Perma Sharp Süper Jilet
Şişe mantarı olmak zorundamı bilmiyorum . Kırtasiyelerde mantar pano satılmakta aynı işi görür diye düşünüyorum. Artı istediğiniz ebatta kesersiniz .
Mantar olur silgi olur, hicbirsey bulamazsanız dikkatli sekilde elinizi kesmeden avuc kenarında palm strop olur; sonucta hepsi bir nevi bileme isleminden sonra ortaya cıkan mikro metal cıkıntıları yumusatmak icindir. Elzem degil ama guzel fikir. Bazı jiletler 2ci tırası daha yumusak verir ya hani, o hissiyatı ilk tırasta hissetmek isteyen deneyebilir.
(29/03/2018, Saat: 18:30)batmanforever Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sayın @İsmetaltan ve @Bilge_Kagan, jiletin iki yüzünü birer defa mantardan geçirmeniz yeterli.
Ben şu şekilde kullanıyorum; Jiletin ortasından tutarak yine jiletin kenar ucunu şişe mantarının kenarına bir miktar batırarak
yukardan aşağıya doğru çekiyorum. Bu kadar Smile

(29/03/2018, Saat: 19:06)Nani Kuş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Şişe mantarı olmak zorundamı bilmiyorum . Kırtasiyelerde mantar pano satılmakta aynı işi görür diye düşünüyorum. Artı istediğiniz ebatta kesersiniz .

(29/03/2018, Saat: 19:13)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Mantar olur silgi olur, hicbirsey bulamazsanız dikkatli sekilde elinizi kesmeden avuc kenarında palm strop olur; sonucta hepsi bir nevi bileme isleminden sonra ortaya cıkan mikro metal cıkıntıları yumusatmak icindir. Elzem degil ama guzel fikir. Bazı jiletler 2ci tırası daha yumusak verir ya hani, o hissiyatı ilk tırasta hissetmek isteyen deneyebilir.

Cevaplar için teşekkürler siparişler gelince iki türlü de deneyip sonuçtan haberdar ederim
(29/03/2018, Saat: 13:10)Niko Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İstisnalar olsa da, genelde iki-üç jilette konfor ve keskinliği yakalayanların aynı jiletlerde hemfikir olduklarını gözlemledim @homongolos. Sarı Gillette'i de beğenirseniz ekonomik alternatiflerden Rapira Super Stainless ve Rapira'yı da denemenizi öneririm. Henüz denemedinizse tabii. "Ucuzdur vardır illeti, pahalıdır vardır hikmeti" sözü özellikle jiletler konu olduğunda doğruluğunu yitiriyor çünkü.

rapirayı denemiştim ve keskinliği yeterli gelmedi. sarı giletteyi deneyeceğim ve super stainless bir de. ilginiz için teşekkürler ^^
Çok uzun yıllar perma S. yaprak jilet ile ustra traşı oldum.O zamanlar bu kadar jilet markasının olduğunu( yada ülkemizde temin edilebildiğini bilmiyordum). daha sonra ustra ile olduğum traşların brakın konforunu kesiksiz traş olamadığımı fark edip traş olmak yerine eziyet çektiğimi anlayınca bu forumu buldum ve onun sonunda QSHAVE nin ayarlanabilir mucize fiyat/performans ürünün aldım. ürün süperdi ve nasıl daha konforlu traş olurum diye araştırıken astra, permaş. , qshave nin kutusundan çıkan made in usa yazan jilet de dahil çeşitli jiletlerle denemeler yaptıysam da malesef istediğim konfor ve tahrişsiz traşı bulamadım.

Taki impa ticaretten RAPIRA SUPER STAINLESS ve POLSILVER SUPER IRIDIUM bu iki marka jiletten sipariş edene kadar. önce polisilver ile sonra rapira ile traş oldum. Rapiradan çok büyük bi beklentim yoktu açıkcası ve sürprizde yapmadı. permas. dan kesinlikle daha iyi ve konforlu ama yinede sıradan bir jilet.

ama Polisiver ile traş olduğumda hiçbirşey eskisi gibi olmıyacak gibi geldi bana. jileti faul bölgesinin altından sürmeye başlıyorsunuz nasıl anlatayımki ; yağ gibi kaymaya başlıyor ve en sıkıntılı sakal bölgem boyun bölgem olduğu halde orayı bile anlatamıyacağım bir konfor ile traş etti. 3 perde aldım ve sonuçta süper konfor ile pürüzsüz bir yüze kavuşturdu beni. Feather , kai ve gilette sarı paketleri kullanmadım ama 3 üde pahalı ürünler. bu fiyat/performans oranını ve konforunu karşılarlarmı bilemiyorum.Ben herkese polisilveri denemeleri tavsiye ediyorum. onu kullanmadan jilet kullandım denilmemeli bence.
futur 3. ayarda 2 perde tıraşta çok hafif bir tahriş yaşadım bu jiletle tam boynumla yanağımın arasında kalan kısımlarda. keskinlik konusunda bence Gillette 7o'clock sharp edge ve polisilver'dan daha önde ancak konfor olarak onların altında buldum
İlginçtir, üzerinde seri numarası olan ve asitle damgalanan son seri Perma Sharp, Merkur Progress'de çok daha konforlu ve yakın tıraş ediyor beni. Oldukça da konforlu geldi. 2.5 ile 3 arasında kullanıyorum Progress'i.

Unutmuşum. Çeliği ince ve yumuşak olmasına rağmen musluk suyu ve kullandığım sabun Timor ve Rapira'dan daha az zarar veriyor bu bıçağa. Çeliği denildiği gibi kötü bir çelik değil ama; ince.
Ilk defa Ramazan ayinda bu kadar yorulduğumu ve uykusuz kaldığımı hissediyorum. Neyse iftardan sonra resmen bayılmışım. Uyandığımda saat gece 1 di.
Merakimi bi turlu yenemedigim bu jilet rotasyonu alışkanlığımda sira tekrar impa dan aldigim Permasharp'a geldi.

Simpsons sandalwood ile Lord un kısa hazırlığını yaptım.
Ilk dokunus ile beyaz peynir kesme kıvamında bi tiras olacağını anladim. Aynen daha once deneyimledigim gibi ilk perde de gayet yakin sonuc verdi, 2. Perde ile biraz düzeltme yaptım ve 3. Perde ile de ATG.
Kesim kolaylığı cok dikkat cekici geldi. Jiletlerin sabun-krem kombinasyonunun onemli olduğunu düşünüyorum.

Aftershave olarak birsey kullanmak istemedim.

Yalniz ilk 1 saatte elimin sanki bi kaşınma hissediyor gibi yüzüme gitmesi dikkat cekti.

Impa Mustafa Bey in gönderdiği Matis numunesinden az bi miktar sürerek cildimin sakinlesmesini sağladım.

Kesim anındaki keskinliği konforu yumuşaklığı ile bence 10 numara olan bu Permasharp aslında cildimi yorduğu icin mi kaşıntı yapma eğiliminde olabilir ? Kaplamasindan da olabilir...

Bir sonraki tıraşımı Tabac ile yapacagim. Düzelmişse 2 ihtimal kalacak. Ya jiletin ağzı düzeldi yada simpsons yeterince koruyucu bi tiras kremi degil.
Permasharda ben ikinci ve üçüncü tirasta en iyi sonucu alıyorum. Sizdede aynı durum olabilir, bir şans daha verin
Permasharp'ı daha önce bir süre kullanmıştım, İlginç bi şekilde zamanla uyum oluştuğunu farkettim.
Şimdi de devam edeceğim bakalım ne olucak...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Shark Super Stainless Jilet msakalli 45 34,728 03/10/2023, Saat: 23:51
Son Yorum: alfredantionee
  Jilet Tavsiyesi Aedan 221 156,984 25/08/2023, Saat: 10:20
Son Yorum: sohayli
  Jilet satış sitesi hak. telemcii 2 1,254 24/07/2023, Saat: 23:38
Son Yorum: telemcii
  Jilet Stoku ne kadar olmalı? erdsde 59 32,407 31/05/2023, Saat: 17:20
Son Yorum: arandur
  BAİLİ BR-176 İçin jilet önerisi. Umut islam 3 829 28/05/2023, Saat: 22:01
Son Yorum: Mecanica
  Dorco Super Sharp Naci Erdem 16 7,630 13/05/2023, Saat: 00:04
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Gillette 7 O'Clock Super Stainless Double Edge (Yeşil Paket) koolandgang 50 43,973 24/04/2023, Saat: 15:43
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Gilette 7 O' clock Super Platinium ohtararan 32 41,189 23/04/2023, Saat: 21:20
Son Yorum: Mecanica
  Derby extra jilet BigHillMe 366 382,885 22/01/2023, Saat: 16:49
Son Yorum: implicit
  VERTICE Euromax Platinum Jilet BuraKaya55 54 29,419 01/01/2023, Saat: 10:44
Son Yorum: saitfirat

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: