Sakalların batıcı uzamasının nedenleri
Ben de jilete suç atıyorum bu konuda
Ben de bugün iki günlük sakalımı mavi astra ile aldım, EJ DE89 kullanarak. Aslında normalde 3 günde bir tıraş olurum ama bugün tıraş olasım geldi. Sonuçta ben de aynı sorunu yaşadım. Acaba jiletten midir, yoksa kombinasyon mu yanlış oldu, veya cildim 2 günde bir tıraşa çok alışık değil diye hassasiyet mi yaşadım diye düşünüyordum.

Mi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
So far so good..
(24/07/2019, Saat: 00:45)İmam Fatip Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İlginçtir sedef ustura ve koruma barı kırılmış permatik ile tıraşlarımda bunu yaşamıyorum sadece tahriş ve yanma oluyor ama rimei,wilkinson ile boyun bölgeme sanki iğne batıyormuş hissi yaşıyorum. Galiba de aletlerin bazıları sakalı biraz yüksek açıyla kesiyorlar ya da dediğiniz gibi jiletlerden olabilir. Bugün rimei mavi astra ikilisi ile tıraşımı oldum şuan boyunda özellikle adem elması ve kulakların altında kalan boyun bölgemde bu durum var.
Komşum rimei ve wilkinson ile sorun yaşamak bence gayet doğal , o aletler bende çöpe gitmişti
Look Sharp - Feel Sharp - Be Sharp
(24/07/2019, Saat: 02:17)MetsGo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum rimei ve wilkinson ile sorun yaşamak bence gayet doğal , o aletler bende çöpe gitmişti

Peki bu durumda ne önerirsin komşum?
bence jiletten kaynaklanıyor, bende bu sorun en bariz permasharp son üretim jilet kullandığımda meydana geldi
Komşum benim yorumum jilet olucak özellikle mavi ve yeşil astra bende bu etkiyi yapıyor.
Aynı jileti sedef ya da ali bıyıklı ile kullandıktan sonra tekrar yorumlayacağım.
(24/07/2019, Saat: 11:29)İmam Fatip Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aynı jileti sedef ya da ali bıyıklı ile kullandıktan sonra tekrar yorumlayacağım.

Ben sedefle oluyorum tıraşımı yeşil astra ve permasharp jilette aynisi banada oluyor.
(23/07/2019, Saat: 22:26)İmam Fatip Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşular sakalların batıcı uzamasının sebepleri nelerdir? Teknik mi, alet mi yoksa seçilen jilet mi?

Bu olay aletle ilgilidir daha açık söylemek gerekirse jiletin kesme açısıyla ilgilidir. Ve genelde 1 gün sonra vs. olmaktadır. Kıl ucunun batıcı formu nedeniyle. Ayrıca bu olay bazı kartuşlu aletlerde olmamaktadır. Çünkü kartuşlular sakalı çekerek kestiği için sakalın ucu içerde kalmaktadır. Bir nevi ağda gibi. 1 gün sonra ise kıl ucu hala aşağida olup yukarı çıktığında artık kesilmiş olan sakalın ucu onarılmaktadır dolayısıyla özellikle Gillette kartuşlularında bu batma olmaz, ergen sakalı gibi yumuşak hissedilir.
Deden gibi tıraş ol.
(24/07/2019, Saat: 11:29)İmam Fatip Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aynı jileti sedef ya da ali bıyıklı ile kullandıktan sonra tekrar yorumlayacağım.

Komşum Öneriden ziyade öznel tecrübelerim ; forumda çok tavsiye edilmesine rağmen Wilkinson rimei gibi aletlerin tahrişe meyilli ve tıraş keyfinin kalitesiz olduğunu ve kullanılmamasını düşünüyorum .
Arkadaşların belirttiği gibi jilet alet veya cilt sakal yapınızdan hatta teknikten kaynaklanabilir
Ama öncelikle kullandığınız aletler bana en büyük suçlu gibi geldi

Kombinasyon değiştirip en uygun u bulunca fazla arayışa girmeden öyle devam etmek en iyisi bence
Look Sharp - Feel Sharp - Be Sharp

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: