Su arıtma cihazı tavsiyesi
Herhangi bir su arıtma firmasından uygun fiyatlısını alıp geçin komşum sadece filtrelere dikkat edin NFS onaylı olması tercihiniz olsun ve en önemlisi mebran. Mebran Vontron gibi kaliteliyse, USA menşeili ise pek sıkıntı yaşamazsınız. Geri kalan su deposu, temiz-pis su borusu, filtre kapları, su arıtma kasası, hatta musluğu bile Çin'de oem olarak üretiliyor tüm arıtmacılar da aynı malzemeyi kullanıyor. 4 sene önce arıtmayı incelerken 1000 lira talep edenle 300 lira talep eden firma da aynı filtre ve donanımları kullanıyordu o yüzden en ucuzunu alıp iyi filtre tercih ettim. 2 senede 1 değişim gerektiren filtreleri de her sene değiştiriyorum. Su sızdırma olayı ise, boruların filtreye bağlantısında araya teflon bant çekilir eğer o bandın yoğunluğu yetersiz gelirse basınçtan dolayı sızdırma yapar ama öyle evi seller sular götürmez damlama şeklinde olur, teflon tabakası kalın çekilirse sorun çözülür. 3 senedir filtrelerini kendim değiştirdiğimden uzmanı oldum sayılır Tongue
Arkolik Fırça Ekipman: http://tinyurl.com/recklesstr
Ben 20 seneden beri mutfaktan 2 yıldır da oturduğum dairemin su girişine taktırdım. @dikdik_s Serdar bey ve @recklesstr komşuma katılıyorum marka önemli değil işçilik önemli doğru düzgün bağlanmazsa su taşar yoksa sorun olmaz bir de bayinin güvenilir olması lazım benim bayim her yıl filtre kontrolü yapıyor ama eğer gerek yoksa filtrelerini değiştirmiyor 6 ay sonra gene geliyor benim 2 yıl oldu hala iyi dedi 3 ay sonra gene gelecek (kullanıma göre erken de değişmesi gerekebilir tabi benim kullanımımdan kaynaklı bir de daire girşindeki arıtma cihazı etkili). Mümkün mertebe fiyatı uyguna getirmeye çalışın suyu alkali yapan filtre falan da yok bizzat sağlık sorunlarım dan dolayı en iyisni alıp düzenli 3 ay her hafta kan tahlili yaptırdığımdan biliyorum sonra doktorların dediğini yaptım günde bir bardak sodyum bikarbonat ve limon karışımıyla bir hafta da alkali sorunum çözüldü paranızı boş yere çarçur etmeyin. Kardeşim de bu sektörde çalıştı. O yüzden bu sektörü iyi biliyorum pahalılardan uzak durun

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
(30/07/2019, Saat: 23:22)recklesstr Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Herhangi bir su arıtma firmasından uygun fiyatlısını alıp geçin komşum sadece filtrelere dikkat edin NFS onaylı olması tercihiniz olsun ve en önemlisi mebran. Mebran Vontron gibi kaliteliyse, USA menşeili ise pek sıkıntı yaşamazsınız. Geri kalan su deposu, temiz-pis su borusu, filtre kapları, su arıtma kasası, hatta musluğu bile Çin'de oem olarak üretiliyor tüm arıtmacılar da aynı malzemeyi kullanıyor. 4 sene önce arıtmayı incelerken 1000 lira talep edenle 300 lira talep eden firma da aynı filtre ve donanımları kullanıyordu o yüzden en ucuzunu alıp iyi filtre tercih ettim. 2 senede 1 değişim gerektiren filtreleri de her sene değiştiriyorum. Su sızdırma olayı ise, boruların filtreye bağlantısında araya teflon bant çekilir eğer o bandın yoğunluğu yetersiz gelirse basınçtan dolayı sızdırma yapar ama öyle evi seller sular götürmez damlama şeklinde olur, teflon tabakası kalın çekilirse sorun çözülür. 3 senedir filtrelerini kendim değiştirdiğimden uzmanı oldum sayılır Tongue

(31/07/2019, Saat: 01:51)-mali Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben 20 seneden beri mutfaktan 2 yıldır da oturduğum dairemin su girişine taktırdım. @dikdik_s Serdar bey ve @recklesstr komşuma katılıyorum marka önemli değil işçilik önemli doğru düzgün bağlanmazsa su taşar yoksa sorun olmaz bir de bayinin güvenilir olması lazım benim bayim her yıl filtre kontrolü yapıyor ama eğer gerek yoksa filtrelerini değiştirmiyor 6 ay sonra gene geliyor benim 2 yıl oldu hala iyi dedi 3 ay sonra gene gelecek  (kullanıma göre erken de değişmesi gerekebilir tabi benim kullanımımdan kaynaklı bir de daire girşindeki arıtma cihazı etkili). Mümkün mertebe fiyatı uyguna getirmeye çalışın suyu alkali yapan filtre falan da  yok bizzat sağlık sorunlarım dan dolayı en iyisni alıp düzenli 3 ay her hafta kan tahlili yaptırdığımdan biliyorum sonra doktorların dediğini yaptım günde bir bardak sodyum bikarbonat ve limon karışımıyla bir hafta da alkali sorunum çözüldü paranızı boş yere çarçur etmeyin. Kardeşim de bu sektörde çalıştı. O yüzden bu sektörü iyi biliyorum pahalılardan uzak durun

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çok teşekkür ediyorum komşular. Sayenizde kafamdaki soru işaretleri gitmiş oldu. Dediklerinizi göz önünde bulunduracağım. Smile
Yeri gelmişken birkaç not ekleyim.
Aslında su arıtma cihazı diye birşey yok , cihaz denilen şey sadece filtre kaplarından ibaret Smile
Aynı tarihte iki arıtıcı aldım. Biri bilgisayar kontrollü , anlık tahlil vs. yapan 8 aşamalı(buna cihaz diyebiliriz , çok karmaşık yapısı var Smile) , diğeri 5 aşamalı bilgisayarlının 1/5 fiyatında.
Tds ölçerde 1-17: saf su , 17-100:içilebilir su anlamındaymış.
Şebeke suyu değeri 160ı gösterdi. Pahalı arıtıcının değeri 30 , ucuz arıtıcının değeri 6 çıktı.
Elektronik arıtıcının firması 8 filitreye 550tl dedi , Karaköy rıhtımda bulunan arıtmacıların olduğu sokaktan kafama göre iyilerini seçerek takımını 120tlye aldım.
Arıtıcı piyasası tam bir kurtlar sofrası , konu sağlık olduğu için kesenin ağzını açıyoruz , bunu fırsat biliyorlar.
İyi cihaz değil , iyi filitre alın gerisi boş Smile
Saygılarımla
İmpa Ticaret Pazarlama
Mustafa Gönen

www.extrashaving.com
Komşular merhaba, ben de geçen ay bu işe kafa yormuştum. Samsun'da ikamet ediyorum, buradaki su artıma firmalarının (en azından benim denk geldiklerimin) web sitelerinde ürünler 1500 lira dolaylarından başlıyor. Hiç gidip yüz yüze görüşmedim. Online alışveriş sitelerine de bakınmıştım, N11'de bir iki ürün görmüştüm. Ama tabii montajı kendimizin veya bu işten anlayan birilerinin yapması gerekiyor. Ürünlerin yorumlarında ise montajın kolay olduğunu yazanlar var. Zira youtube videoları da varmış kurulumla alakalı. Kullananların memnuniyeti de iyi seviyelerde. Fiyat olarak, tank ve membran seçimine göre değişmekle beraber 700 lira dolaylarında. Yine ayrıca yeri geldiğinde almak için filtre satışı da yapıyorlar. Almayı ertelemiştim, şimdi forumda konusunu görünce yeniden ilgimi çekmeye başladı Big Grin Komşularımızın dediği gibi bence de iş filtrede bitiyor. Cihazı internetten alırsam hadi kurdum diyelim, bir arıza veya herhangi bir aksilik olduğunda ne yaparım onu bilemedim. Böyle bir durumda ilgilenileceğine dair güvence verilmiş, lakin satıcı firmalar Samsun dışındalar ve burada yetkili servisleri yok Sad Bir yandan bir şey olmaz al gitsin diyorum, bir yandan bir sorun çıkarsa ne yaparım diye düşünüyorum.
So far so good..
(31/07/2019, Saat: 11:01)impaticaret Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yeri gelmişken birkaç not ekleyim.
Aslında su arıtma cihazı diye birşey yok , cihaz denilen şey sadece filtre kaplarından ibaret Smile
Aynı tarihte iki arıtıcı aldım. Biri bilgisayar kontrollü , anlık tahlil vs. yapan 8 aşamalı(buna cihaz diyebiliriz , çok karmaşık yapısı var Smile) , diğeri 5 aşamalı bilgisayarlının 1/5 fiyatında.
Tds ölçerde 1-17: saf su , 17-100:içilebilir su anlamındaymış.
Şebeke suyu değeri 160ı gösterdi. Pahalı arıtıcının değeri 30 , ucuz arıtıcının değeri 6 çıktı.
Elektronik arıtıcının firması 8 filitreye 550tl dedi , Karaköy rıhtımda bulunan arıtmacıların olduğu sokaktan kafama göre iyilerini seçerek takımını 120tlye aldım.
Arıtıcı piyasası tam bir kurtlar sofrası , konu sağlık olduğu için kesenin ağzını açıyoruz , bunu fırsat biliyorlar.
İyi cihaz değil , iyi filitre alın gerisi boş Smile
Aynen öyle Mustafa bey. Dışı, tankı vs. parçaları üst kalite olacak diye bir motorsiklet parası vermeye de gerek yok. Kaliteli bir filtre ile işimi çözeceğime sevindim.
Ayrıca dediğiniz gibi bu işe herkes girişmiş. Milletin sağlığını düşünüyoruz ayağına çok yüksek fiyatlara su arıtma sistemleri satılıyor.

(31/07/2019, Saat: 11:21)ahbap Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşular merhaba, ben de geçen ay bu işe kafa yormuştum. Samsun'da ikamet ediyorum, buradaki su artıma firmalarının (en azından benim denk geldiklerimin) web sitelerinde ürünler 1500 lira dolaylarından başlıyor. Hiç gidip yüz yüze görüşmedim. Online alışveriş sitelerine de bakınmıştım, N11'de bir iki ürün görmüştüm. Ama tabii montajı kendimizin veya bu işten anlayan birilerinin yapması gerekiyor. Ürünlerin yorumlarında ise montajın kolay olduğunu yazanlar var. Zira youtube videoları da varmış kurulumla alakalı. Kullananların memnuniyeti de iyi seviyelerde. Fiyat olarak, tank ve membran seçimine göre değişmekle beraber 700 lira dolaylarında. Yine ayrıca yeri geldiğinde almak için filtre satışı da yapıyorlar. Almayı ertelemiştim, şimdi forumda konusunu görünce yeniden ilgimi çekmeye başladı Big Grin Komşularımızın dediği gibi bence de iş filtrede bitiyor. Cihazı internetten alırsam hadi kurdum diyelim, bir arıza veya herhangi bir aksilik olduğunda ne yaparım onu bilemedim. Böyle bir durumda ilgilenileceğine dair güvence verilmiş, lakin satıcı firmalar Samsun dışındalar ve burada yetkili servisleri yok Sad Bir yandan bir şey olmaz al gitsin diyorum, bir yandan bir sorun çıkarsa ne yaparım diye düşünüyorum.

Aynen komşum. NFS onaylı kaliteli bir filtre ile işi çözerim diye düşünüyorum. Küçük şehirlerde su arıtma cihazı almak daha sıkıntılı. Şöyle ki satıcı fazla olmadığı için birkaç satıcı olabiliyor, müşterilerinin memnuniyetine bakmak en iyisi. Az önce aradığı firma referanslarını eklemişti. Şahsen bir güven verdi bana.
Vakti zamaninda Bu isi yapmis biri olarak istabulda olsaydiniz karakoy bu isin kalbidir gidin bir bakin derdim internetten almak bazen sikintili olabiliyor servis acisindan yada netten siparis verirseniz urunu satan firmanin adresine bir bakin direk kendileri ile iletisime gecin derim
Bir millet, zenginliğiyle değil, ahlak değeriyle ölçülür.
Bende aynı durumda araştırma halindeyim , konu çok iyi olmuş , her alanda bu forumun yorumlarına güveniyorum Smile
2-3 ay a ev taşıyacagım
Şuan Munzur su 19 litrelik kullanat pet şişe kullanıyorum , arıtmaya geçeceğim . Hem sıfır atık hem tasarruf için
Look Sharp - Feel Sharp - Be Sharp
(31/07/2019, Saat: 19:41)MetsGo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bende aynı durumda araştırma halindeyim , konu çok iyi olmuş , her alanda bu forumun yorumlarına güveniyorum Smile
2-3 ay a ev taşıyacagım
Şuan Munzur su 19 litrelik kullanat pet şişe kullanıyorum , arıtmaya geçeceğim . Hem sıfır atık hem tasarruf için

Sıfır atık olmayacak malesef Smile
Membran filtre , 1 litre su üretmek için ortalama 7 litre atık su üretecek.
Atık su üretimini %80 azaltan bir pompa var ama ülkemizde satışı yok malesef Sad
Su kaynaklarımızı korumak için permeate pompanın arıtıcılarda mecburi olmasını isterdim .

https://www.ebay.com/itm/NEW-Aquatec-ERP...SwLrtdNJCW
Saygılarımla
İmpa Ticaret Pazarlama
Mustafa Gönen

www.extrashaving.com
Birkaç ay önce damacana siparişlerinden bıkıp arıtma cihazlarına bakmış, gözüme kestirdiklerimin pahalı olmaları ve kalıcı montaj gerektirmeleri sebebiyle damacana siparişlerine devam etmiştim. Waterbox portatif model işimi görür gibi görünüyor, fiyatı uygun ise taşınabilir modelini bir deneyim bakalım.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Sigara Tavsiyesi. Tıraşçı 1 1,545 30/11/2022, Saat: 20:36
Son Yorum: Lord Sparhawk
  tatil için otel tavsiyesi gakgoş 21 23,137 17/11/2022, Saat: 15:17
Son Yorum: alieren
  TV Tavsiyesi izbe 29 24,477 14/07/2022, Saat: 10:42
Son Yorum: exselans
  Televizyon Tavsiyesi Kendineözgü 69 74,386 13/07/2022, Saat: 17:03
Son Yorum: mixfruit
  Şehir içi ulaşım için bisiklet tavsiyesi sfenks 18 10,851 06/07/2022, Saat: 16:26
Son Yorum: mixfruit
  Gunluk Parfume tavsiyesi Oldstyle 6 2,281 01/06/2022, Saat: 22:23
Son Yorum: mertcanartan
  Akıllı Telefon Tavsiyesi eggman 295 281,482 03/05/2021, Saat: 01:05
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Hediye Tavsiyesi SKYBRAVE 39 25,554 28/10/2020, Saat: 10:38
Son Yorum: batmanforever
  Yüzücü Arkadaşlardan Gözlük Tavsiyesi KCL41 10 4,788 08/07/2020, Saat: 16:59
Son Yorum: Nani Kuş
  Bulaşık makinası tavsiyesi tipsol 51 89,890 02/07/2020, Saat: 01:23
Son Yorum: Viper

Hızlı Menü: