Acaba Tekniğim Hatalı Mı?
Komşum öncelikle geçmiş olsun. Rimei sever arkadaşlar şimdi beni afaroz edecekler Smile ama ben pek sevmiyorum bu aleti. Ben de her acemi gibi ilk başladığımda rimei kullanmıştım, sizinle benzer sorunları yaşamıştım. Sebebi; Rimei alet oldukça agresif olmasına rağmen temiz tıraş veren bir alet değil. En az 3 perde ister. Bir de yeni başladığınız için ister istemez bastırma oluyodur. Üstüne bir de koruma özelliği düşük arko eklenince tahriş kaçınılmaz. İmkanınız varsa alet ve sabununuzu değiştirmenizi tavsiye ederim. Bir de eliniz alışana kadar, elinize sakal gelse de 2 perdeden fazla tıraş olmayın. Diğer komşularımında dediği gibi zamanla herşey yoluna girecek, biraz sabır Smile
Merhaba komşum, bana kalırsa tahriş işi deneme yanılmayla çözülüyor. Derby Usta bende tahrişe sebebiyet vermezken, ultra mild ming shi aletle bile perma sharp' ın tahrişine engel olamıyorum. Ancak sanırım çokbıçaklılardan gelme bazı alışkanlıklar var. O da jileti bir perdede sabunlu yerden birden fazla kez geçmek. Sanki tahrişe sebebiyet veren en büyük hata buymuş gibi geliyor bana. Ne zaman aceleye getirmeyip, ustura gibi her perdede tek geçiş yapsam tahrişten kurtuluyorum.

Redmi 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Üstadlarım öncelikle yorumlarınız için teşekkür ederim. Bugün Rimei ve Derby Extra denemesi yaptım. Öncelikle tıraş öncesi hazırlığımı iyiy yaptığımı düşünüyorum. Ve tek perdede yanaklarım ve çenem mükemmel temizlendi. İstediğim noktaya ulaştım. Tek probelm bıyık bölgesi oldu o da benim yüzüm ile alakalı. Onun dışında en ufak tahriş yaşamadım. Zamanla tekniğimi oturup usturaya geçmek istiyorum. Ayrıca sabunu yüzde köpürtmek de bana daha uygun geldi. Şimdilik öğrencilik ve maddi durumlardan dolayı usturaya geçene kadar tam teknik çalışmaya devam.

(03/09/2019, Saat: 22:25)mimaras Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum öncelikle geçmiş olsun. Rimei sever arkadaşlar şimdi beni afaroz edecekler Smile ama ben pek sevmiyorum bu aleti. Ben de her acemi gibi ilk başladığımda rimei kullanmıştım, sizinle benzer sorunları yaşamıştım. Sebebi; Rimei alet oldukça agresif olmasına rağmen temiz tıraş veren bir alet değil. En az 3 perde ister. Bir de yeni başladığınız için ister istemez bastırma oluyodur. Üstüne bir de koruma özelliği düşük arko eklenince tahriş kaçınılmaz. İmkanınız varsa alet ve sabununuzu değiştirmenizi tavsiye ederim. Bir de eliniz alışana kadar, elinize sakal gelse de 2 perdeden fazla tıraş olmayın. Diğer komşularımında dediği gibi zamanla herşey yoluna girecek, biraz sabır Smile

Hocam Rimei den memnunum. Zaten bir yıla kalmaz ustura tıraşına geçerim diye düşünüyorum. Arko benim çocukluk kahramanım. Pek bırakılacak gibi değil doğrusu ?

(03/09/2019, Saat: 09:17)sfenks Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hedefiniz sinek kaydı olmasın komşum. Tahrişsiz ve yeterli temizlikte tıraşla yetinin bir süre. Zamanla el koordinasyonunuz, sakal yapınızı tam öğrenmeniz, yüzünüzün hangi bölgesinde hangi hareketleri yapmamanızın gerektiği gibi alışkanlıkları öğrendiğinizde sorun kalmayacaktır. Ayrıca uygun alet, uygun sabun ve uygun jileti keşfedip daha da sorunsuz ve temiz tıraşlarınız olacaktır.
Anlattıklarınızdan tek şüphe çeken şey yüzde köpürtmeniz, onu da ileriki dönemlere bırakın. Çünkü köpüğü doğru kıvamında oluşturarak sakalı yumuşatabilmek için tasta köpürtmeniz -en azından ilk dönemler- daha iyi hazırlık yapmanızı sağlar. Köpüğü doğru hazırlamış olsanız da, sakallara yeterli süre boyunca uygulamazsanız, fırça ile sakallarınızı yeterince hırpalamazsanız sakllar diri kalıp jiletin kesmesine direnecek, bu da jiletin akmamasından dolayı tahriş ve kesiğe yol alacaktır.

Hocam birkaç hafta öncesine kadar tasta köpürtüyordum. Oldukça da iyi köpük yapabiliyorum. Fakat tasta köpürtünce sabun kalın gibi geliyor. Sanki makine ile cilt arasında bariyer oluyor. Yüzde ince bir tabaka köpürtünce daha yakın tıraş olduğumu farkettim.
Tıraş bağımlısı bir genç
Tamamen teknik ve tecrübe ile alakalı komşum zaman geçtikçe farkında olmadan çok daha iyi tıraşlarınız olacak. Öncelikli hedefiniz tahrişsiz tıraş olsun. Arko sabunla bile zaman geçtikçe çok yakın ve tahrişsiz tıraşlar olabildiğimi fark ettim. Ekipman evet önemli ama daha önemlisi tıraş öncesi hazırlık ve teknik.
Merhaba komşularım,
Yaklaşık 1,5 senedir de aletlerle geleneksel tıraş oluyorum, de aletlerden önce yüzüm hassas ve ince diye mild aletlerle işe başladım,wilkinson, feather Popular gibi aletlerle tıraş oluyordum, sinekkaydı istiyordum ama bol bol tahriş oluyordum. Sakallarım karışık ve özellikle boyun altı bölgem mahvoluyordu, hep derler ya acemiye mild alet ile tıraş olması söylenir,
Bir konuda üstadımızın biri agresif alet ve keskin jilet tavsiye etmişti. Önce rimei ve feather jilet ile işe koyuldum,o da ne temiz ve konforlu tıraş lar olmaya başladım. Daha sonra gözümü karartıp, r41 ile feathera bağladım. Böyle devam ettim ve şu anda r41 gillette yellow jilet ile,eğer jilet stokta yoksa ise feather ile devam ediyorum. Çünkü agresif alet ve jilet ile tıraş olurken daha dikkatli ve hassas oluyorsunuz, teknik oturdukça tertemiz tıraş lar sizi bekliyor olacak.
Birde eğer deriniz ince ve beyaz ise sakal kökleri siyah siyah gözüküyor,biraz uzun Bir yazı oldu, affola

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Hatalı ürünlerde, Hata Bizdemi Acaba dikdik_s 6 8,019 15/09/2015, Saat: 18:36
Son Yorum: canbaz

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: