Perma Sharp Süper Jilet
(30/06/2018, Saat: 12:52)vintage Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Benim aldığım ise şu şekilde @impaticaret

[img]1zdoqye.jpg[/img]

Komşum ben bunları güvenilir bir süpermarketten aldım sahte satacağına ihtimal vermiyorum aynı raftan aldım bazıları sizinki gibi bazıları değişik yani ikisi de orijinal bence gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz

vdqom.jpg
Cildimi ciddi anlamda tahriş etti, üstelik tıraşından da memnun kalmadım.

2-3 haftadır ıslak tıraş oluyorum, dolayısıyla benim hatam olabilir. Ancak ws ve rimei jiletle böyle bir sorun yaşamadım.

Bir süre rafa kaldıracağım, ileride tekrar denerim. En azından şu an benim için uygun değil.
Eski çift kağıtllı perma sharp kullanın rahat edin.Hem keskin hemde çok dayanıklı
(05/07/2018, Saat: 21:32)ulaş2626 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Eski çift kağıtllı perma sharp kullanın rahat edin.Hem keskin hemde çok dayanıklı

Nerden temin ediyorsunuz ben piyasada ve internetteki tedarikçilerimizde bulamadım
Yakın zamanda 100 lü almayı planlıyorum,o zaman sadece "5" yazanların yeni paket olduğuna karar verilmişmidir.Birde sizce 100 lü paket için verilmesi gereken rakam ne olmalıdır?Teşekkürler.
(02/06/2018, Saat: 09:37)ziyanınjileti Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Perma sharp ile 3.tıraşımı dün oldum. 3 perde tıraşı zor tamamladım. Her kullandığımda cildimi tahriş ediyor ve fena derece yoruyor bu jilet. 2. perde de tahriş yapmaya başlıyor. Ayarlı alette yüksek ayarlara çıkardığımda kan gölüne çeviriyor yüzümü. En düşük korumalı seviyede bile tahriş yapmaya devam ediyor. Ayriyeten sakallarımı arada sırada hafiften çekiştirme yapıyor. Jileti bir süre kullanmayacağım. Belki ilerde farklı bir tıraş aleti edindiğimde deneyebilirim. Zaten Perma sharp için son 4 senede iyice sapıtmaya başlamış diyor herkes, bilemeyeceğim.

Tam aksine yabancılarda bu jiletin hayranı, geneli çok seviyor. Acaba bizim ülkeye gelen jiletler 2 sınıf kalitede jiletler mi diye düşünmüyor değilim.

Ne zamandır kullanmayı düşünüyorum bu yorumdan sonra ilk fırsatta kullanırım.. Smile
İyi günler,
Dün 5'li bir paket permasharp aldım ve kullandım hiç bir sorun yaşamadım gayet memnunum güzel bir tıraş oldu.herkese sıhhatler olsun.
Tatilde kullandığım ve keyifli tıraşlar yaşayan sevdiğim bir jilet markası olur kendileri.
Hiç bilmiyorum ki
Yeni paket Perma ile bugün toplamda beşinci tıraşımı oldum, kısaca deneyimlerimi paylaşayım: (Arko sabun ve her tıraşta yeni bıçak ile)

Son söyleyeceklerimi ilk söyleyerek başlayayım: Perma dik açı ile tıraş olmaya veya dalgınlığa hiç gelmiyor. Benim izlenimime göre bıçak dik açıyla değdiği her durumda cildi kazımaya ve aleti ciddiyetten uzak şekilde tuttuğunuz dalgınlık anlarında ete dalmaya meyilli, keskin bir karakterde.

İlk tıraşımda 37C Slant alet ile kullandım ve tıraşım berbattı. Yıllardır yaşamadığım tahrişli tıraş günlerim gözümde canlandı hep. Ya o gün kullandığım bıçakta bir sorun vardı ya bende ya da alet bıçak kombinasyonunda ama çok merak etmiyorum çünkü tekrar denemeye hiç hevesim yok. Bıçak yüzümde nereye değerse değsin hep derimi kazıdı, iki perde tıraşta beş sene yaşlandım resmen. Sarı 7 O'clock ve özellikle Feather ile uzun süreli günlük 37C Slant kullandığımda dahi sorun yaşamaz çok güzel tıraşlar alırken Polsilver ve Perma beni bu alette mahvediyor.

İkinci tıraşımda EJ DE89 ile kullandım ve ilk tıraştan gelen korkuya rağmen tıraşım gayet iyiydi. Tahriş yok denecek kadardı. İki perdede temiz denilebilecek bir tıraş verdi.

Üçüncü tıraşımda Gillette Fatboy (5. ayarda) kullandım. İki perdede tahrişsiz, pırıl pırıl, harika bir tıraş verdi.

Dördüncü tıraşımda Gillette Super Speed ile kullandım. İki perdede son derece net yumuşacık bir tıraş verdi.

Beşinci tıraşımda ise yalnızca yüzümün sol tarafını Perma ile tıraş ettim; sağ tarafını ise Rapira Super Stainless (mavi/beyaz/kırmızı) ile tıraş ettim. Yine iki perde tıraş oldum ve alet olarak yine Gillette Super Speed kullandım.
Sonuç, her iki taraf da mermer gibi, tahrişten eser yok. Aynada yakınlaşarak sağ ve sol tarafı incelediğimde ise Permanın daha yakın tıraş verdiğini rahatlıkla görebiliyorum.

Bu yeni paketlerden 50 kutu (2,5 kartela) almıştım, hiç pişman edeceklerini sanmıyorum. Yolum düştükçe birer paket alır atarım stoğa.
Komsulae bir arkadasimi geleneksel tirasa baslattim.Bu jiletten almis ama uzerinde gilette perma sharp yaziyor.Bilgisi olan var mi ?
w87p0j.jpg
Enjoy life, your family and friends, love, good food and drink, music, and nature, and be kind and respectful to others while we are still here.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Shark Super Stainless Jilet msakalli 45 34,848 03/10/2023, Saat: 23:51
Son Yorum: alfredantionee
  Jilet Tavsiyesi Aedan 221 158,031 25/08/2023, Saat: 10:20
Son Yorum: sohayli
  Jilet satış sitesi hak. telemcii 2 1,268 24/07/2023, Saat: 23:38
Son Yorum: telemcii
  Jilet Stoku ne kadar olmalı? erdsde 59 32,496 31/05/2023, Saat: 17:20
Son Yorum: arandur
  BAİLİ BR-176 İçin jilet önerisi. Umut islam 3 849 28/05/2023, Saat: 22:01
Son Yorum: Mecanica
  Dorco Super Sharp Naci Erdem 16 7,743 13/05/2023, Saat: 00:04
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Gillette 7 O'Clock Super Stainless Double Edge (Yeşil Paket) koolandgang 50 44,064 24/04/2023, Saat: 15:43
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Gilette 7 O' clock Super Platinium ohtararan 32 41,265 23/04/2023, Saat: 21:20
Son Yorum: Mecanica
  Derby extra jilet BigHillMe 366 383,387 22/01/2023, Saat: 16:49
Son Yorum: implicit
  VERTICE Euromax Platinum Jilet BuraKaya55 54 29,681 01/01/2023, Saat: 10:44
Son Yorum: saitfirat

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: