Perma Sharp Süper Jilet
Ulus Alsancak Çarşısının altındaki Han Hırdavatta bir 5li kutu 2 TLye satılıyor. Geçen gördüm.
Selamlar,
Permasharplar 2tl altındaysa almamanızı tavsiye ederim.
Ben yerel büyük süpermarketlerden almaya çalışıyorum.Daha güvenli.
Keyifli tıraşlar...
Ben 1.75'e aldım sorun yok hocam. Gayet güzel kesiyorlar.
Değerli forumdaşlar
Şimdi öyle birşey diyeceğim ki, eminim hepiniz bana düşman olacaksınız, sinirleneceksiniz.

Elinizi vicdanınıza bi koyun,
İmpada Mustafa Bey kardeşimiz bunu satıyor. Sahte mi gerçek mi diye düşünmeye gerek yok. Ona güveniyoruz.
Bir kartela jilet, 2 kere kullanıp atsan 200 tıraş, yaklaşık 6 ay eder.

25 lira olmuş, 35 lira olmuş ne fark edecek, zaten hobi ayağına elimizdeki tüm parayı sabuna kreme yatıran insanlarız. 10 lira çok da büyütülecej bir meblağ değil.

Şu başlığa ne zaman girsem, yok 2 liraydi, yok 3 liraydi, yok o sahte midir bu gerçek midir? Şu başlıkta, son zamanlarda hep bu konu dönüyor. Bu konunun ne faydası var?
@aliyuksel ben şöyle düşünüyorum.

1) Bazı üyelerimiz bu işi hobi olarak değil de, sadece kaliteli tıraş olmak olarak görüyor olabilirler. Buna ek olarak kartuşluların veya kullan-at'ların maliyetinden dolayı geleneksele dönmüş olabilirler. Şu bir gerçek ki bütçesini düşünmek zorunda olan üyelerimiz de var.

2) Aldıkları yeri ve fiyatını paylaşmaları şundan olabilir; evinin veya işyerinin yakınında satan bir yer bulmuştur, jiletleri bittikçe almak istiyordur, stoklama yapmak istemiyordur ve bizler gibi evine bir sürü tıraş malzemesiyle doldurmak istemiyordur. Ortada jiletlerin sahte olması gibi söylentiler var ve bu merakını gidermek için forumdaki diğer üyelerden bilgi almak istiyordur.

Empati yapınca benim aklıma gelenler bunlar. Tabi yine de en doğru cevabı yine bu soruları soran üyelerimiz verirler.

Her birimizin farklı hayat görüşleri var, farklı alışkanlıkları var. Şahsen ben isterdim ki; keşke zaten DE aletler kullanıyor olsaydık, bakkalımızdan ve parfümericimizden bittikçe tıraş sabunumuzu, jiletimizi, losyonlarımızı alsaydık. Ama ne oldu, bunlar geçmişte kaldı ve bizler de arkeolog gibi geçmişi kazmaya ve o dönemleri keşfetmeyi hobi edindik. Buna mukabil güzel tıraşlar oluyoruz ama bir taraftan da bu merakımızı gidermek için normalden fazla alışveriş yapıyoruz. Tekrar kaybetme veya başka bulamam korkusuyla bir ürünü fazlasıyla almaya meyil ediyoruz.

Ben de bazen sıkılıyorum bu kadar malzemem olmasından dolayı, "buldun işte aradığın kaliteyi, ne diye hala alım yapıyorsun" diye kendime kızdığım zamanlar olabiliyor. Ama daha sonra kendimi farklı ürün incelemeleri yaparken, akabinde kredi kartı bilgilerimi doldururken buluyorum Smile Gittiği yere kadar artık.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
@onurcakmak üstadım merhaba

Keşke dediğiniz gibi marketlerde satılsa, kolayca gidip alsak tamam ben sizi anlıyorum ama bu öyle bir şey değil. Bir kere söyledikleri yerler, ulus falan. Yerleşim merkezi pek değil. Oralada oturmuyoruz. Oralara gidip gelmek de bir kargo parası. Ben bilmiyorum muyum Hırdavatcılara girip Derby sabun aradığım günleri... ama bunlar pek faydali işler değil. Bilmem ne çarşısının, bilmem ne alt katındaki bilmem ne dükkanında jilet aramalar 2011-2012 geltirinde kaldı. Artık geçtik o işleri. Impa var artık. Bir telefon ediyoruz, ertesi gün kapımızda. Hani o izbe yerlerde çok özel bir şey olsa eyvallah, ama permasharp jiletten bahsediyoruz. Üstelik eski çift kağıtli falan da değil, orjinal mi değil mi emin olmadığımız yeni güncel jilet yahu...

Hepsiburada sitesindeki yorumları okumak bile buradan daha keyifli hale gelecek yakında. Bir başlık olur, altına da herbir kullanıcı yorum yapar. Yorum budur. Biz sohbet ediyoruz Smile ben de dahil. Başlık permasharp ama şu konuştuğumuz konuya bakın Smile
Sn @aliyuksel ,
Bir kişinin neyi nerden alacağının bir çok sebebi olabilir ve bunları tartışma konusu yapmanın olumlu bir durum ortaya koyduğunu düşünmüyorum, özellikle İmpa açısından. Bugün Alsancak'tan tekli paket alan yarın İmpa'dan çoklu sipariş neden vermesin? Ben şahsen üslubunuzu rahatsız edici buldum. Buradaki insanların belirli bir yaşa gelmiş insanlar olduğu ve fikirlerden ziyade fikirlerin ortaya konuş biçiminin de önem arzettiği gerçeğini lütfen gözardı etmeyin.

Saygılar.
Bu jileti bayadir kullaniyorum
3 perde tiraşta bile sakallar kalabiliyor wilkinson De ile.
Acaba jilet ki degistirsem.hassas cilde kivircik sakala.d.
Wilkonson ile perma yarım jilet çok iyi uyumlu
Bende Perma Sharp kullanıyorum. Gayet başarılı ucuz ve yeterli geliyor.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Shark Super Stainless Jilet msakalli 45 34,281 03/10/2023, Saat: 23:51
Son Yorum: alfredantionee
  Jilet Tavsiyesi Aedan 221 155,673 25/08/2023, Saat: 10:20
Son Yorum: sohayli
  Jilet satış sitesi hak. telemcii 2 1,189 24/07/2023, Saat: 23:38
Son Yorum: telemcii
  Jilet Stoku ne kadar olmalı? erdsde 59 31,920 31/05/2023, Saat: 17:20
Son Yorum: arandur
  BAİLİ BR-176 İçin jilet önerisi. Umut islam 3 796 28/05/2023, Saat: 22:01
Son Yorum: Mecanica
  Dorco Super Sharp Naci Erdem 16 7,528 13/05/2023, Saat: 00:04
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Gillette 7 O'Clock Super Stainless Double Edge (Yeşil Paket) koolandgang 50 43,486 24/04/2023, Saat: 15:43
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Gilette 7 O' clock Super Platinium ohtararan 32 40,775 23/04/2023, Saat: 21:20
Son Yorum: Mecanica
  Derby extra jilet BigHillMe 366 378,866 22/01/2023, Saat: 16:49
Son Yorum: implicit
  VERTICE Euromax Platinum Jilet BuraKaya55 54 29,095 01/01/2023, Saat: 10:44
Son Yorum: saitfirat

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: