Kent BLK 4
Yeni aldığım Kent BLK4 tıraş fırçası ile ilgili düşüncelerim fırçanın floppy olması haricinde son derece olumlu.

Kent BLK4 porsuk fırçanın üzerinde Pure Badger yazmasına rağmen kıllar Silvertip ve yumuşacık. Islattıktan sonra yatay pozisyona alınca düğüm yer çekimine yenik düşüp boynunu eğiyor.

@dikdik_s Üstadım hep söylerdi en sert sabunlar bile en yumuşak fırçayla köpürtülebilir diye. Ben de denemek için Tripple mild bir sabun olan Dr. Harris Arlington kullandım. Sabunun üzerine su eklemedim. Direk kuru taş gibi sabuna Kent ile giriştim ve kapta yükleme sonrası yüzde köpürttüm. Krema kıvamında köpük yaptı yüzümde.

Fırçanın sapı çok hoş. Tutuşta herhangi bir sorun yaşamadım. Düğüm 21 mm civarında. Loft 55 mm.

Yüzde köpürtmede çok fazla açılıyor ama sakalları tıraşa hazırlama konusunda eksik kalan bir yanı yok.

Benim zevkime uymayan bir fırça oldu Kent BLK4. F/P ise fiyatından dolayı düşük ama lüks bu.

Omurgalı fırçalardan yana tercihlerimi kullanmaya devam edeceğim.

Kent Öncesinde birkaç tıraşta Oumo SHD Silvertip ve Manchurian Finest kullanma şansım oldu @osaka23 sayesinde. Manchurian finest gerçekten F/P ürünü. Hiç düşünmeden alabilirsiniz. Kullandığım knot 20 idi galiba. 24'den aşağı kalır yanı yok. 124a7476f8572ce5c333d80d0b1af9fe.jpg
İnceleme için teşekkürler,
Deneye yanıla oluyor doğru tıraş malzemelerini bulmak.
@Mehmet_G komşum eline sağlık inceleme için, keyifli traşlar.
(27/09/2019, Saat: 15:18)00serkan4300 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Mehmet_G komşum eline sağlık inceleme için, keyifli traşlar.
(27/09/2019, Saat: 13:37)kral arthur Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İnceleme için teşekkürler,
Deneye yanıla oluyor doğru tıraş malzemelerini bulmak.
Rica ederim. Tam inceleme olmadı ama düşüncelerimi objektif bir şekilde yansıttığımı düşünüyorum. Bu arada fırçanın su tutma özelliğinden bahsetmediğimi farkettim.

Düğüm 21 mm civarı olmasına rağmen inanılmaz su tutuyor. Büyük ihtimalle çok fazla su tuttuğu için yatay pozisyonda başını kaldıramıyor.

Tıraş sonrası kuruması biraz uzun sürüyor.
Bu arada incelemeye konu fırça @Aersin Beye gitti. Şuan emin ellerde. Onun tecrübesi çok çok daha fazla olduğu için daha net yorumlar yapabilir diyerek topu atıyorum.

@Aersin Bey mikrofon sizde. Üç beş fotoğrafla şenlendir ortamı.
Paylaşım için teşekkürler komşum
.
Teşekkürler paylaşım için
Yumuşaklığı ve omurgasızlığı ile meşhur fırça
Deneme şansım olmadı , merak ediyordum ama sizin incelemenizle ilgi alanımdan çıkardım Smile çok açılan fırça sevmiyorum.
Look Sharp - Feel Sharp - Be Sharp
(27/09/2019, Saat: 20:12)MetsGo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teşekkürler paylaşım için
Yumuşaklığı ve omurgasızlığı ile meşhur fırça
Deneme şansım olmadı , merak ediyordum ama sizin incelemenizle ilgi alanımdan çıkardım Smile çok açılan fırça sevmiyorum.

İnceleme amacıyla yazmamıştım ama moderatörlerimiz sağolsun başlık açmışlar. Bilseydim fotoğraflarla zenginleştirdim. Görsellik genel olarak kavramaya kolaylaştırıyor.

Çok açılan fırça sevmiyorsanız uzak durun @MetsGo komşum. Ben de açılan fırçaları sevmiyorum ama bu fırça üst segment bir fırça olduğu için denemek istedim.

Her ne kadar fan shapeler yüzde köpürtme için övülse de bulb shape olanlar çok çok daha iyi bana göre. Kenarlardaki kısa kıllar açılmayı önlüyor bulb shape fırçalarda.
İnceleme için teşekkürler komşum çünkü bir inceleme yazısı olmış bileSmile iyi günerde kullanın. Keyifli tıraşlarınız olsun.
(27/09/2019, Saat: 15:54)Mehmet_G Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu arada incelemeye konu fırça @Aersin Beye gitti. Şuan emin ellerde. Onun tecrübesi çok çok daha fazla olduğu için daha net yorumlar yapabilir diyerek topu atıyorum.

@Aersin Bey mikrofon sizde. Üç beş fotoğrafla şenlendir ortamı.

Evet taze çöktüm fırçaya, ama henüz kıyıp kullanmadım Smile

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kent BK8 Pure Badger Mutlucan 2 2,339 24/05/2021, Saat: 23:08
Son Yorum: Mutlucan
  Kent BLK8 Pure Silvertip fırça süreyya 11 7,107 03/02/2018, Saat: 13:18
Son Yorum: protti

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: