geltir.com 2019 Jaguar Fırça Etkinliği - İlk Mesaj Güncel
#1
Information 
Tekrardan merhaba. Yoğun uğraşlarımız sonucunda karşınıza iyi haberler ile geldik. Firma ile görüşmelerimiz; gerek kendimizi anlatma, gerek taleplerimizin yerine getirilmesi ve tüm bunların yapılabilirliğini ortaya çıkarmak biraz zaman aldı. Neticede firma ürünlerini hem berberlerin profesyonel kullanımları için, hem de uygun fiyatlı ürün talep eden nihai tüketici için üretmekte. Bizim taleplerimiz ve düşüncelerimiz firma için alışılagelenin dışında farklı taleplerdi ve bu süreçte biz de firmaya kendi imkanları dahilinde bize en uygun ne sunabilirler bunu anlamaya çalıştık. Zira en ufak değişiklikler için firma bizden en az 2000 adet üretilirse bu gibi taleplerimizin mümkün olabileceğini belirtti.

Öncelikle fırçamızın özelliklerini belirlerken her daim günlük kullanıma uygun olacak şekilde tasarlanmasına özen gösterdik ve bu fikri esas aldık. Bunları da yukarıda belirttiğim gibi, firmanın altyapısı dahilinde talep etmeye veya uydurmaya çalıştık. Bu süreçte gösterdiğiniz sabır için teşekkür ederiz.

Lafı çok fazla uzatmadan etkinlik fırçamızdan bahsedelim.

Fırça Sapı:  Jaguar'ın belki en çok üretilen ve berberlerde görüntüsüne aşina olduğumuz klasik tasarımını taşıyan, ama o kadar da büyük olmayan ve evde günlük kullanıma uygun Rodeo Natürel Serisi 605 örnek alarak oluşturuldu. Taleplerimiz doğrultusundaki tek alternatifimiz bu sap diyebiliriz. 605'in ebatları hem standart günlük fırçalar ile aynı özelliklerde, hem de talep ettiğimiz ve en az 24mm olmak üzere yoğun kıl yüklemeye uygun. Ayrıca sap altındaki tutamaçlı yapısı ile isteyen kasede isteyen yüzde rahatça kullanabilecek. Buna ek olarak Jaguar serisinde mevcut olmayan bu sap, fırçayı daha da özel hale getiriyor. Alt kısmı 1071 modelinin orjinalindeki hali gibi bayrak kırmızısı renginde ve beyaz şeritli olacak. Bu renkleri seçerken şöyle düşündük: “Semouge etkinliğinde yaptırılan forum fırçası yabancılar tarafından ‘Türk Mavisi’ olarak bilinen Turkuazdı. Bizde madem yerli bir firmamıza forumumuz için özel üretim bir fırça yaptırıyoruz o zaman bizim etkinlik fırçamız da bayrak rengimiz olan kırmızı-beyaz olsun.’ dedik. Kaplama ile ilgili olarak da; Firma ahşap sapa vernik kaplama yapıyor. Bu kaplama ile fırça berber dükkânlarında uzun süre kullanılıyor. Her ne kadar bu şekilde bile gayet dayanıklı olsa da epoksi kaplamanın daha da uzun ömürlü olacağını düşündük ve bu düşüncemizi firmaya ilettik. Firma ise daha önce böyle bir işlem yapmadığından dolayı bu fikrimize çok yanaşmadı. Bu aşamada kendisine şimdiden çok teşekkür ediyorum @osaka23 komşumuz epoksi kaplamayı kendisinin yapabileceğini söyledi ve etkinlik fırçamızın epoksi kaplaması kendisi tarafından yapılacak. Sap kısmının bir yüzünde firmanın kendi logosu diğer yüzünde ise forumumuzun logosu yer alacak. Sapın alt kısmında ise seri numarası yer alacak.

Kıl uzunluğu ve yapısı: Fırçamız domuz kılından imal edilecek. Kıl uzunluğu 55mm, düğüm çapı 25mm ve yoğunluğu maksimum düzeyde olacak. Bize numune olarak üretilen fırçanın kıl uzunluğu 60mm'ydi. @osaka23 komşumuz fırçayı buzdolabında su içerisinde bırakma dahil hızlı bir rodaja soktu ve bu ölçülerin ne kadar verimli olabileceğini test etti. Yapılan incelemede kılların yumuşaklığı nedeniyle yüzde fazla açıldığı ve ana fikrimiz olan günlük kullanım ilkesine uygun olmadığını anlaşıldı. Ayrıca uzun kıl ölçüsü aynı zamanda uzun sabun yükleme süresi ve köpük yutma olumsuzluklarını da beraberinde getiriyordu. Düğüm çevresine ip bağlayarak 57, 55, 52 ve 50mm gibi ölçülerde denediğimizde, optimum uzunluğun 55 olabileceğini gördük. Çünkü çok kısa veya çok uzun kıl herkese hitap etmeyecekti. Biz de tam ortası yani 55mm uygun olur diye düşündük ve üretim bu şekilde gerçekleşecek.

Daha az siyah kıl için de firmaya talebimizi ilettik. Düğüm yüzüğü parlak gümüş renk, metal kaplama olacak.

Fırça üzerindeki logo ve seri numarası: Tamamen bize has üretim olduğu için model numarası olmadan Jaguar logosu basılacak (Örnek gönderilen model de mevcut ancak nihai model de yer almayacak). Arka yüzüne ise Geltir yazısı ve logosu basılacak ve "Özel Üretim" ibaresi yer alacak. Bunlar için firma yeni baskı klişesi ürettirecek. Seri numarası ise sapın altında olacak.


Etkinlik hakkında genel bilgi: Etkinlik fırçamız 50 adet ile sınırlı olacak. Firmanın ürünleri üretip göndermesinden sonra @osaka23 komşumuz tüm fırçaları epoksi kaplayarak ürünlerin dayanıklılığını artıracak. Onur Komşumuz yoğun iş temposu içerisinde istirahat saatlerinden feragat ederek kaplamaları bitirmeye çalışacağından dolayı sürenin bir miktar daha uzama durumu söz konusu; Bu nedenle de bu süreyi anlayış ile karşılayacağınızı umuyoruz. Yapılacak işlemlerin sonunda ise etkinlik fırçalarınız bildireceğiniz adreslere indirim kuponuyla alıcı ödemeli olarak kargolanacak. Etkinliğe Ankara’dan katılacak komşularımız ise dilerlerse ürünlerini elden teslim alabilecekler. Fırça ücreti:40₺  

0b0564d532a8c4576b8df80bc174cc24.jpg                                                                                                                                                                             
Etkinliğimiz şimdilik bir fırça ile sınırlı olacaktır. Ancak sipariş adetimiz elli olacağından dolayı yeterli talep gelmemesi durumunda;  Talep sırasına göre kişi başı en fazla bir adet daha olmak üzere toplamda iki adete çıkabilecektir. Seri numarası ise komşularımızın birinci talepleri doğrultusunda yapılacaktır. İkinci fırça temini durumunda ise sizin ile irtibata geçilerek boş kalan seri numaralarından numara atanacaktır. Ayrıca taleplerinize mutlaka numara ekleyiniz.(30/07/2019, Saat: 23:53)3RD1 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Değerli komşularımız etkinliğimize göstermiş olduğunuz ilgi için çok teşekkür ederiz. Sizlerde emin olun ki kimsenin dışarıda kalmasına gönlümüz razı değil. Bu nedenle dün akşam etkinliği açtığımız andan itibaren listenin bu kadar hızlı dolması üzerine @osaka23 komşumuz ile birlikte saatlerce neler yapabileceğimiz üzerine görüştük. Sonuç olarak zamanımızın çoğunu harcayan epoksi işlemini iptal etmeye karar verdik. Bunun yerine firmaya çift kat vernikleme işlemi yaptırarak en az epoksi kaplama kadar dayanıklı bir ürünün ortaya çıkacağını düşünüyoruz.

Epoksi kaplama işinin iptali ile birlikte daha önceden belirlediğimiz 50 adet ürün sınırı da 100 adete çıkmıştır. 02.08.2019 Cuma günü saat 23:59'a kadar 100 adet ürün için talepleri toplamaya devam ediyor olacağız. Dileyen komşumuz ikinci fırça taleplerini iletebilirler. İkinci fırça talepleri için ise ayrı bir liste oluşturarak sayının tamamlanamaması halinde talep sırasına göre listeye dahil edeceğiz.

İlk talepte yedek listesinde kalan komşularımız boş bulunan numaralardan herhangi birini seçebilirler.

İlk mesajdan itibaren ikinci fırça talep eden komşularımızı ikinci fırça listesine dahil ettim dileyen sildirebilir.

Numarasını değiştirmek isteyen komşularımız ise konu içine mesaj olarak 02.08.2019 tarihine kadar bildirebilirler. ( .. numaranın iptali ve .. numaranın talebi şeklinde )

Bu etkinliğe forumumuza 28.07.2019 tarihinden önce üyelik yapmış olan tüm komşularımız katılabilirler.

Nezaket icabı haklarını devreden komşularımızı ise listeden çıkarmayarak tekrardan ilk talep yerlerine yazdık.

(30/07/2019, Saat: 23:59)3RD1 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İkinci fırça için şuanlık numara seçtiremiyoruz.(05/08/2019, Saat: 14:57)osaka23 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhabalar etkinlikte sayıyı tamamlanmasıyla beraber artık adres toplama ve firmanın üretime başlaması için ücretleri toplanması safhasına geçmiş bulunuyoruz Smile

9.8.2019 tarihine kadar ödemelerle formların doldurulması arada bayram olduğundan işlemlerin hızlanması açısından iyi olur . o yüzden son doldurma tarihini 9.8.2019 olarak belirliyoruz Smile

Bu basamaktan sonra firma üretimi yaptıktan sonra fırçaları bize gönderecek daha sonra seri numaralarını burada işledikten sonra firmaya kaplamalarının yapılması ve kıllarının montajı için göndereceğiz.

Fırçaların bize gelmesinin ardından bize gönderdiğiniz formlardaki adreslere kargoya vermeye başlanacak. Bu basamakta bize yardımları için @MetsGo hocama ayrıca teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Son olarak kargo anlaşmalı olsa da alıcı ödemeli olacağı için hem daha uygun olması adına hem de topluca buluşmak tanışmak adına ortak gönderim işine de girebiliriz. Formda ayrıca başlığı var doldururken göreceksiniz Smile

Ankaradaki arkadaşlar için @3RD1 hocamın da katılacağı bir buluşma ile vermeyi düşünüyoruz Smile
Adres kısmına Ankara buluşması diye yazarsanız seviniriz.

Formun linki buradadır :

https://forms.gle/3NHnbMrWPbgFiUzH7(18/09/2019, Saat: 12:18)3RD1 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: LİSTE:

1- @3RD1 Ödeme Alındı
2- @ahbap Ödeme Alındı
3- @onurcakmak Ödeme Alındı
4- @smyrna Ödeme Alındı
5- @DenizKSK Ödeme Alındı
6- @ATEGO06 Ödeme Alındı
7- @Mehmet_G Ödeme Alındı
8- @finwe Ödeme Alındı
9- @electrolite Ödeme Alındı
10- @marek Ödeme Alındı
11- @AbuzTech Ödeme Alındı
12- @blaster Ödeme Alındı
13- @ArdıçKatranı Ödeme Alındı
14- @batucan72 Ödeme Alındı
15- @new38 Ödeme Alındı
16- @Ayhandulgar Ödeme Alındı
17- @Überbey Ödeme Alındı
18- @erfa Ödeme Alındı
19- @ismailinbiri Ödeme Alındı
20- @DelikanliTiras Ödeme Alındı
21- @MetsGo Ödeme Alındı
22- @JohnLocke Ödeme Alındı
23- @osaka23 Ödeme Alındı
24- @manuple Ödeme Alındı
25- @Dragon Ödeme Alındı
26- @asunbul Ödeme Alındı
27- @donniebrasco Ödeme Alındı
28- @elewith Ödeme Alındı
29- @kralarthur Ödeme Alındı
30- @Zeyes Ödeme Alındı
31- @Mülkİdare Ödeme Alındı
32- @alfred Ödeme Alındı
33- @gr00v3r Ödeme Alındı
34- @Rayko Ödeme Alındı
35- @Efrasyab Ödeme Alındı
36- @ek_m Ödeme Alındı
37- @kirmizibalik Ödeme Alındı
38- @SilentSv Ödeme Alındı
39- @Mtopay Ödeme Alındı
40- @Razorlazer Ödeme Alındı
41- @sinekaydı Ödeme Alındı
42- @Kaya42 Ödeme Alındı
43- @-mali Ödeme Alındı
44- @Gentleman Ödeme Alındı
45- @Biker Ödeme Alındı
46- @oozturk Ödeme Alındı
47- @astana71 Ödeme Alındı
48- @mimaras Ödeme Alındı
49- @CtrlKML Ödeme Alındı
50- @ekilic2 Ödeme Alındı
51- @Mutlucan Ödeme Alındı
52- @guwenkaya Ödeme Alındı
53- @blueshadov Ödeme Alındı
54- @elewith Ödeme Alındı
55- @utunc Ödeme Alındı
56- @dikdik_s Ödeme Alındı
57- @dikdik_s Ödeme Alındı
58- @KAYHAN Ödeme Alındı
59- @Mansell Ödeme Alındı
60- @Dumanus Ödeme Alındı
61- @eltoro Ödeme Alındı
62- @Ayhandulgar Ödeme Alındı
63- @NeroAquila Ödeme Alındı
64- @süreyya Ödeme Alındı
65- @electrolite Ödeme Alındı
66- @habaz Ödeme Alındı
67- @arandur Ödeme Alındı
68- @Tolga Yurdaer Ödeme Alındı
69- @Mert_ Ödeme Alındı
70- @Tolga Yurdaer Ödeme Alındı
71- @GriffinV8 Ödeme Alındı
72- @tatharas Ödeme Alındı
73- @MetsGo Ödeme Alındı
74- @blaster Ödeme Alındı
75- @Erdem009 Ödeme Alındı
76- @marek Ödeme Alındı
77- @ekindgn Ödeme Alındı
78- @Arapaho Ödeme Alındı
79- @Arapaho Ödeme Alındı
80- @süvari Ödeme Alındı
81- @sarpedon Ödeme Alındı
82- @yamtar Ödeme Alındı
83- @erdall37 Ödeme Alındı
84- @[email protected] Ödeme Alındı
85- @süvari Ödeme Alındı
86- @Helnikko Ödeme Alındı
87- @SedoAgA Ödeme Alındı
88- @mertsamet Ödeme Alındı
89- @CK89 Ödeme Alındı
90- @FearOfATG Ödeme Alındı
91- @altkapalı Ödeme Alındı
92- @ArdıçKatranı Ödeme Alındı
93- @osaka23 Ödeme Alındı
94- @Köse123 Ödeme Alındı
95- @erfa Ödeme Alındı
96- @Beydaba Ödeme Alındı
97- @CtrlKML Ödeme Alındı
98- @ibrahim85 Ödeme Alındı
99- @PisPorsuk Ödeme Alındı
100- @GartBnx Ödeme Alındı
"Öç gecikir ancak asla yaşlanmaz." 4.Murad
Cevapla
#2
Herşey için teşekkür ederiz.Şayet ayrılmamışsa 1 ve 10 numaralı fırçalara talibim.Ayrılmışsa da bakarız.. Smile
de te fabula narratur.!
Cevapla
#3
7 numarayı almak istiyorum.

Teşekkür ederim.
Cevapla
#4
Mümkünse 12 ve 23 numarayı istiyorum.
3017 - Proraso Yeşil Sabun  (20.01.2016 - 13.07.2016)
Cevapla
#5
Arkadaşlar ellerinize sağlık. Ben de 3 numaraya talibim.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
Cevapla
#6
Ben de bu etkinlikte yer almak istiyorum. Komşum bana hangi numaranın denk geldiği önemli değil. Zira her halükarda 52 olamayacak

S9 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Cevapla
#7
6 numaraya talibim
Birsen Değil Herkes Hasta Ustura
Cevapla
#8
Ben de her zamanki gibi 20 numaraya talibim Smile Elinize sağlık.
Jilet Yakın tıraş iyidir, tahrişsiz tıraş daha iyi ...
Cevapla
#9
Ben de 23 e talibim Smile @3rd1 hocam
Cevapla
#10
Komşular ellerinize sağlık. 48 numaraya talibim Wink
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  EFRASYAB BAL BALSAM ETKİNLİĞİ- Efrasyab 69 4,646 01/08/2020, Saat: 12:57
Son Yorum: Tolga Yurdaer
Tongue Geltir 2020 Deri Etkinligi İsmetaltan 83 6,681 31/07/2020, Saat: 00:11
Son Yorum: İsmetaltan
Lightbulb -YENİ ETKİNLİK-EL YAPIMI & DOĞAL III. SABUN ETKİNLİĞİ Efrasyab 534 60,370 13/07/2020, Saat: 11:23
Son Yorum: rating
  Ankara Geleneksel Geltir Buluşması Vol.03-2020 ekindgn 10 1,374 26/06/2020, Saat: 15:59
Son Yorum: Efrasyab
  Geltir Faena 2017 LE Tıraş Sabunu, Balm ve Losyon / Katılım Konusu ckeskin 134 31,313 09/06/2020, Saat: 12:08
Son Yorum: Perseus
  Geltir 34 Soner 29 4,573 05/06/2020, Saat: 15:52
Son Yorum: rating
  Geleneksel Ankara Geltir Buluşması Vol.02-2020 (27 Şubat - London Pub Tunalı) ekindgn 44 4,971 29/02/2020, Saat: 02:50
Son Yorum: umok
  11.11.2019 saat 22.22 Geltir Online Rekoru Denemesi mustbe 216 19,866 26/02/2020, Saat: 13:25
Son Yorum: mustbe
  Forumumuzun En Önemli, En Değerli Etkinliği dikdik_s 173 17,291 10/02/2020, Saat: 03:38
Son Yorum: MetsGo
  Geleneksel Ankara Geltir Buluşması Vol.01-2020 (30 Ocak Perşembe Akşam Tunalı Retrox) ekindgn 53 5,748 06/02/2020, Saat: 10:06
Son Yorum: ekindgn

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: