Hırdavat Genel Konu
Her türlü restorasyon @dikdik_s sipirmen den sorulur.

Kardeşim eline sağlık. Arabaya 3 bisikleti atıp, gelesim var, o derece...

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Üstadım eline sağlık muhteşem olmuş. Aslında sizin razoremporium tarzı bir işletmenin / girişimin başında olmanız hepimizin menfaatine olurdu Smile Big Grin
@dikdik_s abi eline koluna saglik, benim bir yildan fazladir yatan salcano var o ne halde acaba merak ettim.
Bi tabir vardir ya abi aynaya cam gibi oldu, cama ayna gibi oldu diye deriz, bu her ikisi de olmus abi.
Arkadaslar motor servisi ve bisiklet dukkanı olan arkadaslarım var. Onların mekanlara en azından haftada bir ugrar sohbet ederim.

Motor isini hic anlatmayayım 100bin liraya scooter var.
Bisiklet isinde de hani al bin iste bisiklet ayagını yerden kessin denilecek minimum ozellikteki bisiklet bugun 1800liradan baslıyor. Satıcının abi güzel mal dedigi aslında orta halli bir bisiklet 4.5-7bin lira arasında. Kaliteli komponetlere sahip iyi bir bisiklet 13bin ve ustu diye gidiyor gunumuzde.

Tahmini 7- 8 sene once arkadasımın ogluna 15bin liraya 2ci el pırıl pırıl araba almıstık bu paralara simdi anca bisiklet alabiliyoruz. Diyecegim hersey ateş pahası olmus, elde varsa kenarda kosede atıl kalmasın. Arada bir binin, bakın yaglayın elden gecirin, hemde zevkini cıkarın.

Güzel yorumlar icin cok tesekkurler dostlar.
Tişikkirlir Sipirmin.
Serdar abi emeğine sağlık çok güzel iş çıkartmışsın. Bende bisikleti çıkarayım yarında bir bakım yapayım Smile bu vesileyle. Elimde çoğu malzeme yok ama olsun.

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi
@dikdik_s güzel nokta; devir kıymet bilme devri, eskilerin yaptığı gibi, birazda olması gerektiği gibi. Har vurup harman savurmaya alıştık, onu al bunu al, yenisi çıkmış değiştir, bu bozuldu at yenisi gelsin, elinin altındaki layıkıyla işini görsede olsun herkeste yeni var sende al..!
Laf uzamasın, canlı cansız elimizde bulunanın, emanet olanın kıymetini bilmek ve onlara hakkını vermek lazım gelir diye düşünenlerdenim. Eşyanında tabiatı gereği hakettiği bir değer var, vermek lazım... Eline sağlık abi, pırıl pırıl olmuş, Dede şimdi cayır cayır yaksın kalorileri Smile
@Samet yazdıklarına katılıyorum devir har vurup savurma dönemi değil .
Samet Asfalta gömerim seni hem tombiş amcalar gibi saate bakıp kalori hesabı yapmıyoruz
(25/05/2020, Saat: 17:42)Nani Kuş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Samet yazdıklarına katılıyorum devir har vurup savurma dönemi değil .
Samet Asfalta gömerim seni hem tombiş amcalar gibi saate bakıp kalori hesabı yapmıyoruz
Yahu Devrim Bey, nasıl geldik bisiklet bakımdan tombiş amcalara valla hayret ediyorum .

Samet vesile oluyor galiba ama bu sefer onunda dahli yok, direkt gol.

İyi bayramlar efenim bilvesile..

@tarkaner valla biz hep böyle sevdiklerimize takılırız . Onlarıda aksiyonun içine çekeriz .
Ve dikkatini çekerim @Samet ile benim yazdıklarım paso sohbet mabette konusuna taşınır biz onada ayrıca güleriz .

Geçen bir filim izledim Ford ile Ferrari kapışmasını anlatıyor arabaların o sesi müthiş sonra bir subiye bir yıldıza baktım hiç esamesi bile okunmadı He tiguan mı pıt pıt diyor
(25/05/2020, Saat: 20:26)Nani Kuş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @tarkaner valla biz hep böyle sevdiklerimize takılırız . Onlarıda aksiyonun içine çekeriz .
Ve dikkatini çekerim @Samet ile benim yazdıklarım paso sohbet mabette konusuna taşınır biz onada ayrıca güleriz .

Geçen bir filim izledim Ford ile Ferrari kapışmasını anlatıyor arabaların o sesi müthiş sonra bir subiye bir yıldıza baktım hiç esamesi bile okunmadı He tiguan mı pıt pıt diyor
Eyvallah Devrim Bey, sevgi karşılıklı.

Biz de beygir sahibine göre kişner derler. Bi de beygir sayısı fazla olunca, breh breh diyoruz hep.

@Samet 4 er 4 er bağladığı için toparlaması zor olur, beygirleri de az. Toza maruz kalıp o güzel Subisini çıkartmaz diyorum.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Araç Bakımı ve Genel Temizliği Hk. Hakann 23 12,144 03/06/2020, Saat: 12:22
Son Yorum: GecayS
  Hasar kayıtlı araba almak * Genel Konu mustbe 19 8,999 27/02/2020, Saat: 13:00
Son Yorum: mustbe
  Kargo konusu genel (indirim, kod, bilgi) mustbe 9 4,110 18/11/2019, Saat: 14:00
Son Yorum: mustbe
  Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünde Çalışan var mı theunnamed 0 2,485 16/11/2014, Saat: 01:46
Son Yorum: theunnamed
  1000. konu BigHillMe 17 20,250 06/07/2012, Saat: 00:02
Son Yorum: eggman

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: