Aliexpress
@"habaz"

'' Because in the gray scale test of the Turkish DDP project according to the merchant dimension, the front desk of some non-restricted goods will still show unreachable, and they will be restored one after another.Because it is recovering now, please pay attention to it ''

Vergi sistemiyle ilgili de bir değişikliğe gidiliyor. Normal şartlarda vergiyi PTT alıyordu , yeni geçtikleri sistem itibariyle bu vergiyi peşin ödeyeceğiz. Bu da şu anlama geliyor. Örneğin eskiden 10 tane ürün alıyordunuz. Satıcı fatura bedelini düşük gösterdiği için 16 tl vergi ödeyip geçiyordunuz. Şimdi vergiyi peşin ödeyeceğiniz için otomatik olarak sepet bedeline %20 vergi ilave edecek.
(30/04/2021, Saat: 23:57)marv Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @"habaz"

'' Because in the gray scale test of the Turkish DDP project according to the merchant dimension, the front desk of some non-restricted goods will still show unreachable, and they will be restored one after another.Because it is recovering now, please pay attention to it ''

Vergi sistemiyle ilgili de bir değişikliğe gidiliyor. Normal şartlarda vergiyi PTT alıyordu , yeni geçtikleri sistem itibariyle bu vergiyi peşin ödeyeceğiz. Bu da şu anlama geliyor. Örneğin eskiden 10 tane ürün alıyordunuz. Satıcı fatura bedelini düşük gösterdiği için 16 tl vergi ödeyip geçiyordunuz. Şimdi vergiyi peşin ödeyeceğiniz için otomatik olarak sepet bedeline %20 vergi ilave edecek.
Teşekkürler komşum, devletin elini cebimizde biraz daha hissedeceğiz anlaşılan..
https://youtube.com/channel/UCD-HX8qdZx__yv3jmHY6TFg
Şu anda fırça istesem geliyor ama makine gelmiyor Sad ben en iyisi ufaktan Alixpress'ten çıkıp satılık ilanlar bölüme bakmaya başlayayım

dc02bc6c1b054857f6bcbdfc2d7bd68d.jpg

Redmi Note 7 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Yeni sisteme geçmeden önce verdiğim 11 dolarlık (92 TL) 76 lira vergi çıkarmışlar peşin vergi sistemi olsa bundan iyiydi. İtiraz ettim Cimer üzerinden bir sonuç çıkacağını zannetmiyorum.
Son zamanlar aliexpress üzerinden vergi dahil şekilde sipariş veren komşularımız oldu mu acaba ? Bu sistem hakkında bilgi almak amacıyla soruyorum.
(08/07/2021, Saat: 15:55)Alpp Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Son zamanlar aliexpress üzerinden vergi dahil şekilde sipariş veren komşularımız oldu mu acaba ? Bu sistem hakkında bilgi almak amacıyla soruyorum.

iki hafta önce traş fırçası satın aldım, dün elime ulaştı. 11$ + %20 vergi ödedim. Eskisi gibi postacı vergi tahsil etmedi zaten aras kargo getirdi.
Satıcılar ya bizim vergileri ürünlerine entegre ediyor, yada gönderim yapmıyor anladığım kadarıyla.
20210708-170518.jpg
Teşekkürler komşularım,açıkçası kargo sürecini merak ediyorum.Siteye vergi ücretini sipariş sırasında ödüyoruz ve aras kargo getiriyor lakin bizden teslim sırasında ekstra bir ücret talep ediyorlar mı ?Bir çok yerde aras kargo ile gelen aliexpress şikayetlerini,kayıp ürünleri,vergisi alışveriş esnasında verilmiş ürünlerden birdaha vergi istendiğini görünce,açıkçası siparişlerim hakkında endişelendim ..
(08/07/2021, Saat: 16:30)trntn Adlı Kullanıcıdan Alıntı: iki hafta önce traş fırçası satın aldım, dün elime ulaştı. 11$ + %20 vergi ödedim. Eskisi gibi postacı vergi tahsil etmedi zaten aras kargo getirdi.

(08/07/2021, Saat: 18:09)sfenks Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Satıcılar ya bizim vergileri ürünlerine entegre ediyor, yada gönderim yapmıyor anladığım kadarıyla.
20210708-170518.jpg
Bu arada yeni ürünleriniz hayırlı olsun ,şimdiden sıhhatler olsun .
(08/07/2021, Saat: 16:30)trntn Adlı Kullanıcıdan Alıntı: iki hafta önce traş fırçası satın aldım, dün elime ulaştı. 11$ + %20 vergi ödedim. Eskisi gibi postacı vergi tahsil etmedi zaten aras kargo getirdi.

(08/07/2021, Saat: 18:09)sfenks Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Satıcılar ya bizim vergileri ürünlerine entegre ediyor, yada gönderim yapmıyor anladığım kadarıyla.
20210708-170518.jpg
@"Southwestern" Öncelikle geçmiş olsun. Bana sanki yaşadığınız problem Fransa'da ürünü size teslim edecek kargo şirketi kaynaklı gibi geldi. Takip numarası paylaşabilir misiniz?

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Alibaba ve Aliexpress alışverişlerine vergi geliyor Mustafa40 54 21,807 14/10/2019, Saat: 18:39
Son Yorum: Ayhandulgar
  AliExpress Yaqi Store'da 70 $ Üzeri Alışverişe 40 $ İndirim EskUyeMhmt_G 58 27,270 24/05/2019, Saat: 18:21
Son Yorum: EskUyeMhmt_G
  AliExpress 11.11 - 2018 Kampanyası Soner 43 21,945 15/11/2018, Saat: 23:55
Son Yorum: Southwestern
  AliExpress ten fırça almak Devil67 13 9,053 28/06/2018, Saat: 21:43
Son Yorum: abdussamedy

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: