traş sonrası nemlendirici deneyimim
öncelikle iyi günler geleneksel traşa yeni başlamış birisiyim ve elimde wilkinson sword siyah klasik var
bugün 2 günlük sakalımı traş ettim arko sabun ve shark jilet kullandım. traş sonrası yüzümde yanma hissediyordum bende evde bulduğum nemlendiriciyi denemek istedim ve elime alıp sürdüğümde daha fazla yanma hissettim nemlendiricimi değiştirdim sonuç yine aynı nemlendirici sürdüğümde daha fazla yüzüm yanıyor ne yapmamı önerirsiniz?

forumda yeniyim de yanlış yere açtıysam konu birkaç tavsiye alana kadar kalsa çok güzel olur Sad
Foruma hoşgeldiniz. Nemlendirici olarak ne kullandınız? Normalde tıraş olmadıgınız zamanlarda da yüzünüzde kullanıyor musunuz aynı nemlendiriciyi? Her krem yüze sürmeye gelmiyor, hele de tıraştan sonra. Bilirsiniz, berberler tıraştan sonra arko krem sürüyor müşterilerine. Ben denediğimde hep yanma yaptı. Keza Arko tıraş kolonyaları, Lea aftershave, sandal ağacı içeren sabun krem vs. de yakıyor cildimi. Alkol gibi sızlatmıyor, sanki biber sürmüşüm gibi sıcaklık hissediyorum. Kısacası bazen kullandığınız şey cildinize uymuyor. Başka bir nemlendirici, mümkünse tıraş sonrası için üretilmiş bir ürün kullanın. Hala yanma varsa ya tıraştan kaynaklı tahriş söz konusu ya da alerjik bir cildiniz olabilir.
Hoşgeldiniz aramıza, belkide tıraş sonrası için üretilmiş ürünlere yönelebilirsiniz onların yatıştırıcı etkileri daha fazla oluyor. Yada tıraş esnasında makinayı yüzünüze biraz bastırarakmı tıraşınızı oluyorsunuz, onun sonucu tahriştir ondanda kullandığınız kremler yüzünüzü yakıyor olabilir.
Keyifli tıraşlar dilerim. Tıraş aleti
Komşum muhtemelen yüzünüzü tahriş ediyorsunuzdur. Benim normalde kullandığım alkolsuz losyon bile çok tahrişli bir tıraştan sonra yakabiliyor kaldıkı normal bir tıraşın ardından hiç yakmaz. O yüzden tıraş sonrası nemlendirmeden ziyade tıraş sırası tahriş olayına bir dikkat edin derim.
@karsant komşum, yüzünüze nemlendirici krem sürdüğünüzde yanma hissi oluşuyorsa bunun başlıca sebebi tahriştir. Kullandığnız ürünlerle yüzünüzü fena halde tahriş etmişsiniz. Tıraş öncesi ve tıraş anında kullanılan ürünleri tekrar gözden geçirmenizi tavsiye ederim.
Geleneksel tıraşa yeni başlamış olduğunuz için muhtemelen kartuşlu sistemden kalma alışkanlıkla bastırarak tıraş oluyorsunuz, büyük ölçüde bundan kaynaklanıyor.
Hayat Futbola Fena Halde Benzer
https://i.hizliresim.com/1pLRpp.png bu ürünü kullandım örneğin ve yanma hissi yarattı
daha önce hiç kartuşlu ile traş olmadım hep berberde ustura ile oluyordum
ama sanırım dediğiniz gibi kullandığım aletleri düşünüyorum da sanırım fırça yüzümde köpürtürken bile yüzümü acıtıyor kaynar suda 15 dk bekletmeme rağmen
reçeteyi yazıyorum:

proraso yeşil tıraş öncesi kullanın
jiletinizi değiştirin daha keskin jilet tercih edin, derby usta, astra mavi, rapira, crystal olabilir
proraso beyaz tıraş kremi ya da sabunu kullanın
soğuk suyla tıraş olun
tıraş sonrası şap kullanın ve soğuk suyla hafifçe durulayın
en son cadı fındığı ile cildinizi rahatlatın herhangi bir aftershave ürünü kullanmayın.

öncelikle 3 ya da 2 günde bir olun 2 hafta kadar, sonrasında her gün tıraş olun. 1 ay içinde yukarıdkai yazdıklarımı kullanarak tıraş olursanız cildinizi güzelce iyileşecek ve jiletle tıraşa alışacaktır.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
teşekkür ederim elimde derby usta vardı onunla ters tıraş oldum traş öncesi ve sonrası sumocrem kullandım şuan yanma vs yok ama derby usta biraz çekme yaptı 1 tane de çok çok ufak kesik oldu onun dışında sorun yok gibi duruyor cevaplar için teşekkürler hepsini okudum ders çıkarıyorum

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Question Yağlı Ciltler İçin Traş Sonrası Ürün Önerisi feyyazk42 17 5,039 20/08/2019, Saat: 21:47
Son Yorum: Serkan1221
Question Tıraş sonrası... emre633 6 6,220 09/08/2019, Saat: 16:47
Son Yorum: elitte
  Tıraş Sonrası Kesikler için Kantaron Yağı Efrasyab 41 7,111 26/07/2019, Saat: 15:32
Son Yorum: GeraltofRivia
  Tıraş sonrası kaşıntı Bruker 35 30,062 30/06/2019, Saat: 16:39
Son Yorum: AbuzTech
  The scottish fine soaps MEN'S GROOMING NEMLENDİRİCİ 50ML ismailinbiri 0 252 28/04/2019, Saat: 09:34
Son Yorum: ismailinbiri
  The Body Shop White Musk Tıraş Sonrası Balsamı ohtararan 11 7,446 31/01/2019, Saat: 22:34
Son Yorum: Janberd
  Huncalife Bioten Jojoba&Shea Yağı Özlü Mentollü Nemlendirici Balsam inter 2 628 16/01/2019, Saat: 00:55
Son Yorum: hidalgo
  Bilimsel olarak, tıraş sonrası losyonlar ne işe yarar? ihtilaf 14 11,565 14/01/2019, Saat: 02:44
Son Yorum: Aersin
  PRORASO TIRAŞ SONRASI LOSYON MENTHOL&OKALİPTUS parathormon 6 894 24/12/2018, Saat: 01:38
Son Yorum: ahraz
  Tıraş sonrası kalan tahriş izi için çözümler ekilic2 9 1,407 03/12/2018, Saat: 16:35
Son Yorum: ekilic2

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi