Rockwell 6C
Hassas bir cildiniz var ise 2c yeterli olur komşum. DenizTSK nin dediği alet çok koruyucu ve yumuşak bir kesimi var . Tahriş olmadan çok konforlu tıraşlar olabilirsiniz.
Teşekkürler komşum bulabilirsem 2c almayı düşünüyorum fazlasıyla yeter gibi bana
Arkadaşlar 2c almaya karar verdim ama 3 bile fazla gelicek bana muhtemelen 1 ayarını kıyaslayabileceğiniz bir tıraş aleti var mı weishi gibi mi ming shi 3000s in 2-3 numarası gibi misal
Bu aletin 2c modelinde 1 ve 3 no var. 3 no tam olarak neye karşılık geliyor? Ej 89 un iki tık üstü mü? Veya game changer in 0.84 olan modeli gibi mi? Benim gibi mild seven birine 2 c yeter diye düşünüyorum
Bende 2c yeter dedim de 1 çok az gelir 3 de fazla gelir korkusuyla 6c almaya karar verdim 2 numarası de89 un bı tık altıymış
İlk defa bugün kullandım. Bence 3.seviyesi de89 ile eşit. 1 anlamsız şekilde mild. Şu ana kadar elimde timor kelebek vardı en mild. 1. seviyesi timor kelebekten daha mild. 2. seviye de 34c'den bi tık daha mild gibi. Yani de89 : 3. seviye , 34c : 2.5 , timor kelebek : 1.5 gibi. 3 perde olduğum için 4 5 6. seviyeleri deneyemedim. Ancak diğer ayarlı aletlerdeki gibi agresiflik arttıkça jilet tutuş kararlılığı düşmüyor doğal olarak. Jilet tutuşu çok iyi. Hem de mildden agresife doğru gidiyor gerçekten. Futur gibi agresiften ölümcül agresife doğru gitmiyor. Bence fiyatıyla , jilet tutuşuyla çok iyi makine. 5 çeşit adjustable aletim var elimde. İlk defa adjustable deneyenlere kesinlikle bunu öneriyorum.
3 gündür günlük tıraşımda kullanıyorum. 3 numara ve gillette siver blue ile son derece temiz ve tarhişsiz tıraş oldum . Son derece memnun kaldım . 2-3 günlük sakal bırakıp 4 ya da 5 numarayı deneyeceğim .

6 numaralı plaka ve merkur futur 6. ayar karşılaştırmasını ekliyorum. Futurun 1 numarası yaklaşık 4 mumaralı plakaya eş değer. b841fef114ee8bcb22d026cb28cb6fc7.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk
Bu sabah ilk defa 6C Gunmetal ile tıraş oldum. 3 numaralı plaka, Silver Blue bıçak, Maca Root krem ve Tipsoft Silvertip Finest fırça ile çok etkileyici bir tıraş oldu. Alet hakkında kesin kanaate varabilmek için düzenli olarak bir süre kullanmak gerek tabi. Fakat şunu söyleyebilirim: Öncelikle alet çok yakışıklı, Gunmetal kaplama hoş olmuş, işçiliğe de edecek laf yok. Sap tasarımı her yönüyle ideal. Denge noktası saptaki işlemenin bittiği yerle oyulmaya başlandığı aralığa denk geliyor ki bu da dengenin kafaya çok yakın olmasını engellemiş, bu yönü benim için beğeni unsuru. Denge noktası kafaya çok yakın veya uzak olduğunda tıraşta konfor azalıyor benim için. Ayrıca jilet tutuşu çok sıkı ve dengeli, bıçak kolaylıkla eşit şekilde oturuyor. Diğer ayarları denemiş değilim ama 3 numaralı plaka tıraşta hem etkili hem de yumuşak huylu. Bıçağın ciltle hiç alakası yok. WTG+ATG iki perdelik tıraşta tertemiz ve yumuşacık bir cilt bıraktı. Normalde temizlemekte diğer aletlerin zorlandığı kısımları bile az geçişle kolaylıkla aldı. Tıraş sonrası bir ürün kullanma ihtiyacı hiç hissetmedim. Sabah soğuğuna rağmen cildim çok rahat.
@CtrlKML, Altıncı ayar plakasını deneyince de sizi bekleyen tıraş yine çok konforlu ve etkin olacak. Keyifle kullanın.
Görece uygun fiyatı ve fiyatının sonuna kadar hakkını veren performansıyla yeni başlayan arkadaşların mutlaka denemesi gereken bir ürün.
Hayat kısa,
Sakallar uzuyor.
(09/01/2020, Saat: 13:55)Razorlazer Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @CtrlKML, Altıncı ayar plakasını deneyince de sizi bekleyen tıraş yine çok konforlu ve etkin olacak. Keyifle kullanın.
Görece uygun fiyatı ve fiyatının sonuna kadar hakkını veren performansıyla yeni başlayan arkadaşların mutlaka denemesi gereken bir ürün.

Hafta içi her gün tıraş olduğum için 6 numaralı plakayı denemedim ama merak ediyorum. Planım, hafta sonu cildimi dinlendirip, pazartesi günü 6 numara ile tıraş olmak.

Bu arada tıraş sonrası hissiyatı gerçekten iyiydi. Gün boyu çok rahat geçti. Aldığı övgüyü hak ediyor. Böyle devam ederse Progress ve 34C'nin yanında rutin tıraş döngüsüne dahil olur.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Rockwell Model T ati19 1 2,006 26/04/2021, Saat: 02:29
Son Yorum: marv
  Rockwell 6s İncelemesi corpus36 55 66,773 21/11/2020, Saat: 01:25
Son Yorum: nicky

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: