Monty Hall Problemi veya Paradoksu
(30/09/2019, Saat: 13:57)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sunucudan 5bin lira cek teklifi varsa ben ceki alır giderim arkadas. Araba hayali ile kendimi avutarak eli avucu bos cıkmak istemem.

Ben de 5bin'e atlarım muhtemelen. Cebimdeki para sonuçta Wink Gerçi yarışma firmaları da buna güveniyor zaten üstad. 5bin veriyor, onu da 18 ay sonra veriyor, üstünden veraset filan kesiliyor, kalıyor 4 bin Smile
MWF'nin koyunu, sonra çıkar oyunu...
Anladım bu video sayesinde ama beynim kabullenmiyor hala. Smile

https://www.youtube.com/watch?v=0tVue85xIAA
"Öç gecikir ancak asla yaşlanmaz." 4.Murad
Birinci kapı henüz açık olmadığı için fikrimizi değiştirip değiştirmememizin matematiksel olasılık üzerine hiç bir etkisi yok, ihtimal %50. Bence ortada paradoks ta yok.
Deden gibi tıraş ol.
(02/10/2019, Saat: 15:24)Poerio Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Birinci kapı henüz açık olmadığı için fikrimizi değiştirip değiştirmememizin matematiksel olasılık üzerine hiç bir etkisi yok, ihtimal %50. Bence ortada paradoks ta yok.

+1
komşum bu konu benim hiç ilgimi çekmediği için normal bir metin ve sual şeklinde okuduğumda komşumlarımın da dediği gibi yüzde 50 ihtimal mantıklı der geçerim. olaya kafa yorup bu kadar basit izahı olmamalı, bu benim için çok mühim, karmaşık bir durum diye bakış açınızı ve beklentinizi zorlayıp yükselttiğiniz için; "şöyle olmuştur yav" cevabı sizi tatmin etmezdir diye tahmin ediyorum. o kapının ardındaki arabayı size vermiyorlarsa çok da kafaya takmayın Wink

edit: prestij filmini tavsiye ederim izlemediyseniz. izlediyseniz hatırlamaya çalışın
Affınıza sığınarak;

@dikdik_s  Gerçekçi karar veren
@turkoglum13 Analitik ağırlıklı düşünen
@posicor İstatistik Ağırlıklı düşünen
@3RD1 Şüpheci yaklaşımı ağırlıklı
@DenizKSK Ya Hep Ya Hiç kararlı ve İstatistik ağırlıklı düşünen

E n v i r o n m e n t a l i s t

Katılıyorum komşum. Smile Sadece kafama yatana kadar ikna olamıyorum diyelim. Smile
"Öç gecikir ancak asla yaşlanmaz." 4.Murad

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Sigarayı Bırakanlar Veya Bırakmayı Düşünenler zorba58 160 94,023 19/10/2020, Saat: 19:15
Son Yorum: Razorlazer
Wink Tıraş Dışı İndirim, Fırsat, Kupon veya Hediye-İndirim Çekleri 3RD1 25 13,551 14/05/2020, Saat: 18:45
Son Yorum: 3RD1
  Yurtdışı takipsiz gönderi problemi tommix 12 21,370 09/02/2013, Saat: 19:38
Son Yorum: Suhulet

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: