Rockwell 6C
(30/04/2020, Saat: 22:47)Ado - fb Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aleti İmpa ticaretten yeni sipariş ettim hafta sonu bitince elime ulaşır die düşünüyorum hangi jiletlerle kombinlemem gerek tavsiyede bulunursanız sevinirim Smile

Agresiflik seviy skalası çok geniş komşum farklı plakalarla çok çeşitli jiletlerle uyum yakalayabilirsiniz. Denemek istediğiniz jilet varsa alın ama bu alet için illa şu jilet demek gereksiz. Elinizdekilerin bir çoğuyla güzel tıraşlar çıkarırsınız.
(30/04/2020, Saat: 22:47)Ado - fb Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aleti İmpa ticaretten yeni sipariş ettim hafta sonu bitince elime ulaşır die düşünüyorum hangi jiletlerle kombinlemem gerek tavsiyede bulunursanız sevinirim Smile

Komşum jilet konusu farklı herkes için aynı jilet iyi diyemeyiz ama 6C kullanıcısı olarak 7 o clock ( yeşil ) kesin deneyin
6c orta keskinlikteki jiletlerle daha güzel uyum sağlıyor gibi geldi bana.
Özellikle 4-5 ayarları çok keyiflidir.Feather veya kai ile 3.plakayı kullanıyorum.
tavsiyeler için çok teşekkür ederiim saolun Smile

Merhabalar,

Ayarlanabilir bir makine olması nedeniyle jilet kombinasyonları da çok oluyor dolayısıyla hangi jilet ile kullanımı biraz size kalıyor. Bir nevi deneme yanılma yöntemi. Kombinasyonu bu kadar fazla olunca bir tanesi de muhakkak size göre oluyor.
Çok sevdiğim bir alet olsa da sadece genelde 6 numaralı plakayı kullanıyorum. O ayara muadil aletler de elimden olduğundan üzülerek de olsa elimden çıkarmayı düşünüyorum. İlerde belki tekrar alabilirim Smile
(01/05/2020, Saat: 13:05)kirmizibalik Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çok sevdiğim bir alet olsa da sadece genelde 6 numaralı plakayı kullanıyorum. O ayara muadil aletler de elimden olduğundan üzülerek de olsa elimden çıkarmayı düşünüyorum. İlerde belki tekrar alabilirim
bilseydim ben alırdım ama kısmet değilmiş Big Grin foruma koyduğunuz anda birileri kesin alacaktır. Smile
bütün yazılanları 2 kere okudum..sanırım bu aleti alacağım İMPA dan..gunmetal olanını daha çok beğendim.Mustafa beye soracağım gelme ihtimali var mı diye.
duruma göre sipariş veririm haftaya.
Pazar günü İMPA'dan siparişi verdim..sağolsun Mustafa bey bugün verdi kargoya..birkaç güne gelir sanırım..heyecanla bekliyorum :-) uzun bir süre yeni bir alet almak istemiyorum..umarım beklentimi karşılayacak.
Yorumlardan okuduğuma göre sakalı çıkış yönünde 5 veya 6 numarayı,tersten ise 3 veya 4 numarayı kullanmayı planlıyorum.
Agresiflik derecesi numara sırasına göre artıyor fakat plakalar 1-3 , 2-4 , 5-6 olarak üretilmiş.
1-2 , 3-4 , 5-6 olması gerekmez miydi ? :-)
(04/05/2020, Saat: 21:37)zorsakal Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Pazar günü İMPA'dan siparişi verdim..sağolsun Mustafa bey bugün verdi kargoya..birkaç güne gelir sanırım..heyecanla bekliyorum :-) uzun bir süre yeni bir alet almak istemiyorum..umarım beklentimi karşılayacak.
Yorumlardan okuduğuma göre sakalı çıkış yönünde 5 veya 6 numarayı,tersten ise 3 veya 4 numarayı kullanmayı planlıyorum.
Agresiflik derecesi numara sırasına göre artıyor  fakat plakalar 1-3 , 2-4 , 5-6  olarak üretilmiş.
1-2 , 3-4 , 5-6 olması gerekmez miydi ? :-)

Hayırlı olsun komşum. 2 perde tıraş olanlar için tek plaka kullanmak açısından mevcut plakalar daha mantıklı geldi bana. Örneğin tek günlük sakalda 3le wtg yapıp 1le xtg ya da atg yapmak daha kolay plakayı ters çevirip. Ya da bir kaç günlük sakalda 4le wtg yapıp 2yle xtg yapmak. Çünkü ardışık agresiflik seviyelerinde ciddi bir fark olmuyor. 5-6 plakayı ise 1 kez kullandım deneme amaçlı. Çok ihtiyaç duyulmuyor. Ama her agresiflik seviyesinin ayrı bir tadı var güzel seçim 6C. Iyi günlerde kullanın.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Rockwell Model T ati19 1 2,015 26/04/2021, Saat: 02:29
Son Yorum: marv
  Rockwell 6s İncelemesi corpus36 55 66,894 21/11/2020, Saat: 01:25
Son Yorum: nicky

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: