Rex Ambassador; Öznel bir bakış.
Vitosun hangi versiyonu komsum sizin kullandiginiz , bende extra coco kirmizi paket olani Celladan cok daha basarili buldum . Mermer gibi bi cilt birakiyo geride .
(25/11/2019, Saat: 22:31)kadir.tbk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Vitosun hangi versiyonu komsum sizin kullandiginiz , bende extra coco kirmizi paket olani Celladan cok daha basarili buldum . Mermer gibi bi cilt birakiyo geride .

aynen hocam impadan kiloluk almistim.
Günaydın,
Jiletin gürültüsü sabundan mı acaba? Bilmiyorum ama ben şikayetçi değilim. Vitos sabun piyasadan silinmiş, belki İlkiz sokakta vardır, bir ara bakayım ama açıkçası kullandığım karışımdan memnunum. Fransız İtalyan melezi yapıyorum kendimce. L’Occitane Cade Shaving Soap'u ince dişle rendeleyip Proraso Sandal & Shea ile karıştırıyor ve çelik kaba basıyorum.
Persona Süper'in ikinci günkü performansını da çok beğendim. Bugün Rex'in ayarı 5'de idi ve farkı hissettim. Dün daha bir sinekkaydı idi, bugünkünden farklı olarak, ama yine memnuniyet verici bir traş oldu. Sharp edge yellow'dan farklı olarak traşı daha çok hissettiren bir jilet gibi görünüyor bana. Bu belki daha keyif verici ama sarışının konforunu aramadım değil. Yine de stok yapılası bir jilet Persona Comford coated.
@kadir.tbk @paspartu hocam persona forumda begeneni kadsr begenmeyeni de olan jilet ben hep begendim crystal denediniz mi hic.
vitoz yarisina yakin bitmis eger uretimi bitmisse iyi haber degil.
Crystal denemedim. Persona hergün traş olmaya uygun bir jilet değil, keyifli kuşkusuz ama biraz sert geldi bugün bana. Yüzü yoran bir yapısı var sanki. Konfor önemli sanırım. Neyse , arayışa devam.. İyi akşamlar herkese.
O, tam bir centilmen, başka birçok olumlu sıfatı da hakediyor, ama hiç önemi yok, bunlar diğerlerinin olsun. Eklemek gerekir ki, diğerlerinden hiç biri centilmenliği haketmiyor. İnanılmaz bir performansı var. En zor bölgelerde bile, özellikle boyun bölgesinde sadece özenle işini yapıyor, ne bir tahriş, ne örseleme. Kesinlikle incitmiyor. Hayır hayır yeri değil biliyorum ama Rex'den bahsetmiyorum.

Kai jiletten bahsediyorum. Rex'i 4. ayarda kullandım ve tek jiletten defalarca inanılmaz bir traş deneyimi yaşadım. Mikromilim körelmedi, konforunu kaybetmedi desem yeridir. Kai'nin başka hiçbir jiletle kıyaslanamayacağını düşünüyorum. Onun ayrı bir yeri var.

Açık söylemek gerekirse sharp edge sarışın ekonomik filan ama birazcık kaprisli. Çok nadir de olsa kesik atıyor. Güzel bir jilet ama Kai kadar değil. Birkaç yıldır severek kullandığım ve kuşkusuz stoklarım çerçevesinde kullanmaya devam edecek olduğum sharp edge sarışına ihanet ediyormuşum gibi geldi ama maalesef durum böyle. Ona önce üreticisi ihanet etti, hoca misali “hırsızın hiç mi kabahati yok kardeşim!” Mutlu bir birlikteliğimiz vardı, saadet içerisindeydik, fakat foruma geri dönmeme sebep oldu bu üreticinin ihaneti. E iyi oldu belki, fikirlerinizden yararlandık, Rex'i gördüm filan ama bir sürü masraf kardeşim bu! Toprağı bol olsun, babam sıkışınca söylerdi, şimdi bende sıra. “Ben emekli bir adamım kardeşim”. Ne o öyle Rex makine, Kai jilet filan.
hocam kai deneme arzusu ile yarin aksamki tiras saatini bekliyorum.
perma, crystal, personna comfort coatedda memnun kaldim makine gercekten cok iyiydi...
İkinci Kai jiletle hiç bir jiletle yapmadığım şekilde 7. traşı oldum, biraz köreldiğini hissettim ama traşa devam ettim, yine memnuniyet verici bir traş oldu ve vedalaştık kendileriyle. Jilet hakkındaki düşüncelerim kesinleşti, çok üstün ve farklı bir jilet. Özellikle; cildi hiç yormadığını, yıpratmadığını söyleyebilirim. Amazon'dan nispeten ucuza temin edilebilir ve yıllarca keyifle traş olunabilir diye düşünüyorum. Her jilette 5 traş göz önüne alınırsa çok pahalı bir seçenek olmayacağı söylenebilir. Fakat elbette jilet, hatta genel olarak traş çok kişisel bir deneyim, sizdeki sonuçlar tamamen farklı da olabilir, ayrıca çoğu arkadaş çeşitli nedenlerle jileti defalarca kullanmayı istemeyebilir vs. Biraz yorucu ve masraflı da olsa "arayış" da bir keyiftir belki.

Hepinize iyi pazarlar, keyifli traşlar dilerim.
@paspartu hocam kai jileti kutuda aradım bulamadım.
Ama sputnik için 3. Tıraşıda tahrişsiz ve keyifli cıkarttı ki ikiyi geçmem genelde jilet degişiminde ve jilet için farklı bir keyif diyebilirim denemek namına 4. Tıraşta nasıl olacak merak etmekteyim sabun vitoz fırça dalvey süper badger ve makine ise tabiki rex. Bu arada rex geldiğinden beri diğer aletlere elimi bile surmedim işini tam olması gerektiği gibi yapıyor ve el alıştıkça bağlanıyor insan.
(08/12/2019, Saat: 17:36)İsmetaltan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @paspartu hocam kai jileti kutuda aradım bulamadım muhtemelen boşanma sırasında evden apar topar ben evde yokken eşyalar boşaltılırken giden kışlık ayakkabılarımdan şampuana kurban etinden zeytine kadar şortlar kıyafetler vs ile kutuyla gitmiştir.
Ama sputnik için 3. Tıraşıda tahrişsiz ve keyifli cıkarttı ki ikiyi geçmem genelde jilet degişiminde ve jilet için farklı bir keyif diyebilirim denemek namına 4. Tıraşta nasıl olacak merak etmekteyim sabun vitoz fırça dalvey süper badger ve makine ise tabiki rex. Bu arada rex geldiğinden beri diğer aletlere elimi bile surmedim işini tam olması gerektiği gibi yapıyor ve el alıştıkça bağlanıyor insan.

Bağlanma konusunda haklısınız. Ben artık Rex dışında başka bir alete jilet takmak istemiyorum. Hangi makine durumu geride kaldı, bu durumu unuttum, jilete yoğunlaşmıştım bir süredir. Aletin ayarları da uyduruk değil, 1 ve 2 de rahat ve hızlı olmamanız için hiç bir sebep yok, 5-6'da biraz daha dikkatle sinekkaydı oluyorsunuz tahrişsiz.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Rex Ambassador İnceleme Aedan 28 14,315 22/12/2023, Saat: 14:10
Son Yorum: layken
  Rex Ambassador ArchLord 66 42,951 01/10/2020, Saat: 12:36
Son Yorum: İsmetaltan

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: