geltir.com 2019 Jaguar Fırça Etkinliği - İlk Mesaj Güncel
(10/10/2019, Saat: 12:48)habaz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 3-4 tıraş sonra hiçbir koku kalmadı. Bence break in bile tamamlandı. Toplamda 8 - 10 kıl kadar döküldü. Şu anda kıl dökülmesi de kalmadı. Emeği geçenlere tekrar teşekkür ederim, güzel bir fırçaya kavuştuk.
~

Fırça adeta Break-In seviyesini aşmak için koşuyor, şimdiye kadar elimden geçen fırçalar içerisinde böylesini görmedim.
Kıl yoğunluğu süper.
ve yine kıl kalitesi de çok iyi, bir arkadaşımızın önerdiği gibi çekilecek/gereksiz/kalın düzeyde kıl bile yok.
3-4 gün içerisinde çok küçük çaplı uğraşmama rağmen rahatlıkla kullanılacak seviyeye geldi.

Tek yadırgadığım şey beton kısmı fazla yukarı taşmış gibi..

Arkasındaki numara kısmına sürülen boya üzerinde parlatıcı nazlanarak yer tuttu.
Ancak, 3-4 kez belli aralıklar parlatıcı sürüp kurutmam işe yaradı.

Emeği geçen tüm arkadaşlarımıza tekrar teşekkürler.

E n v i r o n m e n t a l i s t

@manuple Muhtemelen harcı dökerken kıl yoğunluğunu gözden kaçırmışlar Smile , bendeki fırçalarda aynı durumda yukarı taşmış

3-4 günde o çok yoğun berbat koku bir fırçadan tamamen gitti diğerinde umursanmaz seviyeye geldi
1 gece karbonatlı su
2. Gece gece pril + beyaz sirke + su
3 ve 4. Geceler köpükte bekletme
Gün boyu havadar ama güneş almayan balkonun köşesinde kurutma

Bu yöntemlerle koku geçti
Look Sharp - Feel Sharp - Be Sharp
4 numaralı fırça elime geçti. Emeği geçenlere teşekkür ederim. Rodaj süresi başladı elimden geldiğince burada okuduğum break-in yöntemlerini uygulamaya çalışıyorum. Kul dökme Rodaj a başladığım 3-4 gündür bir iki bir iki döküyor koku kısmen gitti. Break-in ile ilgili tecrübeleri okumaya devam.
Elime ulaştı çok kaliteli gerçekten iyi ki katıldım
Benim fırçamdaki seri numaraları kısmı ilk kullanımda silindi
Onuda firmaya yazdırsaydınız. Olmazmıydı acaba

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
(15/10/2019, Saat: 19:14)-mali Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Benim fırçamdaki seri numaraları kısmı ilk kullanımda silindi
Onuda firmaya yazdırsaydınız. Olmazmıydı acaba

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ben parlatıcı sürerek yaşatmaya çalışıyorum komşum Smile ama çok keyifli kullanımı, çok sevdim Smile
Bütün fırçalar sahibine ulaştı galiba. Smile Eğer sıkıntı yaşayan komşumuz var ise Özel Mesaj yoluyla bana ulaşabilir.

Bu vesileyle bende bir etkinlik kapanış yazısı yazmak istedim:

Etkinlik fırçamızı yapan Teknik Fırça AŞ yerli fırça üretimi yapan bir firma. Hepimizin bildiği üzere piyasaya Jaguar ve Rodeo adı altında üretim yapıyor. Firmanın asıl kitlesi berberler. Bu nedenle ürettiği fırçalar da bu doğrultuda. Ancak biz özel üretim bir şeyler istediğimiz için bu süreç çok fazla uzadı. Kabul etmek gerekir ki bunda firmanın acemiliği kadar benim de acemiliğim söz konusu. Düzenlemiş olduğum ilk etkinlik sonuçta. Ama @osaka23 komşum benden yardımını hiç esirgemedi. Her aşamada bana destek oldu ve onunda yadımı ile bu etkinlik nihayete erdi çok şükür. Bu desteği için kendisine bir kez daha teşekkür ederim. Ayrıca forum mesajlarının düzenlenmesi ve konu ile ilgili güncellemeleri yapmamızı sağlayan forum yönetiminin her üyesine. Gece gündüz demeden forumdaki konular ile ilgili her aşamada bize yardımcı olan yine yönetimimizin değerli üyesi @onurcakmak üstadıma teşekkür ediyorum.

Yapım sürecinde bazı komşularımız memnuniyetsizliklerini dile getirdilerse de hiç birine kırgınlığım yoktur. Hiç birinin art niyet taşımadığını çok iyi biliyorum. Benim de bilmeden kırdığım veya üzdüğüm bir komşumuz var ise kendisinden özür diliyorum. Hakkını helal etsin.

Fırçamızı 'Günün Tıraşı' başlığında sık sık görmek gerçekten çok sevindirici. Ayrıca sizlerden gelen geri dönüşlerde de fırça ile ilgili herhangi bir olumsuz yorum duymadım bu da ayrı bir sevinç tabi ki. Hepimiz için güzel bir hatıra olarak kalır bu fırçalar inşallah. Herkese keyifli ve tahrişsiz tıraşlar.

*Fırça ile ilgili tek olumsuzluk altta bulunan numaralandırmanın zamanla çıkıyor olması. Bunun ile ilgili bir çok kez açıklama yapmıştım ama kaçıranlar için bir kez daha açıklayayım. Lazer işleme fırçanın boyası nedeniyle olmadı. Ahşap yakma fırçanın boyasını döktü. Firma numaralandırma işine hiç girmedi. Bu nedenle en iyi fikir olarak el ile kaligrafi yazma olduğuna karar verdik. Kaligrafi işlemleri tamamlandıktan sonra firma tarafından atılan vernik bütün numaralandırmaları dağıttı ve sildi. Bu nedenle fırçalar tekrar boyandı ve vernikten sonra numaralandırma yapıldı. Numaralandırmanın üstüne tekrar vernik atmaya da korktuk açıkcası. Daha önce yaşadığımız kötü tecrübe nedeniyle. Fırçaları size bu şekilde gönderdik. Ancak her derde derman olan forumumuz buna da derman oldu. Bazı komşularımız tırnak cilası (renksiz oje) ile numaralarını sağlama aldıklarını söylediler ve bizde bunu diğer komşularımıza tavsiye ettik. Halen yapmayan ve benim için bu numara önemli diyen komşularımız var ise bilgileri olsun.
"Öç gecikir ancak asla yaşlanmaz." 4.Murad
(17/10/2019, Saat: 11:18)3RD1 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bütün fırçalar sahibine ulaştı galiba. Smile Eğer sıkıntı yaşayan komşumuz var ise Özel Mesaj yoluyla bana ulaşabilir.

Bu vesileyle bende bir etkinlik kapanış yazısı yazmak istedim:

Etkinlik fırçamızı yapan Teknik Fırça AŞ yerli fırça üretimi yapan bir firma. Hepimizin bildiği üzere piyasaya Jaguar ve Rodeo adı altında üretim yapıyor. Firmanın asıl kitlesi berberler. Bu nedenle ürettiği fırçalar da bu doğrultuda. Ancak biz özel üretim bir şeyler istediğimiz için bu süreç çok fazla uzadı. Kabul etmek gerekir ki bunda firmanın acemiliği kadar benim de acemiliğim söz konusu. Düzenlemiş olduğum ilk etkinlik sonuçta. Ama @osaka23 komşum benden yardımını hiç esirgemedi. Her aşamada bana destek oldu ve onunda yadımı ile bu etkinlik nihayete erdi çok şükür. Bu desteği için kendisine bir kez daha teşekkür ederim.  Ayrıca forum mesajlarının düzenlenmesi ve konu ile ilgili güncellemeleri yapmamızı sağlayan forum yönetiminin her üyesine. Gece gündüz demeden forumdaki konular ile ilgili her aşamada bize yardımcı olan yine yönetimimizin değerli üyesi @onurcakmak üstadıma teşekkür ediyorum.

Yapım sürecinde bazı komşularımız memnuniyetsizliklerini dile getirdilerse de hiç birine kırgınlığım yoktur. Hiç birinin art niyet taşımadığını çok iyi biliyorum. Benim de bilmeden kırdığım veya üzdüğüm bir komşumuz var ise kendisinden özür diliyorum. Hakkını helal etsin.

Fırçamızı 'Günün Tıraşı' başlığında sık sık görmek gerçekten çok sevindirici. Ayrıca sizlerden gelen geri dönüşlerde de fırça ile ilgili herhangi bir olumsuz yorum duymadım bu da ayrı bir sevinç tabi ki. Hepimiz için güzel bir hatıra olarak kalır bu fırçalar inşallah. Herkese keyifli ve tahrişsiz tıraşlar.  

*Fırça ile ilgili tek olumsuzluk altta bulunan numaralandırmanın zamanla çıkıyor olması. Bunun ile ilgili bir çok kez açıklama yapmıştım ama kaçıranlar için bir kez daha açıklayayım. Lazer işleme fırçanın boyası nedeniyle olmadı. Ahşap yakma fırçanın boyasını döktü. Firma numaralandırma işine hiç girmedi. Bu nedenle en iyi fikir olarak el ile kaligrafi yazma olduğuna karar verdik. Kaligrafi işlemleri tamamlandıktan sonra firma tarafından atılan vernik bütün numaralandırmaları dağıttı ve sildi. Bu nedenle fırçalar tekrar boyandı ve vernikten sonra numaralandırma yapıldı. Numaralandırmanın üstüne tekrar vernik atmaya da korktuk açıkcası. Daha önce yaşadığımız kötü tecrübe nedeniyle. Fırçaları size bu şekilde gönderdik. Ancak her derde derman olan forumumuz buna da derman oldu. Bazı komşularımız tırnak cilası (renksiz oje) ile numaralarını sağlama aldıklarını söylediler ve bizde bunu diğer komşularımıza tavsiye ettik. Halen yapmayan ve benim için bu numara önemli diyen komşularımız var ise bilgileri olsun.

Elinize ve emeğinize sağlık. Hatıra bir forum fırçası oldu sayenizde önce ki etkinlikleri kaçıran komşular için. Herkesin beğenisi tabi ki farklıdır, ancak beğenmeyenler varsa bunu bir forum hatırası olarak değerlendirip saklayacaklardır mutlaka. Yada etkinliğe katılamayan arkadaşlara temin konusunda yardımcı olabilirler. Zahmet ayırıp bunca vakit harcadınız, size ve Onur Bey'e tekrar teşekkür ederim.
@3RD1
Deneyimli de olsanız, deneyimsiz de olsanız sonuçta bu her hangi bir karşılık beklemeden özveriyle yapılan önemli bir etkinlik.
Bu etkinlik bundan sonra yeniden yapmak isteyenlere de ilk kez yapmak isteyenlere de cesaret verecektir.
Bu sebeplehem size hem @osaka23 'ya hem de forumda tüm emeği geçenlerin eline, emeğine sağlık.

Teşekkürler.

E n v i r o n m e n t a l i s t

Yuma ile de irtibat kurulsa, şöyle jileti eşit tutan, çapakları olmayan, teneke gibi değilde metal yapıya sahip Yuma etkinliği olsa. Hayalken gerçek olsa, gurur duysak Blush

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Star Kış Sezonu IV. El Yapımı Sabun Etkinliği Efrasyab 206 48,244 21/07/2022, Saat: 16:01
Son Yorum: Murat35_55
  Kermes (SMA Hastası Bebeğimize Yardım Etkinliği) 3RD1 6 4,448 04/07/2022, Saat: 13:32
Son Yorum: Johny White
  PERİRA KÖPÜRTME KASESİ ETKİNLİĞİ sohayli 84 29,549 28/12/2021, Saat: 12:05
Son Yorum: sohayli
  Seramik Köpürtme Kasesi Etkinliği Impreza 11 4,921 04/11/2021, Saat: 23:28
Son Yorum: Impreza
Tongue Geltir 2020 Deri Etkinligi İsmetaltan 169 58,137 21/08/2021, Saat: 09:09
Son Yorum: serkant2
  Numune Esans Etkinliği Creator 11 4,031 03/07/2021, Saat: 18:43
Son Yorum: Creator
Exclamation Çok Özledik: Ankara Geltir Buluşması ekindgn 22 6,146 13/06/2021, Saat: 01:02
Son Yorum: ahbap
  TIRAŞ ALETİ KUTUSU ETKİNLİĞİ sohayli 0 1,553 01/05/2021, Saat: 16:48
  FIRÇA ve MAKİNA STANDI ETKİNLİĞİ sohayli 26 8,047 08/04/2021, Saat: 10:04
  Geltir 34 Soner 30 14,965 17/03/2021, Saat: 23:05
Son Yorum: Soner

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: