Parker Variant, Merkur Futur ya da Merkur Progress.. Sizce bu üçünden hangisi?
Aklıma gelmişken belirteyim.

657'ye tabi olduğunuzu ve izin dışında en fazla 3 günlük sakalınızın olacağını varsayarsak bence ayarlı alet gereksiz.

Günlük tıraş olan birisi olarak bana ayarlı alet gereksiz geldi. Günlük tıraş olma zorunluluğunuz olmayıp Sakal uzattığınızds yüksek ayarda wtg, sonra düşük ayarda xtg ve son olarak atg olayını tek aletle yapabilirsiniz. Ama uzatmıyorsunuz en azından emekliliğe kadar.

Ancaaaakkkkkk Geltir zehri kana yüksek oranda karıştıysa en mantıklısı Progress. @40tansonra

Edit: Progress demişken hemen satılığa bir tane düştü. Değerlendirebilirsiniz.
Ben aletlerin 3'unu de kullanmadim ancak alacak olsam progresi tercih ederdim. Her ne kadar herkesin hosuna gitmiyor olsada alttaki sari plastik ayar vidasi noltaljik ve sicak bir hava katiyor alete.
Komşum benim tercihim progress olurdu. Agresiflik olarakta futur çok gelebilir veriant ise bence fazla ağır ben progress kısa sap kullanıyorum günlükte de daha uzun sakaldada ayarla oynayarak çok güzel tıraşlar elde ediyorum.

Hergün tıraş oluyorsanız birde hiç uzatmıyorsanız ayarlı alet gereksiz olucaktır. Genelde 2-3 günlük sakal kesimi yanında bazende günlük olarak tıraş oluyorsanız oyum progresse olur. Sarı topuzunu çok severim Smile
(23/10/2019, Saat: 22:29)Mehmet_G Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aklıma gelmişken belirteyim.

657'ye tabi olduğunuzu ve izin dışında en fazla 3 günlük sakalınızın olacağını varsayarsak bence ayarlı alet gereksiz.

Günlük tıraş olan birisi olarak bana ayarlı alet gereksiz geldi. Günlük tıraş olma zorunluluğunuz olmayıp Sakal uzattığınızds yüksek ayarda wtg, sonra düşük ayarda xtg ve son olarak atg olayını tek aletle yapabilirsiniz. Ama uzatmıyorsunuz en azından emekliliğe kadar.

Ancaaaakkkkkk Geltir zehri kana yüksek oranda karıştıysa en mantıklısı Progress. @40tansonra

Edit: Progress demişken hemen satılığa bir tane düştü. Değerlendirebilirsiniz.

Big Grin Big Grin Aslında mühle ile mutlu mesut yaşıyoruz, 657’den emekliliğe de çok var ama geltir böyle içten içten gıdıklayıp duruyor; önce yok ya diyordum, büyük abi bunlar, sonra geltirdeki konularını sayfalarını okurken buldum kendimi, derken, en son da yerli yabancı Allah ne verdiyse inceleme karşılaştırma vs okuyup izlerken yakaladım kendimi.
(23/10/2019, Saat: 22:37)Sh@dow Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum benim tercihim progress olurdu. Agresiflik olarakta futur çok gelebilir veriant ise bence fazla ağır ben progress kısa sap kullanıyorum günlükte de daha uzun sakaldada ayarla oynayarak çok güzel tıraşlar elde ediyorum.

Hergün tıraş oluyorsanız birde hiç uzatmıyorsanız ayarlı alet gereksiz olucaktır. Genelde 2-3 günlük sakal kesimi yanında bazende günlük olarak tıraş oluyorsanız oyum progresse olur. Sarı topuzunu çok severim Smile

657’ye devlet baba sakal uzat dedi de onu mu kırdık komşum Big Grin 2-3 günlükten öteye geçemiyor bizim sakallar yolluk izin harici. Ha bi de yolda bir iki sefere mahsus çok hasta olup da rapor falan olursa bir haftayı görme ihtimali oluyor.. Bu arada o sarı topuzu ben de sevdim Big Grin
Parker Variant'ı çok severek kullanıyorum. Tavsiye ederim.
Şol Gökleri Kaldıranın, Doldurup Donatanın,
Ol Deyince Olduranın, Doksan Dokuz Adı İle,
Usturalarımız Keskin, Elimiz Düzgün Olsun.
(23/10/2019, Saat: 23:59)40tansonra Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 657’ye devlet baba sakal uzat dedi de onu mu kırdık komşum  Big Grin  2-3 günlükten öteye geçemiyor bizim sakallar yolluk izin harici. Ha bi de yolda bir iki sefere mahsus çok hasta olup da rapor falan olursa bir haftayı görme ihtimali oluyor.. Bu arada o sarı topuzu ben de sevdim  Big Grin

Komşum belki çoktan izlediniz Selman beyin güzel bir karşılaştırma videosu var Progress kısa sap ve Parker Variant ile tavsiye ederim yorumlarını dinlemenizi Smile

https://www.youtube.com/watch?v=F_Ph7qG1MYw
Parker kullanmadım fakat Futur mu Merkur mü sorusuna cevap verebilirim. (Birkaç hafta arkadaştan ödünç almışlığım var)
-Futur'u beğenenlerin affına sığınarak- Futur'un olayı fütüristik tasarımı. Onun dışında gereksiz yere agresif ve kaba. Sanki elinde sarımsak döveceğiyle tıraş olmak gibi. Ama Progress öyle mi? Düşük ayarda bile etkili ve yüksek ayarda çok daha affedici. Tamamı yatık olan sakallarımı her gün tertemiz ediyor. Nemo Tahrisho Smile Aşık olduğum Fatboy'a bile çok uzun zamandır elim gitmiyor Progress yüzünden. Son aldığım aleti 1 ay oldu halen kullanmadım. İçim içimi yiyor fakat tam tıraşa başlayacakken tekrar Progress'i seçiyorum.
Bu dediklerini ve daha fazlasini kullanmis birisi olarak bir kere alayim sorunsuz kullanayim dersen, imkan varsa kesinlikle rex al ve rahatina bak derim. Sadece bu 3u arasinda secim yapmam gerekiyor dersen. Futuru alma derim cunku elinde futur klonu var. Futurdan daha hafiftir ve kesimi daha yumusaktir. Futurun orjinali daha agresif ve agirdir. Klonu varken alma derim futuru.
Geriye progress ve variant kaliyor. Bana gore variant almalisin. Cunku progresse gore daha dengeli ve etkili bir alet...
(24/10/2019, Saat: 00:37)turkoglum13 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu dediklerini ve daha fazlasini kullanmis birisi olarak bir kere alayim sorunsuz kullanayim dersen, imkan varsa kesinlikle rex al ve rahatina bak derim. Sadece bu 3u arasinda secim yapmam gerekiyor dersen. Futuru alma derim cunku elinde futur klonu var. Futurdan daha hafiftir ve kesimi daha yumusaktir. Futurun orjinali  daha agresif ve agirdir. Klonu varken alma derim futuru.
Geriye progress ve variant kaliyor. Bana gore variant almalisin. Cunku progresse gore daha dengeli ve etkili bir alet...

Şimdi Siz böyle deyince Variant'ı çok merak ettim.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Merkur 34C Heavy Duty Lord Sparhawk 335 362,413 14/10/2023, Saat: 13:41
Son Yorum: radyoloji
  SATILIK: Merkur 34C Heavy Duty Jiletli Tıraş Makinası asrnnn 1 1,412 24/04/2023, Saat: 18:50
Son Yorum: asrnnn
  Parker 91r btncl 2 1,619 24/02/2023, Saat: 00:09
Son Yorum: btncl
  R41 vs Parker 65R Erdka 2 1,630 08/02/2023, Saat: 03:28
Son Yorum: boldpilot17
  Parker Semi Slant Chefkara 41 14,023 17/01/2023, Saat: 15:40
Son Yorum: Shavettin
  Merkur Progress linguist 1,025 757,850 13/12/2022, Saat: 13:14
Son Yorum: Mecanica
  Parker Variant Kaan EKİNCİ 1 1,678 19/11/2022, Saat: 21:02
Son Yorum: marv
  Merkur Futur Safety Razor ilkerxxx 260 315,073 07/11/2021, Saat: 18:15
Son Yorum: serkant2
  Merkur 38C Barber Pole Eskiuyebyr 40 43,179 25/10/2021, Saat: 17:34
Son Yorum: Ciyus
  Parker Variant - Ayarsızlara Ayar Veren Tıraş Aleti İncelemesi marv 20 6,863 15/10/2021, Saat: 08:26
Son Yorum: ekindgn

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: