geltir.com 2019 Jaguar Fırça Etkinliği - İlk Mesaj Güncel
#1
Information 
Tekrardan merhaba. Yoğun uğraşlarımız sonucunda karşınıza iyi haberler ile geldik. Firma ile görüşmelerimiz; gerek kendimizi anlatma, gerek taleplerimizin yerine getirilmesi ve tüm bunların yapılabilirliğini ortaya çıkarmak biraz zaman aldı. Neticede firma ürünlerini hem berberlerin profesyonel kullanımları için, hem de uygun fiyatlı ürün talep eden nihai tüketici için üretmekte. Bizim taleplerimiz ve düşüncelerimiz firma için alışılagelenin dışında farklı taleplerdi ve bu süreçte biz de firmaya kendi imkanları dahilinde bize en uygun ne sunabilirler bunu anlamaya çalıştık. Zira en ufak değişiklikler için firma bizden en az 2000 adet üretilirse bu gibi taleplerimizin mümkün olabileceğini belirtti.

Öncelikle fırçamızın özelliklerini belirlerken her daim günlük kullanıma uygun olacak şekilde tasarlanmasına özen gösterdik ve bu fikri esas aldık. Bunları da yukarıda belirttiğim gibi, firmanın altyapısı dahilinde talep etmeye veya uydurmaya çalıştık. Bu süreçte gösterdiğiniz sabır için teşekkür ederiz.

Lafı çok fazla uzatmadan etkinlik fırçamızdan bahsedelim.

Fırça Sapı:  Jaguar'ın belki en çok üretilen ve berberlerde görüntüsüne aşina olduğumuz klasik tasarımını taşıyan, ama o kadar da büyük olmayan ve evde günlük kullanıma uygun Rodeo Natürel Serisi 605 örnek alarak oluşturuldu. Taleplerimiz doğrultusundaki tek alternatifimiz bu sap diyebiliriz. 605'in ebatları hem standart günlük fırçalar ile aynı özelliklerde, hem de talep ettiğimiz ve en az 24mm olmak üzere yoğun kıl yüklemeye uygun. Ayrıca sap altındaki tutamaçlı yapısı ile isteyen kasede isteyen yüzde rahatça kullanabilecek. Buna ek olarak Jaguar serisinde mevcut olmayan bu sap, fırçayı daha da özel hale getiriyor. Alt kısmı 1071 modelinin orjinalindeki hali gibi bayrak kırmızısı renginde ve beyaz şeritli olacak. Bu renkleri seçerken şöyle düşündük: “Semouge etkinliğinde yaptırılan forum fırçası yabancılar tarafından ‘Türk Mavisi’ olarak bilinen Turkuazdı. Bizde madem yerli bir firmamıza forumumuz için özel üretim bir fırça yaptırıyoruz o zaman bizim etkinlik fırçamız da bayrak rengimiz olan kırmızı-beyaz olsun.’ dedik. Kaplama ile ilgili olarak da; Firma ahşap sapa vernik kaplama yapıyor. Bu kaplama ile fırça berber dükkânlarında uzun süre kullanılıyor. Her ne kadar bu şekilde bile gayet dayanıklı olsa da epoksi kaplamanın daha da uzun ömürlü olacağını düşündük ve bu düşüncemizi firmaya ilettik. Firma ise daha önce böyle bir işlem yapmadığından dolayı bu fikrimize çok yanaşmadı. Bu aşamada kendisine şimdiden çok teşekkür ediyorum @osaka23 komşumuz epoksi kaplamayı kendisinin yapabileceğini söyledi ve etkinlik fırçamızın epoksi kaplaması kendisi tarafından yapılacak. Sap kısmının bir yüzünde firmanın kendi logosu diğer yüzünde ise forumumuzun logosu yer alacak. Sapın alt kısmında ise seri numarası yer alacak.

Kıl uzunluğu ve yapısı: Fırçamız domuz kılından imal edilecek. Kıl uzunluğu 55mm, düğüm çapı 25mm ve yoğunluğu maksimum düzeyde olacak. Bize numune olarak üretilen fırçanın kıl uzunluğu 60mm'ydi. @osaka23 komşumuz fırçayı buzdolabında su içerisinde bırakma dahil hızlı bir rodaja soktu ve bu ölçülerin ne kadar verimli olabileceğini test etti. Yapılan incelemede kılların yumuşaklığı nedeniyle yüzde fazla açıldığı ve ana fikrimiz olan günlük kullanım ilkesine uygun olmadığını anlaşıldı. Ayrıca uzun kıl ölçüsü aynı zamanda uzun sabun yükleme süresi ve köpük yutma olumsuzluklarını da beraberinde getiriyordu. Düğüm çevresine ip bağlayarak 57, 55, 52 ve 50mm gibi ölçülerde denediğimizde, optimum uzunluğun 55 olabileceğini gördük. Çünkü çok kısa veya çok uzun kıl herkese hitap etmeyecekti. Biz de tam ortası yani 55mm uygun olur diye düşündük ve üretim bu şekilde gerçekleşecek.

Daha az siyah kıl için de firmaya talebimizi ilettik. Düğüm yüzüğü parlak gümüş renk, metal kaplama olacak.

Fırça üzerindeki logo ve seri numarası: Tamamen bize has üretim olduğu için model numarası olmadan Jaguar logosu basılacak (Örnek gönderilen model de mevcut ancak nihai model de yer almayacak). Arka yüzüne ise Geltir yazısı ve logosu basılacak ve "Özel Üretim" ibaresi yer alacak. Bunlar için firma yeni baskı klişesi ürettirecek. Seri numarası ise sapın altında olacak.


Etkinlik hakkında genel bilgi: Etkinlik fırçamız 50 adet ile sınırlı olacak. Firmanın ürünleri üretip göndermesinden sonra @osaka23 komşumuz tüm fırçaları epoksi kaplayarak ürünlerin dayanıklılığını artıracak. Onur Komşumuz yoğun iş temposu içerisinde istirahat saatlerinden feragat ederek kaplamaları bitirmeye çalışacağından dolayı sürenin bir miktar daha uzama durumu söz konusu; Bu nedenle de bu süreyi anlayış ile karşılayacağınızı umuyoruz. Yapılacak işlemlerin sonunda ise etkinlik fırçalarınız bildireceğiniz adreslere indirim kuponuyla alıcı ödemeli olarak kargolanacak. Etkinliğe Ankara’dan katılacak komşularımız ise dilerlerse ürünlerini elden teslim alabilecekler. Fırça ücreti:40₺  

xghehj.jpg                                                                                                                                                                             
Etkinliğimiz şimdilik bir fırça ile sınırlı olacaktır. Ancak sipariş adetimiz elli olacağından dolayı yeterli talep gelmemesi durumunda;  Talep sırasına göre kişi başı en fazla bir adet daha olmak üzere toplamda iki adete çıkabilecektir. Seri numarası ise komşularımızın birinci talepleri doğrultusunda yapılacaktır. İkinci fırça temini durumunda ise sizin ile irtibata geçilerek boş kalan seri numaralarından numara atanacaktır. Ayrıca taleplerinize mutlaka numara ekleyiniz.(30/07/2019, Saat: 23:53)3RD1 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Değerli komşularımız etkinliğimize göstermiş olduğunuz ilgi için çok teşekkür ederiz. Sizlerde emin olun ki kimsenin dışarıda kalmasına gönlümüz razı değil. Bu nedenle dün akşam etkinliği açtığımız andan itibaren listenin bu kadar hızlı dolması üzerine @osaka23 komşumuz ile birlikte saatlerce neler yapabileceğimiz üzerine görüştük. Sonuç olarak zamanımızın çoğunu harcayan epoksi işlemini iptal etmeye karar verdik. Bunun yerine firmaya çift kat vernikleme işlemi yaptırarak en az epoksi kaplama kadar dayanıklı bir ürünün ortaya çıkacağını düşünüyoruz.

Epoksi kaplama işinin iptali ile birlikte daha önceden belirlediğimiz 50 adet ürün sınırı da 100 adete çıkmıştır. 02.08.2019 Cuma günü saat 23:59'a kadar 100 adet ürün için talepleri toplamaya devam ediyor olacağız. Dileyen komşumuz ikinci fırça taleplerini iletebilirler. İkinci fırça talepleri için ise ayrı bir liste oluşturarak sayının tamamlanamaması halinde talep sırasına göre listeye dahil edeceğiz.

İlk talepte yedek listesinde kalan komşularımız boş bulunan numaralardan herhangi birini seçebilirler.

İlk mesajdan itibaren ikinci fırça talep eden komşularımızı ikinci fırça listesine dahil ettim dileyen sildirebilir.

Numarasını değiştirmek isteyen komşularımız ise konu içine mesaj olarak 02.08.2019 tarihine kadar bildirebilirler. ( .. numaranın iptali ve .. numaranın talebi şeklinde )

Bu etkinliğe forumumuza 28.07.2019 tarihinden önce üyelik yapmış olan tüm komşularımız katılabilirler.

Nezaket icabı haklarını devreden komşularımızı ise listeden çıkarmayarak tekrardan ilk talep yerlerine yazdık.

(30/07/2019, Saat: 23:59)3RD1 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İkinci fırça için şuanlık numara seçtiremiyoruz.(05/08/2019, Saat: 08:53)3RD1 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Asıl Liste:

1- @3RD1
2- @ahbap
3- @onurcakmak
4- @smyrna
5- @DenizKSK
6- @ATEGO06
7- @Mehmet_G
8- @finwe
9- @electrolite
10- @marek
11- @AbuzTech
12- @blaster
13- @ArdıçKatranı
14- @batucan72
15- @new38
16- @Ayhandulgar
17- @Überbey
18- @erfa
19- @ismailinbiri
20- @starex
21- @MetsGo
22- @JohnLocke
23- @osaka23
24- @manuple
25- @Dragon
26- @asunbul
27- @donniebrasco
28- @elewith
29- @kralarthur
30- @Zeyes
31- @Mülkİdare
32- @alfred
33- @gr00v3r
34- @Rayko
35- @Efrasyab
36- @ek_m
37- @kirmizibalik
38- @SilentSv
39- @Mtopay
40- @Razorlazer
41- @KamilAY
42- @Kaya42
43- @-mali
44- @Gentleman
45- @Biker
46- @oozturk
47- @astana71
48- @mimaras
49- @CtrlKML
50- @ekilic2
51- @Mutlucan
52- @guwenkaya
53- @blueshadov
54- @elewith
55- @utunc
56- @dikdik_s
57- @dikdik_s
58- @KAYHAN
59- @Mansell
60- @Dumanus
61- @eltoro
62- @Ayhandulgar
63- @NeroAquila
64- @süreyya
65-
66- @habaz
67- @arandur
68- @Tolga Yurdaer
69- @Mert_
70- @Tolga Yurdaer
71- @GriffinV8
72-
73- @MetsGo
74-
75- @Erdem009
76- @marek
77- @ekindgn
78- @Arapaho
79- @Arapaho
80- @süvari
81- @sarpedon
82- @yamtar
83- @erdall37
84- @[email protected]
85- @süvari
86- @Helnikko
87- @SedoAgA
88- @mertsamet
89- @CK89
90- @FearOfATG
91-
92- @ArdıçKatranı
93- @osaka23
94- @Köse123
95- @erfa
96- @Beydaba
97- @CtrlKML
98- @ibrahim85
99- @PisPorsuk
100- @GartBnx

Numara Seçmesi Beklenenler:

@Nani Kuş
@electrolite (42 numara dolu 2.fırça için)
@blaster

Son Durum: 95 Adet Numara Seçilen, 4 Adet Numara Seçmesi Beklenen, 1 Adet Boş


Yanlışlık olması halinde konu içerisinden veya Özel Mesaj ile tarafıma ulaşabilirsiniz.

28.07.2019 tarihinden sonraki üyeliklere ait talepleri almıyoruz.

(05/08/2019, Saat: 14:57)osaka23 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhabalar etkinlikte sayıyı tamamlanmasıyla beraber artık adres toplama ve firmanın üretime başlaması için ücretleri toplanması safhasına geçmiş bulunuyoruz Smile

9.8.2019 tarihine kadar ödemelerle formların doldurulması arada bayram olduğundan işlemlerin hızlanması açısından iyi olur . o yüzden son doldurma tarihini 9.8.2019 olarak belirliyoruz Smile

Bu basamaktan sonra firma üretimi yaptıktan sonra fırçaları bize gönderecek daha sonra seri numaralarını burada işledikten sonra firmaya kaplamalarının yapılması ve kıllarının montajı için göndereceğiz.

Fırçaların bize gelmesinin ardından bize gönderdiğiniz formlardaki adreslere kargoya vermeye başlanacak. Bu basamakta bize yardımları için @MetsGo hocama ayrıca teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Son olarak kargo anlaşmalı olsa da alıcı ödemeli olacağı için hem daha uygun olması adına hem de topluca buluşmak tanışmak adına ortak gönderim işine de girebiliriz. Formda ayrıca başlığı var doldururken göreceksiniz Smile

Ankaradaki arkadaşlar için @3RD1 hocamın da katılacağı bir buluşma ile vermeyi düşünüyoruz Smile
Adres kısmına Ankara buluşması diye yazarsanız seviniriz.

Formun linki buradadır :

https://forms.gle/3NHnbMrWPbgFiUzH7
"Öç gecikir ancak asla yaşlanmaz." 4.Murad
Cevapla
#2
Herşey için teşekkür ederiz.Şayet ayrılmamışsa 1 ve 10 numaralı fırçalara talibim.Ayrılmışsa da bakarız.. Smile
de te fabula narratur.!
Cevapla
#3
7 numarayı almak istiyorum.

Teşekkür ederim.
Cevapla
#4
Mümkünse 12 ve 23 numarayı istiyorum.
3017 - Proraso Yeşil Sabun  (20.01.2016 - 13.07.2016)
Cevapla
#5
Arkadaşlar ellerinize sağlık. Ben de 3 numaraya talibim.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
Cevapla
#6
Ben de bu etkinlikte yer almak istiyorum. Komşum bana hangi numaranın denk geldiği önemli değil. Zira her halükarda 52 olamayacak

S9 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Cevapla
#7
6 numaraya talibim
Birsen Değil Herkes Hasta Ustura
Cevapla
#8
Ben de her zamanki gibi 20 numaraya talibim Smile Elinize sağlık.
Jilet Yakın tıraş iyidir, tahrişsiz tıraş daha iyi ...
Cevapla
#9
Ben de 23 e talibim Smile @3rd1 hocam
Cevapla
#10
Komşular ellerinize sağlık. 48 numaraya talibim Wink
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Geltir üyeleri için ustura projesi Kubilay 153 33,205 8 saat önce
Son Yorum: Rayko
  Geltir Uyeleri için 2019 ustura satisi Kubilay 5 749 Dün, Saat: 10:56
Son Yorum: kokopelli
Thumbs Up EL YAPIMI & DOĞAL II. SABUN ETKİNLİĞİ Efrasyab 378 42,754 21/08/2019, Saat: 23:38
Son Yorum: Efrasyab
  2 Ağustos 2019 Ankara Buluşması - Melbo Saat 18:00 osaka23 55 3,018 03/08/2019, Saat: 12:15
Son Yorum: ekindgn
Shocked Teknik Fırça (Jaguar&Rodeo) 3RD1 192 15,416 29/07/2019, Saat: 20:43
Son Yorum: 3RD1
Star Ankara bulusmasi 9.7.2019 osaka23 24 1,952 10/07/2019, Saat: 20:33
Son Yorum: Dragon
  Geltir 34 Soner 17 1,171 04/07/2019, Saat: 12:57
Son Yorum: batmanforever
  22 Haziran 2019 İstanbul buluşması Soner 8 893 21/06/2019, Saat: 11:15
Son Yorum: Soner
  12 Haziran 2019 Ankara Buluşması DelikanliTiras 26 2,107 17/06/2019, Saat: 23:19
Son Yorum: NeroAquila
  Geltir Üyeleri için Kalaylı Bakır Tıraş Tası Etkinliği ArdıçKatranı 117 12,655 26/05/2019, Saat: 22:20
Son Yorum: habaz

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: CtrlKML, 1 Ziyaretçi