Parker Variant, Merkur Futur ya da Merkur Progress.. Sizce bu üçünden hangisi?
Hepinize teşekkür ederim. Karabulut ticaretten kısa sap Progress sipariş ettim yarın kargolanacağı söylendi. İlginiz ve yorumlarınız için tekrar teşekkür ederim umarım memnun kalırım ve yine umarım cumartesi kargom gelirse haftasonu deneme imkanı bulurum.
Anca gördüm. Progresz diyecektim ki zaten almışsınız komşum. Hayırlı olsun.

Variant'lari zamanla dengesini bozan arkadaşlar olmuştu sanki. Futur ise çok büyük kafalı, her yere giremiyorsunuz kolayca. Rockwell 6C güzel alet ama benim gibi önce agresif sonra yumuşak ayarda tıraş olmayı seviyorsanız kafayı çıkarıp takmak can sıkıcı gelebilir.

~SB
(24/10/2019, Saat: 20:28)40tansonra Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hepinize teşekkür ederim. Karabulut ticaretten kısa sap Progress sipariş ettim yarın kargolanacağı söylendi. İlginiz ve yorumlarınız için tekrar teşekkür ederim umarım memnun kalırım ve yine umarım cumartesi kargom gelirse haftasonu deneme imkanı bulurum.

Karar verip sipariş geçtiğinize sevindim. Bir progress kısa sap kulanıcısı olarak, inşallah sizde en az benim gibi severek kullanırsınız. Hayırlı olsun şimdiden komşum Smile
Karabuluttan aldığım kısa saplı progress bugün kargodan geldi. Artık sıra deneyimlemeye geldi. Ama alet ben buradayım diyor ağırlığı duruşu harika. Ürün 300 TL bu arada Karabulutta. Kargosu için de ekstra 15,50 TL ödedim.
(29/10/2019, Saat: 00:51)40tansonra Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Karabuluttan aldığım kısa saplı progress bugün kargodan geldi. Artık sıra deneyimlemeye geldi. Ama alet ben buradayım diyor ağırlığı duruşu harika. Ürün 300 TL bu arada Karabulutta. Kargosu için de ekstra 15,50 TL ödedim.

Konu açılmamış olsaydı ben açıcaktım, hazır açılmışını bulunca iyi oldu Big Grin
Progress hakkındaki düşüncelerin nasıl hocam aldıktan sonra fikirlerinde bir değişiklik oldu mu?
Ben çok memnun ve mutlu kullandım / kullanıyorum. Ayarlı bir aletten beklediğim herşeyi verdi. Hem kısa vadede hem de uzun vadede tatminkar bir alet. Ben başta 2,5-3 ayarlarda astra ve nacet gibi ortalama keskinlikte jiletlerle kullanırken sonraları son seviyede ve feather ve 7 oclock gibi keskin jiletlerle kullanmaya başladım. Kesinlikle tavsiye ederim. Bu aletten sonra sırasıyla r41 ve r96 rocca da alarak uzun bir süre için alet tarafında defteri kapattım.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
“Abilerim ablalarım, şu elimde görmüş olduğunuz jileti taçsız kral Pele, Bakenbauer, Nadya Komanaççi, Biricit Bardo, İngiltere Kraliçesi Elizabet, kaleci Mıyer, fbli Cemil kullandı.”
(06/03/2020, Saat: 21:20)40tansonra Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben çok memnun ve mutlu kullandım / kullanıyorum. Ayarlı bir aletten beklediğim herşeyi verdi. Hem kısa vadede hem de uzun vadede tatminkar bir alet. Ben başta 2,5-3 ayarlarda astra ve nacet gibi ortalama keskinlikte jiletlerle kullanırken sonraları son seviyede ve feather ve 7 oclock gibi keskin jiletlerle kullanmaya başladım. Kesinlikle tavsiye ederim. Bu aletten sonra sırasıyla r41 ve r96 rocca da alarak uzun bir süre için alet tarafında defteri kapattım.

Komşum
Progres gibi ayarlı bir alet niye kullanılır?

Ben cildime göre mild/agresif makine bulmakta zorlanıyorum, bir sürü şey denemek yerine progres yetiyor mu denir? Yoksa progres tıraş esnasında farklı ayarlar kullanmak için midir? Mesela yanaklarda farklı bir mild, yatık sakal varsa boyun bölgesinde daha agresif ayarlar şeklinde. Biraz karışık oldu ama inşallah derdimi anlatabildim. Yani bu ayarlı aletlerde tam amaç nedir? Diğer aletlere göre avantajı nedir?

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(06/03/2020, Saat: 21:20)40tansonra Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben çok memnun ve mutlu kullandım / kullanıyorum. Ayarlı bir aletten beklediğim herşeyi verdi. Hem kısa vadede hem de uzun vadede tatminkar bir alet. Ben başta 2,5-3 ayarlarda astra ve nacet gibi ortalama keskinlikte jiletlerle kullanırken sonraları son seviyede ve feather ve 7 oclock gibi keskin jiletlerle kullanmaya başladım. Kesinlikle tavsiye ederim. Bu aletten sonra sırasıyla r41 ve r96 rocca da alarak uzun bir süre için alet tarafında defteri kapattım.

R89 ve r41'im var. R41 nedense boyun bölgemde jilet farketmeksizin aşırı kıl çekiyor rahatsız ediyor. R89'da çok mild kalıyor.
Aklımda rocca veya ayarlı bir alet almak vardı. Birkaç yerde rocca aşağı yukarı r41 ile aynı diye okudum, ayarlıya yöneldim. Heralde bende progress alacağım bu gidişle Smile
Futur ve Progress kullanıcısı olarak Progressi öneriyorum. Daha verimli bir alet.
@aliyuksel Her ikisi de geçerli ayarlı alette.
@Ert.ozk r41’e agresiflikte seviye olarak 10 dersek Rocca’nın seviyesine 6-7 diyebilirsin.. Bu karşılaştırmada 89 da 1 olur ancak. Ayrıca 41’deki çekiştirmeler jilet farketmeksizin Rocca’da mevcut değil.

“Abilerim ablalarım, şu elimde görmüş olduğunuz jileti taçsız kral Pele, Bakenbauer, Nadya Komanaççi, Biricit Bardo, İngiltere Kraliçesi Elizabet, kaleci Mıyer, fbli Cemil kullandı.”

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Merkur 34C Heavy Duty Lord Sparhawk 335 362,065 14/10/2023, Saat: 13:41
Son Yorum: radyoloji
  SATILIK: Merkur 34C Heavy Duty Jiletli Tıraş Makinası asrnnn 1 1,379 24/04/2023, Saat: 18:50
Son Yorum: asrnnn
  Parker 91r btncl 2 1,605 24/02/2023, Saat: 00:09
Son Yorum: btncl
  R41 vs Parker 65R Erdka 2 1,620 08/02/2023, Saat: 03:28
Son Yorum: boldpilot17
  Parker Semi Slant Chefkara 41 13,977 17/01/2023, Saat: 15:40
Son Yorum: Shavettin
  Merkur Progress linguist 1,025 753,118 13/12/2022, Saat: 13:14
Son Yorum: Mecanica
  Parker Variant Kaan EKİNCİ 1 1,666 19/11/2022, Saat: 21:02
Son Yorum: marv
  Merkur Futur Safety Razor ilkerxxx 260 314,503 07/11/2021, Saat: 18:15
Son Yorum: serkant2
  Merkur 38C Barber Pole Eskiuyebyr 40 43,089 25/10/2021, Saat: 17:34
Son Yorum: Ciyus
  Parker Variant - Ayarsızlara Ayar Veren Tıraş Aleti İncelemesi marv 20 6,813 15/10/2021, Saat: 08:26
Son Yorum: ekindgn

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: