) +Ern + kayis linguist 8 20,992 05/04/2012, Saat: 16:53
Son Yorum: linguist

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: