Perma Sharp Süper Jilet
O zaman yanlış bir yerden konuya odaklanmışız dikdik_s komşum. Teşekkürler ayrıntılı bilgilendirme için. Elimde mid bir tıraş makinesi var. Sanırım bir de agresif makineye ihtiyacım olacak. Jilet konusuna çok fazla takılmamak en önemlisi.
Erfa’nın Perma’ları kullandığımdan beri elim başka jilete gitmez oldu. Anlamsız şekilde, gene o günden beri o kadar aletin edevatın arasında Orak Kelebek alet ve bu jiletle devam ediyorum.Hiç merak edip başka alete takmadım. ( Tuttum ya kombini,soruglamaksızın devamSmile ) 2. kutuyu yeni bitirdiğim şu anlarda artık yazayım istedim -kendi amatör- incelememi.
Varlığını hem kendiyle, hemde kesim sesiyle hissetiriyor, ama bu benim sevdiğim bir his.
Bunun dışında ben en çok tıraş sonrası hissiyatını sevdim. Tıraştan sonraki gün, kimi jiletler, sakal çıkışında bir tür huzursuzluk veriyor bana ( Feather mesela) Yerli Permanın en sevdiğim kısmı tıraş sonrası hissi oldu diyebilirim.Batık,kesik,atlama vs gibi şeylere takık olduğumdan maksimum 1 jilet-2 tıraş kullanıyorum şuan. ( Zaten Erfa’nın stoğa göz diktimSmile )
Hissiyat itibariyle Pg’nin hâla aynı hattı ( başka ülkede de olsa) kullandığına fazlasıyla ikna oldum diyebilirim.
Dediğim gibi; çok memnun kaldığım bu kombinasyonu merak edip değiştirmedim, kurcalamadım hiç. Bu yüzden oldukça öznel yorumlarımdır.
Saygılarımla

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Perma Sharp'ın bir önceki versiyonu vardı elimde, keskinliği oldukça fazla ama konforsuz bir jiletti. Çok uzun zamandır kullanmıyordum. Geçen hafta son çıkan perma sharplardan sipariş etmiştim impadan. Bu sabah denedim. 2 perde (wtg-xtg) merkür 37c ile, neredeyse sinek kaydı ve şap sürmeme rağmen sıfır tahrişli bir tıraş oldu. Keskinliği öncekine göre bir tık azalmış ama konforu ciddi ölçüde artmış geldi bana. Ben çok beğendim.
Yukarıdaki komşuma katılıyorum. Yeni perma-sharpların sadece kutusu değil jilet karekteride değişmiş. Keskinliği bana gayet iyi geldi. Çok keskin değil ve konforu eskisine göre bayağı artmış. Cildimde daha az tahrişe neden oluyor. Bu kaliteyi bilerek mi yakaladılar yoksa şans eseri mi, bilemeyeceğim. Ama ben yeni perma-sharp'ı beğendim.
(09/12/2018, Saat: 01:42)Aersin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Erfa’nın Perma’ları  kullandığımdan beri elim başka jilete gitmez oldu. Anlamsız şekilde, gene o günden beri o kadar aletin edevatın arasında Orak Kelebek alet ve bu jiletle devam ediyorum.Hiç merak edip başka alete takmadım. ( Tuttum ya kombini,soruglamaksızın devamSmile ) 2. kutuyu  yeni bitirdiğim şu anlarda artık yazayım istedim -kendi amatör- incelememi.  
Varlığını hem kendiyle, hemde kesim sesiyle hissetiriyor, ama bu benim sevdiğim bir his.
Bunun dışında ben en çok tıraş sonrası hissiyatını sevdim. Tıraştan sonraki gün, kimi jiletler, sakal çıkışında  bir tür huzursuzluk veriyor bana ( Feather mesela) Yerli Permanın en sevdiğim kısmı tıraş sonrası hissi oldu diyebilirim.Batık,kesik,atlama  vs gibi şeylere takık olduğumdan maksimum 1 jilet-2 tıraş kullanıyorum şuan. ( Zaten Erfa’nın stoğa göz diktimSmile )
Hissiyat itibariyle Pg’nin hâla aynı hattı ( başka ülkede de olsa) kullandığına fazlasıyla ikna oldum diyebilirim.
Dediğim gibi; çok memnun kaldığım bu kombinasyonu merak edip değiştirmedim, kurcalamadım hiç. Bu yüzden oldukça öznel yorumlarımdır.
Saygılarımla

Kombini not aldım Alper  Rolleyes
(26/12/2018, Saat: 00:22)erfa Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kombini not aldım Alper  Rolleyes

Eyvallah Smile

2 aylık geleneksel tıraşçı olarak Crystal, Feather ve Perma Sharp kullandım. En verim aldığım bıçak Perma Sharp oldu. DE89 ile kullanıyorum. Gerçekten ne tahriş ne çekiştirme yaşattı bana. Seviyorum kendisini.
@GialloRosso komşum aranızda  bir söz  keseriz artık Big Grin Big Grin
Big Grin 
(27/12/2018, Saat: 19:08)jegal Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @GialloRosso komşum aranızda  bir söz  keseriz artık  Big Grin  Big Grin

Smile
(27/12/2018, Saat: 19:08)jegal Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @GialloRosso komşum aranızda  bir söz  keseriz artık  Big Grin  Big Grin

Big Grin hayır demem üstadım. Şöyle 500 Perma Sharp alarak ömürlük söz hatta nikah olur bence. Big Grin

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Shark Super Stainless Jilet msakalli 45 34,289 03/10/2023, Saat: 23:51
Son Yorum: alfredantionee
  Jilet Tavsiyesi Aedan 221 155,712 25/08/2023, Saat: 10:20
Son Yorum: sohayli
  Jilet satış sitesi hak. telemcii 2 1,191 24/07/2023, Saat: 23:38
Son Yorum: telemcii
  Jilet Stoku ne kadar olmalı? erdsde 59 31,938 31/05/2023, Saat: 17:20
Son Yorum: arandur
  BAİLİ BR-176 İçin jilet önerisi. Umut islam 3 799 28/05/2023, Saat: 22:01
Son Yorum: Mecanica
  Dorco Super Sharp Naci Erdem 16 7,532 13/05/2023, Saat: 00:04
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Gillette 7 O'Clock Super Stainless Double Edge (Yeşil Paket) koolandgang 50 43,496 24/04/2023, Saat: 15:43
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Gilette 7 O' clock Super Platinium ohtararan 32 40,787 23/04/2023, Saat: 21:20
Son Yorum: Mecanica
  Derby extra jilet BigHillMe 366 380,179 22/01/2023, Saat: 16:49
Son Yorum: implicit
  VERTICE Euromax Platinum Jilet BuraKaya55 54 29,107 01/01/2023, Saat: 10:44
Son Yorum: saitfirat

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: