Yıllar Sonra Bir Berber Deneyimi
Yazınızı keyifle okudum @ekindgn komşum. Sıhhatler olsun Smile
Komşum keyifle okudum yazınızı. Paylaşım için teşekkür ederim Smile
Cok keyifli bir paylasim olmus komsum. Uzun zamandir sicak suyla ve arkoyla tiras olmuyordum. Sayenizde sicak su ve arko esliginde tiras olacagim birazdan.
@ekindgn komsum zevkle okudum, berberiniz ufak ekipman buyuk tecrube ile guzel is cikarmis bence ozet olarak

SM-A320F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Bende keyifle okudum yazınızı. Berberlerimiz bide Çelik ustura kullansa önümüzde usturayı kayışlasa o sakal sesini çıtır çıtır bize duyursa mis mis olurSmile

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
(06/06/2019, Saat: 14:05)erfa Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sıhhatler olsun @ekindgn.Çok güzel bir yazı olmuş.Yazınızdan en çok etkilendiğim ve pay çıkartmamız gerektiğini düşündüğüm kısmın "ekipmana değil kendimize özen göstermeliyiz "kısmı olduğunu düşünüyorum.Gerçekten çok ama çok doğru bir söz.Sağlıcakla kalın.

(06/06/2019, Saat: 14:07)Soner Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Harika bir yazı (anı) olmuş komşum zevkle okudum. Bir an kendimi o berber dükkanında hissettim sizin yerinize kendimi, kaleminize sağlık. Sıhhatler olsun.

(06/06/2019, Saat: 14:07)osaka23 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam buyuk fircalar sicakligini daha uzun sure koruyor omega10049 o bakimdan benim kışın vazgeçilmez fırçam oluyor Smile belki cok keyif yapmak istedigimde once bir preshave surup daha sonra sicak havluyu yuzumde beklettigimde tirasin boyutu cok degisiyor Smile tavsiye ederim

(06/06/2019, Saat: 14:23)yenikomsu Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @ekindgn sıhhatler olsun komşum. Keyifle okudum gercekten harika yazmışsınız. İşte bazen binlerce liralik ekipmanlardan alamadığin keyfi bunlardan alirsın

(06/06/2019, Saat: 14:24)mustbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sıhhatler olsun komşum. Çok güzel yazmışsınız,  yaşamışsıniz

(06/06/2019, Saat: 15:13)Ayhandulgar Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sihhatler olsun komşum. Bir videosu olsaydı bu anlattıklarınızin bu kadar keyifli olmazdı herhalde, çok keyif veren bir üslupla yazılmış. Teşekkürler.

(06/06/2019, Saat: 16:16)lim10 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Peki arko sabunu berber kullanınca yine gerginlik-kuruluk durumları oluştu mu?

(06/06/2019, Saat: 18:19)batmanforever Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yazınızı keyifle okudum @ekindgn komşum. Sıhhatler olsun Smile

(06/06/2019, Saat: 20:48)fatihbyfah Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum keyifle okudum yazınızı. Paylaşım için teşekkür ederim Smile

(06/06/2019, Saat: 23:11)turkoglum13 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Cok keyifli bir paylasim olmus komsum. Uzun zamandir sicak suyla ve arkoyla tiras olmuyordum. Sayenizde sicak su ve arko esliginde tiras olacagim birazdan.

(07/06/2019, Saat: 00:21)00serkan4300 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @ekindgn komsum zevkle okudum, berberiniz ufak ekipman  buyuk tecrube ile guzel is cikarmis bence ozet olarak

SM-A320F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

(07/06/2019, Saat: 00:27)Pele69 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bende keyifle okudum yazınızı. Berberlerimiz bide Çelik ustura kullansa önümüzde usturayı kayışlasa o sakal sesini çıtır çıtır bize duyursa mis mis olurSmile

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Tüm komşularıma teşekkür ederim nazik mesajları için.
Benzerini bu sabah yine yaptım ama evde, elimdeki ekipmanlarla: WS makine, Perma-Sharp jilet, MFY tıraş sabunu, nane yapı + okaliptus yağı + gliserin. Berberin yaptığı gibi köpük oluşturdum Jaguar 783 fırça ile, sonruç mükemmel. Dahası, agresif bir aletle olsaydı (Yuma, Rimei vb) daha süper olurdu sonuç. Ankara'ya dönünce artık böyle yapacağım.
Bir de şuna karar verdim, artık her cumartesi günü mahalle de berbere gidip tıraş olacağım. Beğendiğim, düzgün-temiz bir mahalle berberi bulup sakal tıraşımı berberde olacağım, böylelikle hem sohbet doğar, hem de berber koltuğuna kurulup tıraşın keyfini çıkartırım. Ayrıca düzgün bir esnaf da kazanmış olur, bende.
Tekrar teşekkürler,
Hadi hayırlı tıraşlar!  Tıraş aleti
Çok güzel bir deneyim ve çok iyi bir anlatım olmuş komşum. Keyifli tıraşlar
So far so good..
Hoş bir anı ve akıcı bir anlatım olmuş, bize de keyifle okumak düşmüş Smile elinize sağlık sağlık komşum.
Deneyiminizi çok samimi ifade etmişsiniz, keyifle okudum, iyi tıraşlar ...
Jilet İh-tirastan sual olunmaz.
(07/06/2019, Saat: 14:22)ekindgn Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tüm komşularıma teşekkür ederim nazik mesajları için.
Benzerini bu sabah yine yaptım ama evde, elimdeki ekipmanlarla: WS makine, Perma-Sharp jilet, MFY tıraş sabunu, nane yapı + okaliptus yağı + gliserin. Berberin yaptığı gibi  köpük oluşturdum Jaguar 783 fırça ile, sonruç mükemmel. Dahası, agresif bir aletle olsaydı (Yuma, Rimei vb) daha süper olurdu sonuç. Ankara'ya dönünce artık böyle yapacağım.
Bir de şuna karar verdim, artık her cumartesi günü mahalle de berbere gidip tıraş olacağım. Beğendiğim, düzgün-temiz bir mahalle berberi bulup sakal tıraşımı berberde olacağım, böylelikle hem sohbet doğar, hem de berber koltuğuna kurulup tıraşın keyfini çıkartırım. Ayrıca düzgün bir esnaf da kazanmış olur, bende.
Tekrar teşekkürler,

Komşum çok güzel bir anı olmuş, sıhhatler olsun. Berberin köpük yöntemini tam anlamadım. Bol sulu fırçayı yoğun sabun yükleyerek sonra da yüzde köpürtme yöntemi mi? Bi arkadaştan eski berberlerin böyle yaptığını öğrenmiştim. Fırçayı silkelemeden sulu şekilde en az 40-50 saniye kadar sabunda hızlı hızlı yükleyip sonra da yüzde köpürtme yaparak kıvamı güzel, yastıklaması iyi köpük oluşturduklarını söylemişti. Hatta bazen 2-3 kez yükleme yapıp ondan sonra yüzde köpürtme yaptıklarını söylemişti. Sizin yazdığınız da bana onu çağrıştırdı Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Jiletleri Kullandıktan Sonra Nasıl Saklıyoruz Tahir 19 7,321 26/04/2021, Saat: 22:26
Son Yorum: onomasticon
  Slant deneyimi Dorukbey 24 7,428 05/03/2021, Saat: 16:14
Son Yorum: trooper_gs
  Tıraştan sonra bıyıklarım gözükmeye devam ediyor Ülker 21 9,690 27/08/2020, Saat: 11:49
Son Yorum: Oldstyle
  Berber Traşı hbbsabuncu 52 29,942 07/09/2019, Saat: 17:43
Son Yorum: dnzahmetdnz
  İtalya'da Bir Berber Dükkanı ekindgn 10 5,157 18/05/2019, Saat: 12:54
Son Yorum: mustbe
  Berber Önerisi Black 4 2,648 02/02/2019, Saat: 23:53
Son Yorum: inter
  celik ustura kullanan berber salonu korgunv 17 22,650 11/11/2014, Saat: 02:00
Son Yorum: mavi
Question Tıraş olduktan sonra baktığımda hep kalıntılar oluyor bymeister- 9 11,393 09/06/2012, Saat: 09:57
Son Yorum: bravoecho
  İstanbul'da Berber Müzesi eggman 2 4,925 05/05/2012, Saat: 01:05
Son Yorum: Ustura
  bu da berber muratti 30 35,384 27/02/2012, Saat: 14:14
Son Yorum: sifujack

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: