Hesaplı kaliteli kolonya çeşitleri
her ne kadar zeytin çiçeği, portakal çiçeği veya tütün kolonyası desek de bunlar bir çok koku bileşeni içeriyor. tekillikleri sadece etiketlerinde. insan faktörü malum; herkes kafasına göre takılıyor Smile
Canbaz Üstadım
Rebul neden kesif kokular kullanıyor
Selin'i daha homojen dahası hissedilir buluyorum
Yoksa koklama duyum Rebul konusunda abartıp beni yanıltıyor mu?
(15/09/2013, Saat: 02:02)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Canbaz Üstadım
Rebul neden kesif kokular kullanıyor
Selin'i daha homojen dahası hissedilir buluyorum
Yoksa koklama duyum Rebul konusunda abartıp beni yanıltıyor mu?

rebul konusunda haklısınız. işte kokuda öznellik dediğimiz olay bu. ben rebul'un lavantasındaki vahşiliği seviyorum, lime'deki mayhoşluk hoşuma gidiyor. fakat anladığım kadarıyla siz kokunun daha ehil halini seviyorsunuz, zevkler renkler meselesi yani. bi problem yok hangisi hoşunuza gidiyorsa onu kullanın ihtilaf üstadım.
http://shop.eyupsabrituncer.com/est-1923...gne-150-ml

Şunu deneyen oldu mu hiç?
Arkadaşlar bugün markette DURU nun mandalina ve yeşil çay kolonyalarına rastladım. Mandalinalı olanı aldım. Rebul un mandalina kolonyasını kokladığımda bana çok iç bayıcı gelmişti ve bana doğrudan "iyice olgunlaşmış ve rafta beklemiş bir kasa mandalina" kokusunu hatrlatmıştı. Duru mandalina yı bu yönden daha ferah ve hafif buldum.Ferah tarz kolonya sevenlere tavsiye edebilirim.
Yeşil çay kolonyasında ise açıkçası genel kanının aksine ne rebul ne de duru çok çekmedi beni.Çirkin koku değil hatta gayet güzel ama benim kolonyadan beklentim biraz farklı sanırım,almak içimden gelmedi,durunun yeşil çay kolonyası rebul e göre daha hafif,hatta kolonyanın kapağını açıp elime dökmeden kokladığımda kokuyu zor aldım diyebilirim. Elime dökünce de kısa sürede etkisini yitirdi.Hafiflik haricinde rebul ile duru arasında mandalinada olduğu gibi çok bariz bir koku farkı gözlemlemedim.
Boğaziçi Limon Kolonyası da fiyatı ve kalitesiyle bu başlığa uygun bir kolonyadır.

Şuan 475 ml'lik fiyatı ortalama 5 TL, 950 ml'lik fiyatı ortalama 8 TL'den temin edilebiliyor.
Tıraş için özel olarak geliştirilmiş Rebul Men Hassas Ciltler İçin Tıraş Kolonyası cilt sağlığı açısından oldukça başarılı. Kokusu tarzım değil. Arko'ya benziyor. Çok parfümlü, ağır, doğal değil.
Merkur Progress
Omega 80005
Perma-Sharp Süper - Polsilver SI
"En son ne aldınız" başlığında da paylaştığım gibi eyüp sabri tuncerin bir kaç tane ürününü aldım. Ürünlerin yanında da birçok çeşidinin kolonyalı mendil şeklinde(tester) yada plastik şişede çeşitlerini aldım.Kokulardan çok anlamasamda Kendi çapımda fikir vermesi açısından denediklerimi yorumlamaya çalışacağım. Bazılarını yazmıştım aynen kopyalıyorum.Denedikçe mesajı güncellemeye çalışacağım
Genel bir değerlendirme yapayım dersem "EST ambalaj ve pazarlamadan fazlasını yapmaya çalışmalı" derim.

Çeşme limonu(EDC): EST nin klasik limon kolonyasından biraz farklı. Biraz daha limon kokusuna yakın.daha fresh. Selin limon kolonyasını andırıyor.limonun herzaman gideri var. Aldığıma pişman değilim. EDC versiyonu almama rağmen kalıcılık çok zayıf.Klasik EST limonun kalıcı olmamasını seviyorum ama EDC de daha fazla kalıcılık beklerdim açıkçası. Klasik EST limon kolonyasına alternatif olarak alınabilir ama selin varken peşine düşülecek bir koku değil

Amber(EDC): Kendine has bir karakteri olduğu kesin. Misk kokusu tarzı bir koku.
Herkesin özellikle de yeni nesilin seveceği bir koku değil. seveni çok sever sevmeyen hacı kokusuna benzetebilir , benim için herzaman kullanmak için ağır ama arada bir değişik koku zevki adına kullanırım.Kışın daha iyi gider.Geleneksel tıraş sonrası ürünlerin de genelde ağır koktuğu düşünülürse forumda seveni çıkacaktır diye tahmin ediyorum Smile
sıktıktan bir süre sonra ciltte kalan koku tütsü kokusuna benzetilebilir.
denediklerim arasında kalıcılık namına birşeyler barındıran tek ürün bu oldu

Gül(EDC): beğenmedim, belki gül kokusunu seven ve piyasadaki gül kokularını bilen arkadaşlar kıyaslayabilir ve beğenebilir. Ben zaten bunu kendime almadım. ama beğenilmedi. Bana göre dandik gülsuyu gibi kokuyor

Verbena with Citrus: İlk koklayış klasik limon kolonyası. sonradan elde kalan kokusu EST limon kolonyasına değil daha eski limon kolonyalarına benziyor. Sanırım nostaljik bir koku yakalamaya çalışmışlar,pek bir numarası yok

Küba tütünü: Zamanında tütün yetiştirmiş birisi olarak bu kokuyu nasıl değerlendirsem bilemedim.Tütünün taze hali farklı, olgun hali farklı, kuru hali farklı kokar. Tütün çiçeği ise bambaşka kokudur. Genelde piyasadaki tütün kolonyalarında tütün çiçeğinin kokusu yakalanmaya çalışılır.
EST nin tütün kolonyasını yakın zamanda kullanmadım onunla kıyaslayamam fakat, bu ürün sanki ıslatılmış kuru tütün gibi kokuyor. Sanırım puro kokusu veya sarma tütün kokusu yakalamaya çalışmışlar
biraz kalıcılık var ama kalite hissiyatı zayıf.Dandik bakkal kolonyaları tarzı kokusu var. Bana göre pereja nostaljik tütün kolonyasının yanında bahsi bile geçmez.

Doğal zeytinyağlı sıvı sabun: İçeriğinde SLS olması sebebiyle denemeye değer bulmadım. Markette bunun satış fiyatının yarısından ucuza bulduğum emek sıvı zeytinyağı sabununda SLS yoktu ve gayet güzeldi.
AYVALIK ZEYTİN ÇİÇEĞİ: Denediklerim içinde en beğendiğim koku oldu. Zeytin çiçeği kolonyalarını merak ediyordum ama deneme fırsatı olmadı.
denediğim ilk zeytin çiçeği kolonyası bu olduğu için kıyaslama yapamam ama koku bence güzel. Kalıcılık zayıf ama anlık ferahlama için tavsiye edebilirim.

ALAÇATI LAVANTA:
Gerçek vahşi lavanta isteyen rebul veya tarişe yönelsin bence ama gerçek lavantayı ağır bulan ve kolonyanın bir süRe sonra kokusunun kaybolmasını isteyenler kullanabilir.Koklar koklamaz saf lavanta olmadığı anlaşılıyor. Sonrasında belki kullanırım diyebileceğim birkaç çeşitten biri.Tabii parfüm gibi kalıcılık amaçlı değil, ferahlama amaçlı...
not:EST nin klasik lavanta kolonyasından farklı bir koku,bu daha hafif ama bence daha güzel. Başta da yazdığım gibi saf lavanta istersem rebul alırım.
selin kolonyası greyfurt+nar çiçeği bileşimini kullanıyorum gayet güzel.
bu arada bu markanın web sitesi yokmudur arkadaş benmi bulamadım?

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Bugün ne kullandım? (AS-Kolonya-Parfüm) canbaz 558 598,266 05/11/2022, Saat: 12:00
Son Yorum: cenkcenk
  Sipahiler Kolonya (SAMSUN) harveyspecter 8 7,437 04/01/2022, Saat: 11:28
Son Yorum: ekindgn
  Paşabahçe Kolonya Serisi mancho 29 69,534 12/08/2021, Saat: 11:54
Son Yorum: Lord Sparhawk
  Tıraş Sonrası Kolonya/AS + Balsam Kullanımı ynspektas 35 32,939 05/02/2021, Saat: 02:13
Son Yorum: iamcagri
  NANO ABSOLUTE TIRAŞ SONRASI KREM KOLONYA marv 5 3,216 02/10/2020, Saat: 16:36
Son Yorum: mustbe
  Kolonya kullanmak iyi mi? ynspektas 17 22,149 10/06/2020, Saat: 23:40
Son Yorum: gori06
  Kolonya ve Tıraş Sonrası Ürünlerinin Raf Ömrü mavi 20 32,554 25/08/2018, Saat: 00:48
Son Yorum: FearOfATG
  Selin Ardıç Kolonya Pino 4 5,113 01/09/2017, Saat: 18:32
Son Yorum: DeaKeN
  RedOne After Shave Traş Sonrası Krem Kolonya 400ml manilafortuna 3 8,978 17/05/2016, Saat: 23:12
Son Yorum: anlatıcı
  Hesapli Aqua Mandalina Lavanta İncir Kolonyaları BigHillMe 0 11,240 03/10/2014, Saat: 01:38
Son Yorum: BigHillMe

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: