Su arıtma cihazı tavsiyesi
Ben 2 arkadaşımın şiddetli tavsiyesi ile Royal green ürünü taktırdım
Kullandıkça yorum yazarım ama kullananlar çok memnun
bdf4abb6a7c49d5a1e410a26bf611308.jpg
Look Sharp - Feel Sharp - Be Sharp
Shocked 
Arkadaşlar 1 ay önce yeni bir beldeye taşındım ve bu beldenin şebeke suyunda ciddi oranda kireç var. İnternette su arıtma cihazları ile ilgili araştırma yaptım ve gördüm ki büyük bir pazar ve bilgi kirliliği var. Her platformda alıcı kimliğine bürünmüş satıcılar yanıltıcı bilgiler vermekte.
Şu ana kadar komşularımdan (apartman komşularından Smile dört tanesinin su arıtma cihazlarından deneme amaçlı 5 litrelik numuneler aldım ikisi LG ikisi İhlas markalı. LG olanların su tadında metalik bir tat pek hoşuma gitmedi. İhlas olanların ise birinin üretim tarihi 2018 ancak suyu doldurduğum damacananın dibinde iki gün sonra tortular gördüm. Diğer İhlas olan arıtma cihazı 2012 model galiba şu an üretimi ve satışı yapılmıyor ancak en güzelide o, hatta mükemmel.
Tabi araştırma yaparken arıtma suyu kullanmanın sakıncaları hakkında da epey bilgiye ulaştım ancak baştada belirttiğim gibi çok ciddi oranda şebeke suyunda kireç var. Bulunduğumuz belde de ufak olduğundan hiçbir hazır su firmasının bayiliği yok.
Bu bağlamda arıtma cihazı kullanan memnun olan veya olmayan ve dikkat edilecek hususlar hakkında bilgisi olan komşuların tavsiyelerini bekliyorum.
Komşum yaklaşık 3 ay önce bir arkadaşın tavsiyesi üzerine aquaturk prizma premium marka bir arıtma taktırdım çok memnunum.Zaten arıtma cihazlarının genel prensipleri aynıdır.Onemli olan malzeme kalitesi filtre ve servis olanağıdir. Fiyatı 1150 TL pompasız modeldi.Takan arkadasla ortak arkadaşımız çıkınca anlatti piyasayı aynı zamanda ihlas ve ayranın servisimiz kendisi ortalama 6 filtreden oluşuyor tüm modeller fazla filtreler isteğe bağlı.Burda önemli olan membran dediğimiz yada ters ozmoz dediğimiz filtre ki virüs bakteri vb küçük patikulleri tutan bu filtre ve en pahalı filtre budur.Membraninlg marka orjinal filtre taktı.Piyasada LG marka cihaz ve filtrelerin çoğunun sahte olduğundan bahsetti.İnternetten fiyat bakıp yerel bir satıcıdan yada servisten görerek ve sorarak taktirman daha mantıklı hatta elden taksit vb de yapabilirler. Bizde barış bir tat ve kireç değişimi oldu suda kireç hiç kalmadı çaydanlık tam takip ediyorum.Daha ayrıntılı bilgi isterseniz sorabilirsiniz.
Kartallar yüksekten uçar
Hyundai ve LG G.Kore filtreleri iyidir.

Reverse Osmos ve Aktif Karbon filtredir esas işi yapanlar. Bunların kalitesi önemli. Ancak reverse osmosdan sonra su agresif olur. Metalleri yer. Musluk, tencere gibi metaller daha çok aşınabilir.

İçme suyu için de Brita sürahi ve kartuş sistemini öneririm.

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Ters ozmoz filtreden sonra tatlandırıcı filtre var isteğe bağlı mineral filtre eklenerek suyun mineral dengesi sağlanabiliyor.
Kartallar yüksekten uçar
Reverse osmoz varsa mineral şart bence.

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Bilgi veren komşulara çok teşekkür ediyorum ancak küçük bir belde de yaşadığım için her firma servisi hizmet vermiyor. Bu yüzden birde bu sorunla uğraşıyoruz.

Dün okuduğum yorumlarda @dikdik_s nin tesisat girişine de arıtma bağlattığını okudum ve ilgimi çekti. Evdeki çamaşır, bulaşık makinesi ve kombiyi korumak için hemde daha temiz ve sağlıklı suyla tıraş olmak ? banyo yapmak için çok mantıklı ve cazip geldi.
@dikdik_s yorumlarından anladığım kadarıyla suyundan çok memnun bu yüzden hem tesisat girişine bağladığı hemde içme suyu için kullandığı arıtıcı marka ve modelini burdan veya özelden paylaşmasını istiyicem.

@impaticaret te konuya epey hakim yorumlar yapmış ama marka ismi vermemiş sakıncası yoksa marka ve model ismini özel den veya burdan yazabilirmisiniz.
Bir de onlardan deneyelim şansımızı.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Sigara Tavsiyesi. Tıraşçı 1 1,559 30/11/2022, Saat: 20:36
Son Yorum: Lord Sparhawk
  tatil için otel tavsiyesi gakgoş 21 23,298 17/11/2022, Saat: 15:17
Son Yorum: alieren
  TV Tavsiyesi izbe 29 24,517 14/07/2022, Saat: 10:42
Son Yorum: exselans
  Televizyon Tavsiyesi Kendineözgü 69 74,497 13/07/2022, Saat: 17:03
Son Yorum: mixfruit
  Şehir içi ulaşım için bisiklet tavsiyesi sfenks 18 10,939 06/07/2022, Saat: 16:26
Son Yorum: mixfruit
  Gunluk Parfume tavsiyesi Oldstyle 6 2,302 01/06/2022, Saat: 22:23
Son Yorum: mertcanartan
  Akıllı Telefon Tavsiyesi eggman 295 281,784 03/05/2021, Saat: 01:05
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Hediye Tavsiyesi SKYBRAVE 39 25,879 28/10/2020, Saat: 10:38
Son Yorum: batmanforever
  Yüzücü Arkadaşlardan Gözlük Tavsiyesi KCL41 10 4,815 08/07/2020, Saat: 16:59
Son Yorum: Nani Kuş
  Bulaşık makinası tavsiyesi tipsol 51 89,982 02/07/2020, Saat: 01:23
Son Yorum: Viper

Hızlı Menü: