Perma Sharp Süper Jilet
(20/09/2019, Saat: 11:42)mustbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: super yazanı en son özel sistem diye ayırt edici olarak kullanılan paketlerde görülüyordu https://www.hepsiburada.com/permasharp-5...-sgkzb1873

Teşekkürler komşum görürsem tercih edeyim.
(19/09/2019, Saat: 21:52)kral arthur Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum permasharp süper en güzel versiyonu .
Keşke yine olsalardı.

Gerçekten öyle. Permanın ambalajının değiştiği dönemde yeterince önemsememiş Han Hırdavat’ta bulabildiğim kadarını alıp geçmiştim. O dönemde keşke elde kalanları toplamak için gezseymişim biraz diyorum bugün. Şimdi de elimize tek tük geçti mi hazine bulmuş gibi oluyoruz. Geçenlerde sahibinden.c0m’da 40 paket çift kağıtlı Perma satışa çıkarmıştı birileri. İlan sahibini tanımadığım için acaba alsam mı almasam mı derken ilan kapanmış. Bizden birileri aldıysa çıksın ortaya itiraf etsin.  Big Grin

Bu sabah dört gündür dinlendirmeden tıraş olmanın ciltte bıraktığı yorgunluğa rağmen beşinci tıraşında da Perma tertemiz iş çıkardı. Halen keskin ve yumuşaktı. Hatta Derby Limonla beraber çook da keyifli bir tıraş verdi. 34C’nin de hakkını yememek lazım. Shim atmadan tıraşta biraz zayıf kalsa da 1 shimle bile alet çok değişiyor ve hem yumuşak hem etkili kesiyor.
Kör göz oldu mu yine badem göz ?
(20/09/2019, Saat: 20:07)CtrlKML Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Gerçekten öyle. Permanın ambalajının değiştiği dönemde yeterince önemsememiş Han Hırdavat’ta bulabildiğim kadarını alıp geçmiştim. O dönemde keşke elde kalanları toplamak için gezseymişim biraz diyorum bugün. Şimdi de elimize tek tük geçti mi hazine bulmuş gibi oluyoruz. Geçenlerde sahibinden.c0m’da 40 paket çift kağıtlı Perma satışa çıkarmıştı birileri. İlan sahibini tanımadığım için acaba alsam mı almasam mı derken ilan kapanmış. Bizden birileri aldıysa çıksın ortaya itiraf etsin.  Big Grin

Bu sabah dört gündür dinlendirmeden tıraş olmanın ciltte bıraktığı yorgunluğa rağmen beşinci tıraşında da Perma tertemiz iş çıkardı. Halen keskin ve yumuşaktı. Hatta Derby Limonla beraber çook da keyifli bir tıraş verdi. 34C’nin de hakkını yememek lazım. Shim atmadan tıraşta biraz zayıf kalsa da 1 shimle bile alet çok değişiyor ve hem yumuşak hem etkili kesiyor.

Bu ürünlerde neden değişiklik yapılıyor anlamıyorum doğrusu.
El değiştirse bile marka eğer önceki üretimden herkes memnunsa değişiklik yapılmaz Kullanan kişiler ambalajı değişse bile alışkanlığından vazgeçmemeli.
(20/09/2019, Saat: 23:12)kral arthur Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu ürünlerde neden değişiklik yapılıyor anlamıyorum doğrusu.
El değiştirse bile marka eğer önceki üretimden herkes memnunsa değişiklik yapılmaz Kullanan kişiler ambalajı değişse bile alışkanlığından vazgeçmemeli.

Permasharp özelinde marka ilk olarak multisharp isimli bir üründu. Biz onu ortaklık ile Türkiye'ye getirdik. Kartal çelik aş ile. Daha sonra satın bütün hisseleri alıp Türk malı yaptık. Kademe kademe kalitesi de düştü tabi. Plastik kutu kaliteli yağlı kağıtları vardı. Sonra karton kutu çift kağıt oldu. Daha sonra basit kağıt derken p&g dünyada kendine rakip gördüğü her formaya yaptığını bize de yaptı satın aldı. Bir kaç yıl bi kalite düşüşü görülmedi sonra düştü kalitesi. Kendi adını yazdığı son paketler ise benim için önceki seriden daha dengeli ve kaliteli. Uzun oldu dagildiysa affola. Şahsi fikrimdir hepsi.
(20/09/2019, Saat: 21:30)rock83 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kör göz oldu mu yine badem göz ?

ahahaha hem de ne badem. Hatta eski Permayı tüm zamanların en iyisi falan da seçebiliriz.  Big Grin
Son günlerde eski üretim yani Özel Sistem yazılı Perma o kadar yad edildi ki bende bugün kurulan mahalle pazarındaki ufak tezgahlarda öte beri satan yaşlı amcaların tezgahlarında bulurum ümidiyle aramaya başladım ama ne mümkün. Hepsi yeni üretim getirmiş... hatta sordum bir kaçına eski üretim varmı diye "bu daha iyi" (yenisi) dediler. Velhasıl bulamadım.
Bugün kafa tıraşında EJ DE89’a çift kağıtlı, Muhle R89’a ise 2018 Mayıs üretimi Gillette markalı Permasharplardan taktım.
Esasen hangisine ne takıldığını da başta bilmiyordum çünkü psikolojik etkiyi ortadan kaldırmak için bıçak yükleme aşamasında Eşimden yardım istedim.
Daha gerçekçi bir ölçüm için sakal tıraşında birebir aynı aletlerle yapmak lazım belki bunu (zira EJ sap daha ağır) fakat bu denemenin de en azından keskinlik açısından bir fikir verebileceğini düşünüyorum.
İki bıçağın görünüm itibarıyla farklı çeliklerden üretildiği anlaşılıyor fakat yüksek ihtimal bunlar aynı üretim bandından çıkıyorlardır. Ayrıca ağızları da çıplak gözle bakınca aynı şekilde açılmış gibi duruyor. Kesim yumuşaklığına gelince bunu kafa tıraşında çok değerlendirebileceğimi zannetmiyorum çünkü zaten kafa derisi yanaklar ve boyun kadar hassas değil. O nedenle bu deneme çerçevesinde değerlendirme yapamam. Yine de yeni Perma ile olduğum sakal tıraşlarının da gayet yumuşak geçtiğini belirteyim.

Keskinliğe gelince ise.....
Bence AYNI kesiyorlar. Keskinlik de geribildirimdeki hissiyat da AYNI.

Çift kağıtlıdan teke geçiş döneminde bir iki parti sorunlu çıktı, berberler falan iade ettiler aldıklarını... belki de o dönemde olan biten yüzünden ortaya çıktı bu eski-yeni farklılığı algısı.
Komşum size katılmıyorum maalesef . Elimde eski üretim hakiki yerli malı permasharp var. Müthiş seviyede Keskinlik ve konforu bir arada sunuyor. Özel sistem en kötüsü son gillette ibareli ise orta karar bir jilet.
Ama komşum Siz Türkiye üretimi Permaya kıyasla farklı diyorsunuz. Benim bahsettiklerimse hep P&G üretimi olanlar.
Türkiye üretimi olanlardan vakti zamanında biraz kullanmıştım çok bir fikrim yok onlara dair.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Shark Super Stainless Jilet msakalli 45 34,293 03/10/2023, Saat: 23:51
Son Yorum: alfredantionee
  Jilet Tavsiyesi Aedan 221 155,721 25/08/2023, Saat: 10:20
Son Yorum: sohayli
  Jilet satış sitesi hak. telemcii 2 1,191 24/07/2023, Saat: 23:38
Son Yorum: telemcii
  Jilet Stoku ne kadar olmalı? erdsde 59 31,941 31/05/2023, Saat: 17:20
Son Yorum: arandur
  BAİLİ BR-176 İçin jilet önerisi. Umut islam 3 799 28/05/2023, Saat: 22:01
Son Yorum: Mecanica
  Dorco Super Sharp Naci Erdem 16 7,534 13/05/2023, Saat: 00:04
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Gillette 7 O'Clock Super Stainless Double Edge (Yeşil Paket) koolandgang 50 43,496 24/04/2023, Saat: 15:43
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Gilette 7 O' clock Super Platinium ohtararan 32 40,789 23/04/2023, Saat: 21:20
Son Yorum: Mecanica
  Derby extra jilet BigHillMe 366 380,207 22/01/2023, Saat: 16:49
Son Yorum: implicit
  VERTICE Euromax Platinum Jilet BuraKaya55 54 29,108 01/01/2023, Saat: 10:44
Son Yorum: saitfirat

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: