Rockwell 6C
@mustbe abicim üşengeçlikten ziyade mantıklı gelmedi bana ? Ben bu arada bu aleti İkon Shavecraft 101 gibi kafanın bir tarafı örneğin 2 yse , diğer tarafı 4 sanıyordum. Meğerse tablayı değiştirmek , çevirmek gerekiyormuş... E o halde değişim yapılmayacaksa zaten tek tablayla tek ayarla tıraş olunacak anlamına geliyor. 3 numaralı başlık de89 ayarındaysa genelde günlük tıraş için 3-4 tercih edeceğim. 5 ve 6 sının da 3-4 nolu kafalardan çok fazla agresif olmadığını söyledi kullanan arkadaşlar. Hani örneğin 1 aylık sakala 6 yla girdim diyelim. İlk perdeyi tamamladık , akabinde söküp 3 ü taktık. E bu mantıkla elinizin altında r41/fatip tarzı bir alet varsa şayet bunla ilk perdeyi olursak , kenarda duran Edwin Jagger ' la 2. perdeyi tamamlamak arasında ne gibi bir fark var ? Tek alet olarak 6c varsa elinizde o zaman tamam. Haricinde bir esprisi yok gibi geliyor bana. Bu arada benim için aletle bugün tıraş olan @"tiffanygt" Halil' e teşekkür ederim. Sağolsun kafamdaki birçok soru işaretini giderdi. Kaplamasıdır vs. Aletin kesim hissiyatı da güzelmiş , ona da itirazım yok ama ayarlı alet mantığından çok uzak bu alet.
Bana hep elle doldurulan ilk tüfekleri hatırlatmıştır bu alet.ılk batur sonra mermi vs diye uzar gider Smile kesimine ve yaptığı işe bir diyeceğim yok çoğu tıraş videosu çeken yootuberlarda kullanıyor ancak almak konusunda bende epey kararsız kalmıştım tak çıkar al falan bu da beni futura itmişti doğru bir karar verdigimi de düşünüyorum,ilerleyen zamanda belki denemek için olabilir Bu işte herşey YMMV Smile

SM-N935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
@"Cem.O44" yani tek alet olarak 6c varsa elde farklı agresiflik seviyelerine ait başlıkları bir arada bulunduruyor olması nedeniyle tercih edilebilir ( buradaki temel problem de aletin başlıkları arasında atla deve farklılıklar yok sanırım. özellikle de 3. kademe ve sonrası ) ancak farklı agresiflik seviyelerinde aletler elimizin altında varsa gerekli mi , gereksiz mi sorusunun cevabını yalnızca kendimiz biliriz. gündemime giren bir alet olması nedeniyle irdeliyorum , kafama yatarsa alma planım vardı esasen şu an pek de kalmadı gibi...

Yine de kullanan arkadaşlar gözümüzden kaçan , farketmediğim veya şunu da ilave edeyim dedikleri görüşler varsa belirtirlerse sevinirim.
(18/10/2020, Saat: 19:19)kaanayhan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @"Cem.O44"  yani tek alet olarak 6c varsa elde farklı agresiflik seviyelerine ait başlıkları bir arada bulunduruyor olması nedeniyle tercih edilebilir ( buradaki temel problem de aletin başlıkları arasında atla deve farklılıklar yok sanırım. özellikle de 3. kademe  ve sonrası )  ancak farklı agresiflik seviyelerinde aletler elimizin altında varsa gerekli mi , gereksiz mi sorusunun cevabını yalnızca kendimiz biliriz. gündemime giren bir alet olması nedeniyle irdeliyorum , kafama yatarsa alma planım vardı esasen şu an pek de kalmadı gibi...

Yine de kullanan arkadaşlar gözümüzden kaçan , farketmediğim veya şunu da ilave edeyim dedikleri görüşler varsa belirtirlerse sevinirim.

Shaving nick Raif beye özelden (telefondan ) ulaşabilirsen o severek kullanıyordu abi net bilgi alabilirsin.
6c ve 6s kullanıyorum.Evet 1-2 nolu plakalar atıl kalıyor.Ben 6 yı da fazla agresif olduğu için kullanamadım.Yine de farklı plaka seçenekleri,çok şık işçiliği ve muadillerine göre dengeli ağırlığından dolayı hep sevdim bu aletleri.Pratikliği tartışılır ancak ben ayarlı sınıfına koyuyorum.Jileti özelliğini tanıdığınızda ayarlamakta sıkıntı yok.
@"kral arthur" hocam teşekkürler. Peki 5 ve 6 no lu başlıklarının kesim karakterini benzettiğiniz tıraş aletleri neler ? Agresiflikten kastımız ne seviyede bir de ? Kullananlar yeni nesil r41 kadar agresif değil diyorlar. Sizin düşünceniz nedir ?
(18/10/2020, Saat: 20:52)kaanayhan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @"kral arthur"  hocam teşekkürler. Peki 5 ve 6 no lu başlıklarının kesim karakterini benzettiğiniz tıraş aletleri neler ? Agresiflikten kastımız ne seviyede bir de ? Kullananlar yeni nesil r41 kadar agresif değil diyorlar. Sizin düşünceniz nedir ?

Komşum R41 değiller kesinlikle,katılıyorum.5 ve 6 plakayı futur 3.5 ve 4.ayarla eşleştirmişimdir hep.Ancak öyle bir açısı var ki futur 4 e göre daha az zorladılar beni.6 plaka ise benimle alakalı biraz mild aletlere meğilliyimdir.
Şöyle sert ve tam güçlü sakalda keyifle kullanan komşularımız var.
(18/10/2020, Saat: 13:06)mustbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sadece bu sebepten bana kullanışlı ve AYARLI gelmiyor abi bi makine. Kalitelidir iyidir hoştur ama fonksiyonel değil. Ben ikinci perdeyi bir düşük ayarda favorileri en yüksek ayarda keserim. Her perde sonu eller ıslak köpüklü jilet sok tak Smile üşengeç adam işi değil ben gibi

Bende 6s var
Daha önceden kullandigim baska marka sap vardi
Bir de üst kismini alinca
Su an 2 takimim oldu
Birini 2 birini 3 te kullaniyorum
10 günlük yeni bir katılımcı ve bir süredir pasif izleyici olarak ilk entry başlığım 6c oldu. Bu ufak çaplı onuru hakettiğini düşünüyorum

İlk DE makinem Progress uzun handle oldu. 1 ayarında kendisiyle hafta içi ilk beş tıraşımda kesik, tahriş vb bir sorun yaşamadım acemiliğime rağmen, gayet de memnundum, fakat büyük başlığı bıyık bölgesinde zorluyordu beni. Ben de envantere feather popular, R89 grande ekledim ince başlık için.

2 günlük pazartesi sakalımda hevesle R89 a sarıldım ama çok çekiştirdi astra mavi ile ve personna ile, tahriş ve ter içinde hemen progress e döndüm, 2. Perdeyi sorunsuz tertemiz bitirdi progress. Arayışımın bitmediğini anladım.

İnce kafası ile ayarsız ama ayarlı Rockwell 6c kağıt üstünde tüm sorularımı yanıtladığı için şans verdim, gelir gelmez vasat altı köpüğümle 2 numarada günlük sakala sürdüm. Sürdüm diyorum çünki sarı 7 o'clock ile resmen Rolls Royce sürüyor gibiydim. Sakalın kesilme sesini duyarken sanki yüzüme çay kaşığı sürüyor gibiydim, o derece hissetmedim jileti. 2 perde + rütuş yaptım, sonrasında şap taşını sürdüm, hiç bir yer sızlamadı. Balsam sonrası cilalı mermer gibi bir yüze kavuştum.

Cildim orta hassasiyette, sakalım orta yoğunlukta, normalin üstünde sert. Mach 3 3 tıraşı zor görür yüzümde. Henüz 2. Haftamda iyi bir ayar tutturduğumu düşünüyorum. Bu yolculukta neleri denerim bilmiyorum ama fabrika ayarımı buldum sanırım.

Benim gibi 6c yi almadan önce araştıran arkadaşlara bilgi verme amacı da olan bu girdi, geltir yolculuğumun da ilk adımıdır, nice dostluklar, paylaşımlar kazanırım umarım.

Keyif insanlarından oluşan geltir topluluğuna nice keyifli tıraşlar...

SM-A505F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Bu başlık altındaki paylaşımlar çok faydalı oldu, herkese teşekkürler ??

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Rockwell Model T ati19 1 2,013 26/04/2021, Saat: 02:29
Son Yorum: marv
  Rockwell 6s İncelemesi corpus36 55 66,851 21/11/2020, Saat: 01:25
Son Yorum: nicky

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: