Parker Variant, Merkur Futur ya da Merkur Progress.. Sizce bu üçünden hangisi?
Futurun manevra kabiliyeti az ve bıyık altı gibi yerlerde işi zorlaştırıyor
Ama boyundaki yatık sakalda başarılı
Progress tek makinam olsun ömür boyu gitsin diyene birebir bence . İster günlük tıraşa ister10 günlük sakala ayarı değiştirip girişebilirisn
Variant kullanmadım ama progress in klonu deniliyor kafada
Ben elden çıkarmıştım ikisinide ama progress ş daha çok özlüyor ve arıyorum
Look Sharp - Feel Sharp - Be Sharp
(24/10/2019, Saat: 00:40)CtrlKML Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Şimdi Siz böyle deyince Variant'ı çok merak ettim.

Bana hissettirdigi bu yonde komsum. İmkan olursa deneyin isterim.
Variant kullanmış ve elden çıkarmış biri olarak 6C diyorum ben sizin üçlüde yer almamasına rağmen.
önce aliexpress ten bir baili bd 176 alın keyfinize bakın komşum. bana vergisi ile beraber 50 tl ye gelmişti. beğenmezseniz pahalı aletleri daha sonra yine alabilirsiniz
(24/10/2019, Saat: 02:15)kirmizibalik Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Variant kullanmış ve elden çıkarmış biri olarak 6C diyorum ben sizin üçlüde yer almamasına rağmen.

Variant, kısa Progress ve Futur klonu kullanmış biri olarak ben de bu fikirdeyim. Bir tek Futur klonunu elden çıkardım, diğer 3 alet benimle ama elim en çok Rockwell 6C'ye gidiyor.
Şahsen, kullanım esnasında en rijit alet 6C. Rockwell'in artısı koruyucu ve tahrişe engel yapısı. Tahrişsiz bir tıraş sunuyor.
Progress 5++ seviyelerine çıkmasıyla artı puan kazanır, Variant çok tok ve dengeli bir alet, ama Progress kopyası gibi. Ağırlığı Progress'den daha fazla.
Sizin listeniz için şahsi sıralamam:
1) Progress
2) Variant
3) Futur (gereksiz büyük kafası var, ama şekli çok güzel)

Benim sıralamam:
1) Rockwell 6C
2) Progress
3) Variant
"A Samurai always wears two swords."
@40tansonra komşum Progress ve Variant seçeneklerinden birini eleyerek seçeneklerinizi daraltabilirsiniz.
Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.
İlaveten;
@Sh@dow dün bahsettiğiniz videoyu Mehmet beyin attığı linkten izleme fırsatım oldu. Bizden birilerinin videolu anlatımları gerçekten daha etkili oluyor.
@turkoglum13 şu an için rex benim için lükse kaçıyor ama belki de yarın bir gün son durağım olacak.
@kirmizibalik @DenizKSK 6C hiç kafamda olmayan bir model ama onu da aklıma soktunuz onu da araştıracağım Big Grin
@00serkan4300 2.elde zaten satışı vardı ama elimde halihazırda mühle var aynı kesim aralığında.
@sfenks İkisinin aslında aynı aletin fişmancası Big Grin olduğunu yeni öğrendim bence de önce ikisinden birini elemek lazım belki de ikisinden birini almak lazım kararsızlık kararsızlık Big Grin
Aslında bu kadar düşünmeyi de çok sevmem. Sigarayı 3 paket içerken dudak tiryakisi de değildim üstelik ama bırakıyorum bu mereti diyerek bir anda bırakmıştım. Bir önceki yaz 115 kilo artık 185 boya fazla geliyor diyerek diyet ve spora başlamaya bir anda karar verip 3 ayda 30 kilo vermiştim. Burayla tanıştıktan sonra da önce pilli fusionu bir anda bırakıp klasik tıraşa başlamış, sonra da yorumlara bakıp beğendiğim ne varsa almış burada da 2.elde gözüme hoş görünen ne varsa direk mesajlaşıp almıştım ama bu aletler ayarlı olduğu için beni ayar ediyor galiba Big Grin Big Grin
Tekrar herkese teşekkür ederim.
@40tansonra komşum, Parker Variant ile Merkur Progress arasında kaldıysanız önerim Progress olur.
Her ne kadar ikisi yapı olarak birbirine benzeselerde agresiflik ve konfor bakımından farklı karekterdeler.
Progress'in kesimi daha yumuşak ve konforlu. Variant bir miktar daha agresif ve jileti yüzde daha fazla hissettiriyor.
Son karar sizindir Smile
Parker variant kullanıyorum ve çok mutluyum... Smile
Head Hair Hunter
(23/10/2019, Saat: 19:41)40tansonra Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Selamlar öncelikle.

Eğer kısmet olursa (aşağıdaki) bu 3 aletten birini edinmek istiyorum. Ama sizce hangisi? Herhangi birine sahip olanlar veya ikisine ya da en möhimi  Big Grin üçüne birden sahip olan / kullanmış olan komşularım lütfen yardımlarınızı bekliyorum. Nasıl olsa üçünü de zamanla alırsın yerine tercih belirtirseniz sevinirim. Ha bir de maalesef Karadeniz’in orta kısmında ortalama bir ilçede yaşadığımdan İstanbul’da yani yerinde gidip görüp elime alıp kontrol etme şansım maalesef yok.. WS, QShave, Feather, Mühle R89 kullandıklarım..
Teşekkür ederim.

Not: Fiyatlar ve liste, extrashaving sitesi sepet görüntüsüdür.

8-F054598-DFED-49-D7-B1-D0-D0425-B6-AF3-C8.jpg

Merkur progress kısa saplı olanı karabulut ticaretten 300 TL ye alabilirsiniz ...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Merkur 34C Heavy Duty Lord Sparhawk 335 361,840 14/10/2023, Saat: 13:41
Son Yorum: radyoloji
  SATILIK: Merkur 34C Heavy Duty Jiletli Tıraş Makinası asrnnn 1 1,356 24/04/2023, Saat: 18:50
Son Yorum: asrnnn
  Parker 91r btncl 2 1,598 24/02/2023, Saat: 00:09
Son Yorum: btncl
  R41 vs Parker 65R Erdka 2 1,613 08/02/2023, Saat: 03:28
Son Yorum: boldpilot17
  Parker Semi Slant Chefkara 41 13,939 17/01/2023, Saat: 15:40
Son Yorum: Shavettin
  Merkur Progress linguist 1,025 752,558 13/12/2022, Saat: 13:14
Son Yorum: Mecanica
  Parker Variant Kaan EKİNCİ 1 1,659 19/11/2022, Saat: 21:02
Son Yorum: marv
  Merkur Futur Safety Razor ilkerxxx 260 314,358 07/11/2021, Saat: 18:15
Son Yorum: serkant2
  Merkur 38C Barber Pole Eskiuyebyr 40 43,058 25/10/2021, Saat: 17:34
Son Yorum: Ciyus
  Parker Variant - Ayarsızlara Ayar Veren Tıraş Aleti İncelemesi marv 20 6,772 15/10/2021, Saat: 08:26
Son Yorum: ekindgn

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: