Perma Sharp Süper Jilet
Normalde Polsilver, GSB, 7 oclock gibi jiletleri 4 kere kullaniyorum.
5. de körelmeyi hissediyorum.
Permasharp in murekkep baskili versiyonu ilk 2 tirasinda ancak kendine geliyor. 6 tirasi rahatlikla cikariyor.
Benim için uzun ömürlü bir jilet.
herkesin beğendiği ama benim beğenmediğim jilet. çok agresif bir kesimi var
SEDEF USTURA + TURUNCU ASCO Jilet
Bana göre lazer baskılı Permasharp'lar çok daha konforlu. Mürekkep baskılı olanların kesimini kaba buluyorum.
Perma Sharp bıçakların özellikleri kutusuna göre değişmekte mi? Merak ettiğim şey Perma Sharp Super ve Perma Sharp'ın arasında fark olup olmaması. Refined Shave sitesindeki bıçak keskinlik skalasına göre Perma Sharp Super bıçaklar epey iyi gözükürken Perma Sharplar yer almamakta.
28vfykz5
Perma Sharp Super için "Buy on Amazon" butonuna tıklarsak göndermiş olduğu ürün Perma Sharp.
82r6tkua
Ayrıca razorus.com gibi uygun sitelerde de satılan ürün Super ismiyle geçmiyor. Yine de alacağım bu ürün, skaladaki özellikleri ile aynı olur mu?
Bu jiletin çift kağıtlı super versiyonunu kullandım. İlk tıraş çok keyifli ve keskinlik mükemmeldi. İkinci tıraşta çok dikkatli ve orta agresif makineyle tıraş olmama rağmen iki üç küçük kesik attı maalesef. Çok küçük dikkate alınmayacak kesikler ancak bence ucu açılınca kralını tanımaz. Tabii bu kez nispeten ince köpük yapmamın etkisi elbette olabilir ama aynı köpüğü diğer jiletlerde de yapıyorum. Anlaşılan o ki bu jiletin ikinci ve sonraki tıraşında iyi bir yüz hazırlığı ve kalın köpük şart.
Perma Sharp bence kaliteli bir jilet. Bu arada ben Perma'nın ikinci tıraşını çok çok beğendim. Yağ gibi aktı gitti resmen. Kesim hissiyatını biraz da Bic marka jilete benzettim.
Perma Sharp keskinliği olsun, konforu olsun benimde çok hoşuma gider ve her yüze gider, çok agresif aletlerde kombinle dikkatli olmak lazım.
 Tıraş aleti
Klasik eski usül tıraşa yeni başladım. Wilkinson sword yapraktan sonra bulunabilirliği sebebiyle lazer yazılı olan yeni tipten aldım bugün 2.tıraşımı oldum. Wilkinson jilete göre yapı bakımından ince bir jilet wilkinson klasik plastik saplı tıraş aleti ile wilkinson yaprak jilete göre biraz kesimde hafif kalıyor. Bastırmak gerekiyor iyice wilkinson ile 2 perde de sinekkaydı olurken perma ile 3 perde de bastırarak ancak temiz tıraş çıkardı.
(11/04/2022, Saat: 22:02)2yaprak1araç Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Klasik eski usül tıraşa yeni başladım. Wilkinson sword yapraktan sonra bulunabilirliği sebebiyle lazer yazılı olan yeni tipten aldım bugün 2.tıraşımı oldum. Wilkinson jilete göre yapı bakımından ince bir jilet wilkinson klasik plastik saplı tıraş aleti ile wilkinson yaprak jilete göre biraz kesimde hafif kalıyor. Bastırmak gerekiyor iyice wilkinson ile 2 perde de sinekkaydı olurken perma ile 3 perde de bastırarak ancak temiz tıraş çıkardı.

Oncelikle hosgeldiniz. Jilet keskinligi kisiden kisiye degismekle birlikte, ortak kani perma nin wilkinson bir degil iki tik daha keskin oldugu yonunde.

Wilkinson a nazaran perma ile daha fazla perdede tiras olmaniz jiletten ziyade tutus acisi ile ilgili oldugunu dusunuyorum. Gerci el aliskanliginiz arttikca siz daha iyisini kendiniz bulacaksiniz.

Nacizane bir tavsiye hangi jilet hangi makine olursa olsun bastirmamaniz sizin hem el kabiliyetinizin tecrubelenmesi hem de yuzunuzun tahris olmamasi acisindan son derece onemli.

Tekrar hosgeldiniz.
(11/04/2022, Saat: 22:47)kamil Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Oncelikle hosgeldiniz. Jilet keskinligi kisiden kisiye degismekle birlikte, ortak kani perma nin wilkinson bir degil iki tik daha keskin oldugu yonunde.

Wilkinson a nazaran perma ile daha fazla perdede tiras olmaniz jiletten ziyade tutus acisi ile ilgili oldugunu dusunuyorum. Gerci el aliskanliginiz arttikca siz daha iyisini kendiniz bulacaksiniz.

Nacizane bir tavsiye hangi jilet hangi makine olursa olsun bastirmamaniz sizin hem el kabiliyetinizin tecrubelenmesi hem de yuzunuzun tahris olmamasi acisindan son derece onemli.

Tekrar hosgeldiniz.

Teşekkür ederim hoş bulduk

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Shark Super Stainless Jilet msakalli 45 34,843 03/10/2023, Saat: 23:51
Son Yorum: alfredantionee
  Jilet Tavsiyesi Aedan 221 158,000 25/08/2023, Saat: 10:20
Son Yorum: sohayli
  Jilet satış sitesi hak. telemcii 2 1,268 24/07/2023, Saat: 23:38
Son Yorum: telemcii
  Jilet Stoku ne kadar olmalı? erdsde 59 32,478 31/05/2023, Saat: 17:20
Son Yorum: arandur
  BAİLİ BR-176 İçin jilet önerisi. Umut islam 3 849 28/05/2023, Saat: 22:01
Son Yorum: Mecanica
  Dorco Super Sharp Naci Erdem 16 7,722 13/05/2023, Saat: 00:04
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Gillette 7 O'Clock Super Stainless Double Edge (Yeşil Paket) koolandgang 50 44,059 24/04/2023, Saat: 15:43
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Gilette 7 O' clock Super Platinium ohtararan 32 41,253 23/04/2023, Saat: 21:20
Son Yorum: Mecanica
  Derby extra jilet BigHillMe 366 383,350 22/01/2023, Saat: 16:49
Son Yorum: implicit
  VERTICE Euromax Platinum Jilet BuraKaya55 54 29,658 01/01/2023, Saat: 10:44
Son Yorum: saitfirat

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: