Benzer karakterli jiletler
Birbirinin yerini tutabilecek, benzer karaktere sahip jiletleri burada yorumlayıp (kişisel farklılıklar olsa da) paylaşırsak faydalı olur diye düşündüm.

. Personna Platinum,
. Personna Comfort Coated,
. Crystal,
. Zaza Platinum:
bu jiletler küt yapıda, konforlu, agresif aletlerle dahi çekiştirerek kesen ama tıraş sonrasında iyi hissettiren jiletlerdir.

. Shark Super Stainless,
. Rapira Super Stainless (pembe):
yine keskin olmayan ama agresif aletlerle güzel iş çıkaran, kısa ömürlü jiletlerdir.

. Perma-Sharp,
. Astra Superior Platinum (yeşil),
. Wilkinson Sword:
keskin, tahriş etme potansiyeli olan, konforu düşük jiletlerdir.

. Dery Usta,
. Voskhod:
yeterli keskinlikte, konforlu, akıcı, en keyifle kullandığım jiletlerdir.
Tespitlerinize katılıyorum komşum. Ayrıca Derby usta ve Voskhod benimde favorimdir.
Bende permasharp ile 7 o'clock yeşili birbine çok benzetiyorum hatta aynı Gillette ürünü olduğu için tamamen aynı ama paket farkı var diye düşünüyorum.
Voskhod  Jilet adamdır!
Voskhod ve Derby Usta gerçekten çok benzer , crstal ve Personna Comfort Coated arasında bende daglar kadar fark oluyo , Personna Comfort dan çok memnunum ama Crstalle tahriş yaşıyorum ve Comfort kadar akıcı degil .Perma Sharp da dendigi gibi tahriş etme potansiyeli Yeşil Astra ile çok çok yakın oldu bende .Perma gerçekten akıyo ama farklı bişekilde farklı bi tahrişi var .
Merhaba,
Ben de farklılıklar var. DE89 ve Gillette Flair Tip ile
- Silver Blue ile çok güzel anlaşırken
- Platinum ile hiç anlaşamadım (Fatip Grande ile eh işte),
- Personna platinum ile çok güzelken,
- Comfort coated ile aramız bozuk,
- Lord Chrome ile silver koforunun bir tık altını yakaladım.

Fatip ile bana aynı karakterde gelenler,
- Rapira platinum,
- Trig.
crystal platinum ile yeşil astra acayip benziyor. alete kendim takmasam fark edemem.
(30/08/2019, Saat: 22:15)Ayhandulgar Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tespitlerinize katılıyorum komşum. Ayrıca Derby usta ve Voskhod benimde favorimdir.
Bende permasharp ile 7 o'clock yeşili birbine çok benzetiyorum hatta aynı Gillette ürünü olduğu için tamamen aynı ama paket farkı var diye düşünüyorum.

Yeşil Gillette 7 o'clock yeni kullanabildim ve dediğinize katılıyorum komşum. Permasharp'la çok benzer yapıdalar veya aynı olup farklı markalanmış olabilirler.
(22/10/2019, Saat: 13:51)sfenks Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yeşil Gillette 7 o'clock yeni kullanabildim ve dediğinize katılıyorum komşum. Permasharp'la çok benzer yapıdalar veya aynı olup farklı markalanmış olabilirler.

Yeşil Gillette 7 o'clock sanki biraz daha tırmalıyormuş gibime geliyor permasharpa göre. Permasharp ile daha rahat tıraş oluyorum ben.
https://beyfendi.org
(22/10/2019, Saat: 13:51)sfenks Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yeşil Gillette 7 o'clock yeni kullanabildim ve dediğinize katılıyorum komşum. Permasharp'la çok benzer yapıdalar veya aynı olup farklı markalanmış olabilirler.

Gillette yazılı permasharptan mı bahsediyoruz burada yoksa super mi komşum? Benim yeşili kullanma imkanım olmadı o yüzden sordum. Yenilerdense yeşil oclock temin etmek için zorlamayalım. Smile
Yeşil o clock u eskiden severdim. Sonraları keskinliği dengesiz geldi. Gillette yazan permasharp a hayranım diyebilirim. Çok keskin olmayan ancak konforlu bir jilet benim için. Rahat ediyorum kullanırken. Sakal uzarken de batıci çıkmıyor
(22/10/2019, Saat: 18:11)Sheeplessness Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Gillette yazılı permasharptan mı bahsediyoruz burada yoksa super mi komşum? Benim yeşili kullanma imkanım olmadı o yüzden sordum. Yenilerdense yeşil oclock temin etmek için zorlamayalım. Smile

Yeşil oclock çok aranacak bir jilet değil. Permasharp onu aratmaz.
https://beyfendi.org

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Wink Koleksiyon jiletler Lawdilemma 6 4,703 25/01/2023, Saat: 00:01
Son Yorum: Collector5505
  Sahte Jiletler Nasıl Anlaşılır? shopol21 9 3,644 28/10/2020, Saat: 15:55
Son Yorum: Wolfskin
  Yaprak jiletler kutusunda kaç sene dayanır. roland 29 16,215 19/10/2020, Saat: 12:29
Son Yorum: broraso
  Aliexpress'te satılan jiletler ? gökbörü 8 5,300 18/10/2020, Saat: 12:19
Son Yorum: marv
  Abartılmış ve az övgü almış jiletler. Sheeplessness 18 6,462 22/12/2019, Saat: 02:54
Son Yorum: onur7
  Konforlu Jiletler Hakkında NIGRA 27 12,354 01/05/2019, Saat: 09:48
Son Yorum: rock83
Wink Eski jiletler perma ulaş2626 16 11,988 17/10/2018, Saat: 09:13
Son Yorum: kral arthur
  Vintage Jilet Kalitesine Yakın Yeni Nesil Jiletler Niko 11 8,319 26/12/2016, Saat: 17:40
Son Yorum: umutatakul
  Jiletler için sertlik sıralaması. hamdib 13 13,657 07/10/2015, Saat: 14:07
Son Yorum: hamdib
  Vintage/NOS Jiletler inceptum 26 27,825 30/07/2014, Saat: 21:02
Son Yorum: ihtilaf

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: