American Line - Bu jiletler gem için uygunmudur?
https://www.amazon.com/gp/aw/d/B000KKMY5...prod_image
Selamlar komşularım,
Amazon’dan gem makine için bu jiletten almak istiyorum ama uygun olur mu bilemedim.
Bilgilendirirseniz sevinirim.
Screenshot-2019-10-07-22-45-22-1.jpg

Ölçüler hemen hemen aynı gibi sanırım kırmızı olan en olarak biraz daha kısa, en olarak alete takmada sıkıntı yaşatacağını sanmıyorum tek fark tıraş etme yüzeyi biraz kısalmış olur. Not: Gem kullanıcısı değilim, sadece fikir yürüttüm
Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir...
Gem jiletleri kaplamalı olmalı komşum. Bu kırmızı olanlar alet jiletleri, boya kazıyıcı va için. Kullananlar olmuş olmasına ama küt ve konforsuz denmiş. Personna markalı, kaplamalı (coated) jilet bakmalısınız.

~SB
Sample blade miydi bir site vardı, zamanında 4-5 cesit Gem jilet soylemistik karbonlusundan, farklı markasına. Su impanın sattıgı ptfe kaplı olandı sanırsam, onun ustune jilet yok Gem de benim tecrubeme gore. Alacaksanız o urunden alın derim dostlar.
Tıraslardan sonrada bir hand strop veya deride bir strop yaparsanız guzel tıras sayısı alınıyor bu kalın jiletlerle aynı feather SE ler gibi.
Gemde dogustan bir cekistirme vardır, o da isin zevki kesmiyor demeyin.
Tişikkirlir Sipirmin.
Hepinize cevaplarınız için teşekkür ederim.
Gem personna epey kullandım .Artık bulması ve alması zorlaştı biraz.
Bu ürünü epeydir inceledim.Dil bilgim yetersiz kaldı kullananlar var ama tam anlayamadım kullanıcı yorumlarını.
Ne diyelim vintage ürünlerde yaşanabilen sorunlardan.
Selamlar,
Komşularım sizlere danıştığım bu ürünü aldım.
Biraz merakıma yenik düştüm açıkçası.
Amazondan aldım ürünü.
Üretim:Asr’nin Meksika fabrikasında üretilmiş.
Fiyat :88 lira vergi şu bu dahil.
Ölçüler:009 0.23 mm neredeyse personna gem ile aynı.Jilet gem alete oturuyor ve kayma yapmıyor.
Malzeme:Sırt alüminyum,geri kalanı karbon çeliği.
Kullanım Alanı:Firma bu ürünü endüstriyel amaçla üretmiş belli oluyor.Ama bazı kullanıcılar tıraşta kullanmaya çalışmış.
Kullanım/Hissiyat:En önemli noktaya gelirsek;
Komşularım gem featherweıght ve juniorda kullandım.Zorlayarak bir tıraş çıkarabildim.Sakalım orta sertlik ve sırtlıkta.Fakat gemin ne konforu ne keskinliği var.İyi bir falçata ile tıraş olmuş gibi hissettim.
Karbon çeliği olduğu için tıraştan hemen sonra kurulayıp makineden çıkarmama rağmen ertesi gün sort ve gövdenin birleştiği yerden pas attı.
İyi denemeydi ama olmadı komşular.Cam kenarı silikon artığı temizlemek için rafta yerini aldılar.
Sağlık olsun ne diyelim.
Umarım sıkmadım sizleri.
Tekrar selamlar...
(31/10/2019, Saat: 21:12)kral arthur Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Selamlar,
Komşularım sizlere danıştığım bu ürünü aldım.
Biraz merakıma yenik düştüm açıkçası.
Amazondan aldım ürünü.
Üretim:Asr’nin Meksika fabrikasında üretilmiş.
Fiyat :88 lira vergi şu bu dahil.
Ölçüler:009 0.23 mm neredeyse personna gem ile aynı.Jilet gem alete oturuyor ve kayma yapmıyor.
Malzeme:Sırt alüminyum,geri kalanı karbon çeliği.
Kullanım Alanı:Firma bu ürünü endüstriyel amaçla üretmiş belli oluyor.Ama bazı kullanıcılar tıraşta kullanmaya çalışmış.
Kullanım/Hissiyat:En önemli noktaya gelirsek;
Komşularım gem featherweıght ve juniorda kullandım.Zorlayarak bir tıraş çıkarabildim.Sakalım orta sertlik ve sırtlıkta.Fakat gemin ne konforu ne keskinliği var.İyi bir falçata ile tıraş olmuş gibi hissettim.
Karbon çeliği olduğu için tıraştan hemen sonra kurulayıp makineden çıkarmama rağmen ertesi gün sort ve gövdenin birleştiği yerden pas attı.
İyi denemeydi ama olmadı komşular.Cam kenarı silikon artığı temizlemek için rafta yerini aldılar.
Sağlık olsun ne diyelim.
Umarım sıkmadım sizleri.
Tekrar selamlar...

Sağlık olsun komşum. Dünya cesurları sever. Smile
(31/10/2019, Saat: 21:14)Sheeplessness Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sağlık olsun komşum. Dünya cesurları sever. Smile

Sağolun komşum eh biraz riske attık kendimizi.
Bir daha sefere falçata denemesi yaparım artık Big Grin
Komşum saglık olsun , en kötü ihtimal belki bu ürünü almak isteyipde bigün bi komşumuz yorumunuzu okuduktan sonra vazgeçer . Bilgilendirici bi paylaşım .
Saglık olsun .

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  50 mm. SE Jiletler msakalli 31 34,292 15/01/2019, Saat: 18:34
Son Yorum: Delidumrul
  Bilenebilir Çelik Jiletler Köse123 6 9,077 05/10/2016, Saat: 00:05
Son Yorum: Köse123

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: