Rockwell 6C
Rockwell 2C Hakkında bilgisi olan kullanan varmi tavsiye edilir mi ??
(09/01/2020, Saat: 23:22)Chefkara Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Rockwell 2C Hakkında bilgisi olan kullanan varmi tavsiye edilir mi ??

Komşum 6c nin sadece en popüler iki ayarının olduğu alettir. ( 1. ve 3. ayar ) Alet olarak 6c nin aynısıdır.
Herkese selam,

Merak edenler için 6C’nin ayar plakalarına göre bıçak aralığı ölçüleri aşağıdadır.

R1: 0.008″ (0.20 mm)
R2: 0.014” (0.35 mm)
R3: 0.019” (0.48 mm)
R4: 0.024” (0.61 mm)
R5: 0.027” (0.69 mm)
R6: 0.031” (0.79 mm)
Hayat kısa,
Sakallar uzuyor.
6C ciddi koruyucu ve yumuşaktır. R6 bile 0.79'muş.
"A Samurai always wears two swords."
Efendim herkese merhabalar!
Ben de ayarlanabilir bir makine istediğimden ama jilet ayarlarının kaymasını istemediğimden dolayı Rockwell 6C aldım. Makine sonuç itibariyle güzel fakat gene de ben Mühle R41 ve R89 kullanıcısı olarak kafamda bazı şeyleri oturtamadım. Kalite olarak iyi ama onların bir tık uzağında gibi geliyor. Kafa kısmına gelince alt plakalar değişiyor ve her nasıl oluyorsa burun altına çok iyi bir şekilde girip rahat tıraş yapıyor. Fakat bu noktada benim aklıma takılan üst plakanın vida kısmının bana çok fazla dayanamayıp kısa bir süre sonra kırılacakmış hissiyatı vermesi. Sap kısmına gelirsek elinizden kayma riski resmen yok gibi. Ağırlık olarak makine sap kısmına kafasından daha fazla ağırlık vermiş bu da başta kullandığınız diğer aletlerin alışkanlığına bağlı olarak makineyi suratınıza bastırma hissiyatı uyandırabilir, hal böyle olunca dikkat etmekte yarar var tabi. Makineyi bugün plaka 4'te, 4 perdelik bir tıraşta kullandım. Bana göre plaka 4 Mühle R89'dan bir tık daha agresif. Bu da benim iki günlük sakalımı keserken rahat bir tıraş olmamı sağladı. Bu arada kendi jiletini beğenmediğim için birinci perdeden sonra attım ve Feather ile devam ettim. Bir sonraki tıraşımda plaka 6'yı deneyeceğim. Bakalım ne olacak.
(25/04/2020, Saat: 17:42)smltrpn Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Efendim herkese merhabalar!
Ben de ayarlanabilir bir makine istediğimden ama jilet ayarlarının kaymasını istemediğimden dolayı Rockwell 6C aldım. Makine sonuç itibariyle güzel fakat gene de ben Mühle R41 ve R89 kullanıcısı olarak kafamda bazı şeyleri oturtamadım. Kalite olarak iyi ama onların bir tık uzağında gibi geliyor. Kafa kısmına gelince alt plakalar değişiyor ve her nasıl oluyorsa burun altına çok iyi bir şekilde girip rahat tıraş yapıyor. Fakat bu noktada benim aklıma takılan üst plakanın vida kısmının bana çok fazla dayanamayıp kısa bir süre sonra kırılacakmış hissiyatı vermesi. Sap kısmına gelirsek elinizden kayma riski resmen yok gibi. Ağırlık olarak makine sap kısmına kafasından daha fazla ağırlık vermiş bu da başta kullandığınız diğer aletlerin alışkanlığına bağlı olarak makineyi suratınıza bastırma hissiyatı uyandırabilir, hal böyle olunca dikkat etmekte yarar var tabi. Makineyi bugün plaka 4'te, 4 perdelik bir tıraşta kullandım. Bana göre plaka 4 Mühle R89'dan bir tık daha agresif. Bu da benim iki günlük sakalımı keserken rahat bir tıraş olmamı sağladı. Bu arada kendi jiletini beğenmediğim için birinci perdeden sonra attım ve Feather ile devam ettim. Bir sonraki tıraşımda plaka 6'yı deneyeceğim. Bakalım ne olacak.

Komşum 6C yi 2 aydır kullanıyorum tek aletim suanlik çok memnunum tıraşı çok farklı konforlu çok agresif alet isteyenleri uzebilir ,,, çok alet kullandım sattım 6C tıraşı gerçekten çok farklı bence
@smltrpn incelemeniz için teşekkürler efendim. Bu malzemeyi merak eden arkadaşlar için iyi bir yazı olmuş. Bastırma mevzusuna gelince sanırım ilk kullanımımda ben belirttiğiniz alışkanlıktan ötürü bastırmış bulundum, tıraş iyi geçmiş olsa da tıraş sonrası after shave sürünce yüzümde yanma hissettim Smile Ama genel olarak iyi bir alet diyebilirim. Zamanla alışılacaktır.

Mi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
So far so good..
(25/04/2020, Saat: 17:57)Chefkara Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum 6C yi 2 aydır kullanıyorum tek aletim suanlik çok memnunum tıraşı çok farklı konforlu çok agresif alet isteyenleri uzebilir ,,, çok alet kullandım sattım 6C tıraşı gerçekten çok farklı bence

Efendim merhabalar. Siz mutluysanız zaten sıkıntı yoktur. Dediğiniz gibi tıraşı güzel.
(25/04/2020, Saat: 18:00)ahbap Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @smltrpn incelemeniz için teşekkürler efendim. Bu malzemeyi merak eden arkadaşlar için iyi bir yazı olmuş. Bastırma mevzusuna gelince sanırım ilk kullanımımda ben belirttiğiniz alışkanlıktan ötürü bastırmış bulundum, tıraş iyi geçmiş olsa da tıraş sonrası after shave sürünce yüzümde yanma hissettim Smile Ama genel olarak iyi bir alet diyebilirim. Zamanla alışılacaktır.

Mi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Problem, bizlerin herşeyi çok fazla beklenti ve anlamlar yükleyerek istememiz. Yoksa makine güzel ve yapması gerekeni fazlasıyla yapıyor.
Aleti İmpa ticaretten yeni sipariş ettim hafta sonu bitince elime ulaşır die düşünüyorum hangi jiletlerle kombinlemem gerek tavsiyede bulunursanız sevinirim Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Rockwell Model T ati19 1 1,984 26/04/2021, Saat: 02:29
Son Yorum: marv
  Rockwell 6s İncelemesi corpus36 55 66,369 21/11/2020, Saat: 01:25
Son Yorum: nicky

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: