Paşabahçe Kolonya Serisi
Yo hayır.. başka bir markaydı. Rize'de çaykur'un çay bahçesinden almıştım.
Saygılarımla
(30/08/2012, Saat: 10:54)mancho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Pasabahce miydi?
(30/08/2012, Saat: 12:35)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yo hayır.. başka bir markaydı. Rize'de çaykur'un çay bahçesinden almıştım.
Saygılarımla
(30/08/2012, Saat: 10:54)mancho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Pasabahce miydi?

Ben de şaşırmıştım nasıl beğenmemişler diye. Pasabahce'nin ki gercekten cok güzel. Bvlgari nin Au The Blanc'in aynısı

Sevgiler
“Kesin bilgi ancak çok az bildiğimiz zaman mümkündür. Bilgi miktarımız arttığında şüphemiz de artar.”
Goethe
Pasa'nin ki insnilmaz hafif ve taze bir koku.
Kısa bir süre önce misket limonu ve çay kolonyasını aldım. Seçmemde forumdaki yorumların da etkisi oldu ama almadan önce tamamını kokladım.
Baktım ki alıp kullanan üstadlar yorum yapmıyor ve başlık garib kalmış,henüz kullanmayanlara fikir vermesi açısından kısaca bilgi vereyim.
Misket limonu: İçlerinde en beğendiğim bu oldu.
Zaten kaliteli limon kolonyalarını severim ama bunun tarz olarak limon kolonyaları ile alakası yok. Rebul lime ile de alakası yok. koku çok güzel ama öyle geniz yakıcı birşey istiyorsanız aradığınızı bulamazsınız. Kokladığınızda yeşil limon kokusunu alıyorsunuz ama keskin bir koku değil. Yumuşak,mülayim bir koku. Tarz olarak aynı serideki ıhlamur kolonyası tarzında diyebilirim.
ıhlamur kolonyası da ileride almayı düşünebileceğim güzel bir kolonya
çay:kolonya gibi değil kaliteli bir aftershave gibi kokuyor diyebilirim. Erkeksi bir koku. Ama kalıcılığı fazla değil. Bayıcı değil. Sürekli kullanılabilecek bir koku ama sanki kış kullanımına daha uygun gibi
Deniz: Deniz ne alaka anlamadım kavun kokulu oda spreyi yada araba kokuları gibi kokuyor. Biraz yumuşatmışlar o kadar.
Gül:daha önce denediğim gül kokularından daha güzel,daha hafif, gül kokusu seviyorsanız mutlaka deneyin derim. Benim pek aram yok
Leylak,mandalina ve lavanta kolonyaları tanıdık geldiği için almayı düşünmedim,başka markalardan daha uygun fiyata alınabilir diye düşündüm.
İğde kolonyası çok güzeldi onuda daha önce Ankarada eyüp sabri tuncerden alıp kullanmıştım o da gayet güzeldi o nedenle almadım.
Portakal: Seride "klasik limon kolonyasının ferah etkisi"nin eksikliğini bence bu tamamlıyor.gayet güzel bir koku. iç bayıcı değil. Antalyada yöresel portakal kolonyası diye satılanlarla alakası yok, ileride almayı düşünürüm.
Mimoza: Kokladımmı koklamadımmı hiç hatırlamıyorum,hatırlayan biri yorumlasın Big Grin

Genel olarak kokular çok güzel ,kalite hissiyatı,doğallık hissiyatı yüksek ama kalıcılık ve baskınlık açısından rebul gibi kolonyaların gerisinde kalır. Ama kolonyadan parfüm değil kolonya olmasını bekliyorsanız bence paşabahçe doğru adres. Şahsen rebulün son çıkardığı ice,aqua ve dark spice adlı kolonyalarında parfüm taklidi işine girdiğini düşünüyorum, ben dahil beğeneni çok olsa da paşabahçeleri koklayınca insan "kolonya dediğin böyle olmalı" diyor, sanırım biraz da nostaljik düşünüyorum ve parfüm taklidi insana yapay geliyor.
sözün özü: "Paşabahçe mağazaları"nda tester var. Denk gelirseniz almasanz bile koklayıp deneme şansını kaçırmayın. Sürekli kullanmak için -benim gibi bolca kolonya kullanıyorsanız- bütçeye ağır gelebilir Smile
(23/08/2014, Saat: 00:53)ooppss Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kısa bir süre önce misket limonu ve çay kolonyasını aldım. Seçmemde forumdaki yorumların da etkisi oldu ama almadan önce tamamını kokladım.
Baktım ki alıp kullanan üstadlar yorum yapmıyor ve başlık garib kalmış,henüz kullanmayanlara fikir vermesi açısından kısaca bilgi vereyim.
Misket limonu: İçlerinde en beğendiğim bu oldu.
Zaten kaliteli limon kolonyalarını severim ama bunun tarz olarak limon kolonyaları ile alakası yok. Rebul lime ile de alakası yok. koku çok güzel ama öyle geniz yakıcı birşey istiyorsanız aradığınızı bulamazsınız. Kokladığınızda yeşil limon kokusunu alıyorsunuz ama keskin bir koku değil. Yumuşak,mülayim bir koku. Tarz olarak aynı serideki ıhlamur kolonyası tarzında diyebilirim.
ıhlamur kolonyası da ileride almayı düşünebileceğim güzel bir kolonya
çay:kolonya gibi değil kaliteli bir aftershave gibi kokuyor diyebilirim. Erkeksi bir koku. Ama kalıcılığı fazla değil. Bayıcı değil. Sürekli kullanılabilecek bir koku ama sanki kış kullanımına daha uygun gibi
Deniz: Deniz ne alaka anlamadım kavun kokulu oda spreyi yada araba kokuları gibi kokuyor. Biraz yumuşatmışlar o kadar.
Gül:daha önce denediğim gül kokularından daha güzel,daha hafif, gül kokusu seviyorsanız mutlaka deneyin derim. Benim pek aram yok
Leylak,mandalina ve lavanta kolonyaları tanıdık geldiği için almayı düşünmedim,başka markalardan daha uygun fiyata alınabilir diye düşündüm.
İğde kolonyası çok güzeldi onuda daha önce Ankarada eyüp sabri tuncerden alıp kullanmıştım o da gayet güzeldi o nedenle almadım.
Portakal: Seride "klasik limon kolonyasının ferah etkisi"nin eksikliğini bence bu tamamlıyor.gayet güzel bir koku. iç bayıcı değil. Antalyada yöresel portakal kolonyası diye satılanlarla alakası yok, ileride almayı düşünürüm.
Mimoza: Kokladımmı koklamadımmı hiç hatırlamıyorum,hatırlayan biri yorumlasın Big Grin

Genel olarak kokular çok güzel ,kalite hissiyatı,doğallık hissiyatı yüksek ama kalıcılık ve baskınlık açısından rebul gibi kolonyaların gerisinde kalır. Ama kolonyadan parfüm değil kolonya olmasını bekliyorsanız bence paşabahçe doğru adres. Şahsen rebulün son çıkardığı ice,aqua ve dark spice adlı kolonyalarında parfüm taklidi işine girdiğini düşünüyorum, ben dahil beğeneni çok olsa da paşabahçeleri koklayınca insan "kolonya dediğin böyle olmalı" diyor, sanırım biraz da nostaljik düşünüyorum ve parfüm taklidi insana yapay geliyor.
sözün özü: "Paşabahçe mağazaları"nda tester var. Denk gelirseniz almasanz bile koklayıp deneme şansını kaçırmayın. Sürekli kullanmak için -benim gibi bolca kolonya kullanıyorsanız- bütçeye ağır gelebilir Smile

Komşum güzel yorumlar için teşekkürler. Bende en çok misket limonu ve iğde yi beğendim ıhlamur da çok hoş llimonun yanına onlar gelebilir. Yalnız Rebul un bize aşıladığı çok uzun süre kalıcılık durumu paşabahçe kolonyada yok biraz daha kalıcı olsun isterdim. Yada kolonya dediğin böyle olur öyle saatlerce üzerinde kalmaz diye bir cümlemi kuracaksınız merak ettim.
e mail adresim tipsol@me.com
(24/08/2014, Saat: 00:53)tipsol Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum güzel yorumlar için teşekkürler. Bende en çok misket limonu ve iğde yi beğendim ıhlamur da çok hoş llimonun yanına onlar gelebilir. Yalnız Rebul un bize aşıladığı çok uzun süre kalıcılık durumu paşabahçe kolonyada yok biraz daha kalıcı olsun isterdim. Yada kolonya dediğin böyle olur öyle saatlerce üzerinde kalmaz diye bir cümlemi kuracaksınız merak ettim.
Ben teşekkür ederim üstad. Eyüp sabri tuncerin ya da selinin limon kolonyasını kalıcı olmadığı için seviyorum. Çünkü ferahlama amaçlı kullanıyorum ve sonradan kullanılacak parfüme etki etmesin istiyorum, ama bu kadar orijinal kokular olunca insan ister istemez daha kalıcı olmasını istiyor. Kolonya denilince eskiden olduğu gibi genel kullanım amaçlı bir ürün düşünüyorsak kalıcılık rahatsız edebiliyor. Ama kişiye özel bir bakım ürünü olarak düşündüğümüzde bazı çeşitlerde kalıcılık olması güzel olabilir.
"kolonya dediğin böyle olmalı" cümlesini kokuların orijinalliği sebebiyle söyledim.
piyasada yüzlerce benzeri kolonya çeşidi varken orijinal kokular yakalamışlar. Benzerleri var tabiki ama çıtayı yükseltmişler. Bunu yaparken de zaten onlarca taklidi olan kaliteli parfümlerin yeni bir taklidini yapmamışlar diye düşünüyorum. Esans içerikleri,koku karışımları muhtemelen bir parfüm kadar karmaşıktır ama koklayınca o karmaşayı hissetmiyorsunuz. Üzerinde ıhlamur yazıyor,içeriği sadece ıhlamur olmasa da , koklayana ıhlamur kokladığını hissettiriyor bence.
''3 gün kalıcı parfüm''ün zevk olduğu bi ülkede yaşıyoruz dostlar Sad
(24/08/2014, Saat: 01:27)ooppss Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben teşekkür ederim üstad. Eyüp sabri tuncerin ya da selinin limon kolonyasını kalıcı olmadığı için seviyorum. Çünkü ferahlama amaçlı kullanıyorum ve sonradan kullanılacak parfüme etki etmesin istiyorum, ama bu kadar orijinal kokular olunca insan ister istemez daha kalıcı olmasını istiyor. Kolonya denilince eskiden olduğu gibi genel kullanım amaçlı bir ürün düşünüyorsak kalıcılık rahatsız edebiliyor. Ama kişiye özel bir bakım ürünü olarak düşündüğümüzde bazı çeşitlerde kalıcılık olması güzel olabilir.
"kolonya dediğin böyle olmalı" cümlesini kokuların orijinalliği sebebiyle söyledim.
piyasada yüzlerce benzeri kolonya çeşidi varken orijinal kokular yakalamışlar. Benzerleri var tabiki ama çıtayı yükseltmişler. Bunu yaparken de zaten onlarca taklidi olan kaliteli parfümlerin yeni bir taklidini yapmamışlar diye düşünüyorum. Esans içerikleri,koku karışımları muhtemelen bir parfüm kadar karmaşıktır ama koklayınca o karmaşayı hissetmiyorsunuz. Üzerinde ıhlamur yazıyor,içeriği sadece ıhlamur olmasa da , koklayana ıhlamur kokladığını hissettiriyor bence.

Anladım komşum o zaman misket limonumu olduğu gibi kabul ediyorum Smile
e mail adresim tipsol@me.com
Misket limonu her mevsim kullanılabilecek bir kolonya. Çay kolonyası bu sıcak yaz aylarında boğucu olabilir.
Bu seri 2016'ya kadar Lokum İstanbul tarafından üretilirken, 2016dan sonra yeni ambalajda üretilenleri Rebul üretiyor. Ben Rebul ürünlerini son derece vasat bulduğumdan evime sokmam, ilk çıkan seriden misket limonum var az kaldı, acaba yeni rebulün ürettiği serilerde kalite düşüşü var mı merak ediyorum. Kullanan var mı yenileri?
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Bugün ne kullandım? (AS-Kolonya-Parfüm) canbaz 558 594,481 05/11/2022, Saat: 12:00
Son Yorum: cenkcenk
  Sipahiler Kolonya (SAMSUN) harveyspecter 8 7,314 04/01/2022, Saat: 11:28
Son Yorum: ekindgn
  Tıraş Sonrası Kolonya/AS + Balsam Kullanımı ynspektas 35 32,655 05/02/2021, Saat: 02:13
Son Yorum: iamcagri
  Hesaplı kaliteli kolonya çeşitleri BigHillMe 182 283,701 30/01/2021, Saat: 17:04
Son Yorum: fenolftaleyn
  NANO ABSOLUTE TIRAŞ SONRASI KREM KOLONYA marv 5 3,148 02/10/2020, Saat: 16:36
Son Yorum: mustbe
  Kolonya kullanmak iyi mi? ynspektas 17 21,968 10/06/2020, Saat: 23:40
Son Yorum: gori06
  Kolonya ve Tıraş Sonrası Ürünlerinin Raf Ömrü mavi 20 32,383 25/08/2018, Saat: 00:48
Son Yorum: FearOfATG
  Selin Ardıç Kolonya Pino 4 5,081 01/09/2017, Saat: 18:32
Son Yorum: DeaKeN
  RedOne After Shave Traş Sonrası Krem Kolonya 400ml manilafortuna 3 8,923 17/05/2016, Saat: 23:12
Son Yorum: anlatıcı
  Alt İnnsbruck kolonya laktik 6 14,115 26/05/2013, Saat: 19:34
Son Yorum: canbaz

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: