Rex Ambassador; Öznel bir bakış.
3 kez tiras oldum gunasiri olarak hersey tamam makine iyi kesimi iyi tiras sonrasi iyi ama boyle bisey eksik geldi bana nedense nasil tarif etsem bilmiyorum, 3. tirasi perma sharp lazerli yazi son seri ile oldum tahris yok sızıntısız ama bilemedigim bi eksiklik future daki tiras keyfi yada progresjn uzmem abi modu yok evet uzmedi tahrissiz sona erdi tiraslar erken yorum yada alisama da olabilir de boyle bi tik keyifsizdi belkide beklenti fazlaydi ondan...
(15/11/2019, Saat: 22:56)İsmetaltan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 3 kez tiras oldum gunasiri olarak hersey tamam makine iyi kesimi iyi tiras sonrasi iyi ama boyle bisey eksik geldi bana nedense nasil tarif etsem bilmiyorum, 3. tirasi perma sharp lazerli yazi son seri ile oldum tahris yok sızıntısız ama bilemedigim bi eksiklik future daki tiras keyfi yada progresjn uzmem abi modu yok evet uzmedi tahrissiz sona erdi tiraslar erken yorum yada alisama da olabilir de boyle bi tik keyifsizdi belkide beklenti fazlaydi ondan...

Aynı duyguyu mavi astra ile de ben yaşadım. Herşey mükemmel görünüyordu. 4-5 perdeyi agresif ayarda bir çırpıda bitirdim. Bu nasıl güzellik filan dedim (!?) ama traş sonunda sinek kaydı olamadığımı farkettim. Belki de mb sharp edge sarışınla muhteşem uyumunu arıyordum. Makine bariz jilet seçiyor. Fazla jilet çeşiti yok elimde ancak sarışınla uyumu çok iyi makinenin. Fakat üretimi bitmiş bir jilet bu. Bu arada ben future veya progress kullanmadım. Onlar belki daha iyilerdir. Bunlar çok kişisel düşünceler tabi. Girişte belirttiğim "bu bir inceleme yazısı değildir" cümlesi şimdi daha iyi yerine oturdu.
(16/11/2019, Saat: 09:53)paspartu Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aynı duyguyu mavi astra ile de ben yaşadım. Herşey mükemmel görünüyordu. 4-5 perdeyi agresif ayarda bir çırpıda bitirdim. Bu nasıl güzellik filan dedim (!?) ama traş sonunda sinek kaydı olamadığımı farkettim. Belki de mb sharp edge sarışınla muhteşem uyumunu arıyordum. Makine bariz jilet seçiyor. Fazla jilet çeşiti yok elimde ancak sarışınla uyumu çok iyi makinenin. Fakat üretimi bitmiş bir jilet bu. Bu arada ben future veya progress kullanmadım. Onlar belki daha iyilerdir. Bunlar çok kişisel düşünceler tabi. Girişte belirttiğim "bu bir inceleme yazısı değildir" cümlesi şimdi daha iyi yerine oturdu.
Fiyatı o kadar edecek bir alet değil gibi mi komşum?

EVA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(16/11/2019, Saat: 18:43)Serkan1221 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Fiyatı o kadar edecek bir alet değil gibi mi komşum?

Komşum buna cevap vermek de çok zor. Kuşkusuz pahalı bir alet ama alınan keyif iyiyse değebiliyor verilen fiyata. Ben ayarlı aletlerden parker variant'ı kullandım sadece. Kötülemek istemiyorum ama keyif alamadım, kaba geldi biraz. Bir kenarda duruyordu, bir bakmışım kireçlenmiş, ayar yapılamıyor. Ankara'da çok kötü Kızılırmak suyu kullanıyoruz bazen, herhalde ondan kaynaklanıyor.

Futur ve progress hakkında güzel yorumlar var, fakat çok kaba görünüyorlar. Variant'tan çok farklı olmayacaktı kullanırken verdiği keyif. Görüntü ve işlevsellik çok önemli bu aletlerde. Jilet takılırken ve traştaki pozisyonlarında filan kolaylık önemli. Bu alet onu sunuyor. Kullanırken keyif alıyorsunuz. Ancak gönül istiyor ki herhangi bir marka jiletle de sinek kaydı traşı yapabilsin, bu da belki maddenin doğasına aykırı. Jilet iyiyse traşınız da iyi olacak gibi görünüyor. Herşeye rağmen bir yıldır çok severek kullandığım Vikings Blade The Chieftain'ın pabucunu dama attı. E olacak o kadar 10 katı fiyat farkı var diyebilirsiniz elbette, haklı olabilirsiniz ama keyfin on kat fazla olduğunu söylemek çok zor. Yani aslında insan 10 dolarlık bir aletle traş olurken keyif alıyorsa çok da arayışa girmesi anlamsız (mı?) Değil tabi, insan bu; meraklı, açgözlü vs (söz meclisten dışarı). Smile

Aletin özellikle kafası anormal incelikte, çok dikkatli işçilik isteyen ayrıntılar var. Yere düşse kırılacak gibi görünüyor. Elbette denemeye niyetim yok. Bu açıdan kullanırken dikkat isteyen bir yönü var. Hiçbir aletin de mükemmel olmadığını hatırlatmakta fayda var. Birkaç senelik mb sharp edge jilet stoğum var. Birkaç sene keyifle traş olacakmışım gibi görünüyor. Arada farklı jiletlerle de deneme yapacağım.

Fakat traş olmak çok kişisel bir eylem, o yüzden siz kendiniz karar vermelisiniz. Ayrıca malum; farklı sabunlar, farklı cilt yapıları, farklı sakal yapıları, kullanılan su farklılığı, günlük traş, 2,3,4 günlük traş farklılığı, farklı jiletler var, farklı alışkanlıklar, farklı yaş grupları var, farklı enerjik zamanlar var, farklı maddi olanaklar var.... Etkenler sonsuz sayıda neredeyse. Keyif de buna göre değişiyor. Ben ne desem boş.

Bir cümleye bu kadar yanıt verilebilir mi derseniz, oluyormuş işte. Sorumluluk almış gibi hissediyorsunuz, ondan herhalde. Bir de burada oluşumuzun nedeni biraz gevezelik etmek herhalde.

Herkese keyifli tıraşlar dilerim. Selamlar.
@paspartu komşum zaman ayırıp yazmışsın. Cidden çok memnun oldum.

Bugüne kadar feather as d2 den att sete kadar neredeyse her stainless steel i kullandım
Rex açık ara en iyisi

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Ben sana mecburum bilemezsin
Adını mıh gibi aklımda tutuyorum
Büyüdükçe büyüyor gözlerin
İçimi seninle ısıtıyorum.
Aletin kademe agresiflikleri nasıl? Progress var ben de ama progress doğası gereği en düşük kademesi bile agresif. Atg'de sıkıntı yapıyor. Bunun 1 kademesi 34c ye göre nasıl tarif edebilir misiniz komşumlar. Ya da hangi kademeye denk geliyor? Ayrıca en düşük kademe 1 mi? Progresde 0 dan aşağıya nerdeyse - 1 e kadar çekilebiliyor.

Üstadım bunda kademe diye birşey yok istediğiniz gibi ayarlayabiliyorsunuz
Ayrıca ben 4 te oluyorım ki agrwsif alet severim baya agrwsif oluyor .
1 ise mild
Yani bir nevi r89 - r41 (e yakın) aralığı diyebiliriz

@paspartu hocam aynen katiliyorum alet benim fikrimcede jilet seciyor isini yapiyor parasina lafim olamaz arz talep meselesi tabiki ve feather jiletleri kullanicak makine bu sanirim sari 7 o clock olmasi lazimdi bir kac paket denemek lazim yargilamak icin benim adima erken uzunca sure perma sharp hic begenemedim simdi sevdigim bir jilet bi polsilver hic alisamiycam sanirim stoktakileride ilan acarsam hediye yolliycam...

@Aedan hocam bu ise ilk basladigimda sizin ilanlar yeni satilmisti siz birakmistiniz o sira ben yeni baslamistim diye hatirliyorum ve sizin makine konusunda bunu demeniz ve ayhan @Kayhan abinin butce varsa al demesi yetti bana ve pismanmiyim asla sirf sekli semali yeterli geldi ve begeniyorum tabiki lakin beklenti sanirim nirvanadaymis...

kademe konusuda kesinlikle bende ej89de fazla mild gelmeye basladigindan bi arayis oldugundan future ise nazli bebek misali her an tirmalarim progress sirf o knobu begenemedigimden hic dusunmeden tek gecerim tabiki hele o biyik kismindaki kesim kolayligi ayarlari ise 89 la r41 arasi ben 6,5 da kullanmadim 6 da yeterince agresif geldi 4 de karar kildim.
(17/11/2019, Saat: 22:10)İsmetaltan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @paspartu hocam aynen katiliyorum alet benim fikrimcede jilet seciyor isini yapiyor parasina lafim olamaz arz talep meselesi tabiki ve feather jiletleri kullanicak makine bu sanirim sari 7 o clock olmasi lazimdi bir kac paket denemek lazim yargilamak icin benim adima erken uzunca sure perma sharp hic begenemedim simdi sevdigim bir jilet bi polsilver hic alisamiycam sanirim stoktakileride ilan acarsam hediye yolliycam...

@Aedan hocam bu ise ilk basladigimda sizin ilanlar yeni satilmisti siz birakmistiniz o sira ben yeni baslamistim diye hatirliyorum ve sizin makine konusunda bunu demeniz ve ayhan @Kayhan abinin butce varsa al demesi yetti bana ve pismanmiyim asla sirf sekli semali yeterli geldi ve begeniyorum tabiki lakin beklenti sanirim nirvanadaymis...

Yalnız Rex in temel sorunu aşacak alet olmadığından birşey aldırmıyor aldırdığını da kullandırmıyor adama
Ben de basit olmayı seviyorum işte 1 alet 1 ustura 3-4 fırça yetiyor bana
Rocnel adjustable gelene kadar Rex

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Rex Ambassador İnceleme Aedan 28 14,521 22/12/2023, Saat: 14:10
Son Yorum: layken