Hırdavat Genel Konu
Geçmiş olsun @dikdik_s ustadim. Marka olarak eskiden beri aşina olduğum tek marka izeltas
İzeltaş,Altaş, Bahco, Retta, Beta, Wera’nında tork anahtarlarından memnunum genel olarak.
Takımımı geri getirmeyene kıyarımSmile

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Üstad sizde motor da olunca takım taklavat tamdır Smile
Dostlar aklıma gelenler;

Bahco (ozellikle testere ve ucunda cok iyi bir markadır, gerci tum urunleri kalitelidir.)
Beta
Bosch (mavi seri)
CetaForm (son donemde izeltas gibi guzel yerli bir firmamız)
Dewalt
Einhell (fiyat performansı yuksek urunleri vardır, en ucuzu degilde bir ust modeli isinizi guzel gorebilir)
Festtool (turkiyede bir ara vardı, iyi dusunulup tasarlanmıs makinaları vardır)
Gedore (kral)
Gison Havalı
Hilti (aynı pimapen gibi aslında o bir marka)
Hitachi
İzeltas (Yerli gururumuz)
Karcher (sahsen benzer segmentte Lavor'u f/p si daha yuksek buluyorum)
Knipex (polisajlı olmayanları yuksek karbondan dolayı oksitlenme yapabiliyor, ben sogudum izeltas varken parasına degmiyor)
Lavor
Makita (kral)
Metabo
Milwaukee
Optimum
Osaka Havalı
Rothenberger (tesisat altyapı)
Jet (guzel makinaları vardır. )
Felder - Hammer (yine harika makinaları olan ithal markalardan)
Scheappach (Ahsap islemesinde f/p yuksek urunleri vardır.)
Stanleyy (Eski stanleyy degil ama eh iste yoklukta ara urunlerle gideri oluyor)
Starrett
Wiha

gibi karısık urun segmentine hitap eden bu markalar saglam guvenilir markalardır. Yine sizlerin ihtiyacları ve soruları dogrultusunda almayı dusundugunuz urunlerle ilgili oneri yapmaya calısırız.
Tişikkirlir Sipirmin.
(27/11/2019, Saat: 00:12)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dostlar aklıma gelenler;

Bahco (ozellikle testere ve ucunda cok iyi bir markadır, gerci tum urunleri kalitelidir.)
Beta
Bosch (mavi seri)
CetaForm (son donemde izeltas gibi guzel yerli bir firmamız)
Dewalt
Einhell (fiyat performansı yuksek urunleri vardır, en ucuzu degilde bir ust modeli isinizi guzel gorebilir)
Festtool (turkiyede bir ara vardı, iyi dusunulup tasarlanmıs makinaları vardır)
Gedore (kral)
Gison Havalı
Hilti (aynı pimapen gibi aslında o bir marka)
Hitachi
İzeltas (Yerli gururumuz)
Karcher (sahsen benzer segmentte Lavor'u f/p si daha yuksek buluyorum)
Knipex (polisajlı olmayanları yuksek karbondan dolayı oksitlenme yapabiliyor, ben sogudum izeltas varken parasına degmiyor)
Lavor
Makita (kral)
Metabo
Milwaukee
Optimum
Osaka Havalı
Rothenberger (tesisat altyapı)
Jet (guzel makinaları vardır. )
Felder - Hammer (yine harika makinaları olan ithal markalardan)
Scheappach (Ahsap islemesinde f/p yuksek urunleri vardır.)
Stanleyy (Eski stanleyy degil ama eh iste yoklukta ara urunlerle gideri oluyor)
Starrett
Wiha

gibi karısık urun segmentine hitap eden bu markalar saglam guvenilir markalardır. Yine sizlerin ihtiyacları ve soruları dogrultusunda almayı dusundugunuz urunlerle ilgili oneri yapmaya calısırız.
Üstad mesleğiniz nedir? Çok güzel paylaşım.

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
DBK matkap almıştım üç yıl önce halen nazımı çekiyor. Bir BOSCH değildir ama evde kütüphaneyi monte etmek için iş görür. Tek memnun olmadığım yanı beton uçlarının hemen erimesi. Bunu da şu ürünü 11.11 de alarak halettim.

https://urun.n11.com/matkap-uclari/black...P378356345
"Öç gecikir ancak asla yaşlanmaz." 4.Murad
Ahsap matkap ucları cok sert ahsap olmadıgı surece ne marka alırsanız alın isinizi gorur. Bosch, rico vs.

Beton ve metal isi biraz farklı.
Metal delmek icin iyi bir uc ve acele etmemeniz gerekir. Dusuk devirde kullanmanız lazım yoksa ucu yakarsınız. Dusuk devir ve hafif baskı. İnce uclarda baskıyı abartmayın ucu kırmayın.
Beton delmek icin matkabın darbe gucunun etkisi buyuk. Matkapın darbesi ne kadar iyi olursa delme isleminiz de o kadar hızlı ve etkili oluyor. Yavas baslatıp hızlandırabilirsiniz.
Bosch, black decker in piyasa malı amator uclarını almaktansa, herhangi bir markanın sds plus uc setini alırsanız, matkap mandrenine sıkıstırıp kullanabilirsiniz. Sds plus baglantı daha profesyonel makinalarda kullanıldıgı icin matkap uclarının kalitesi bir nebze daha iyi oluyor.

Ulkemizde bulabileceginiz iyi matkap ucu markaları:
-Dewalt kaliteli, sorunsuz uclardır. https://urun.n11.com/matkap-uclari/dewal...P357144498
-Makita https://urun.n11.com/matkap-uclari/makit...P166071290
-Milwaukee koctaslarda yapı marketlerde vardı sanırsam. Fiyatını onceki 2 marka ile karsılastırın yakınsa, ilk ikisinden birini alın. Daha ucuzsa tercih edilebilinir.
-Piranha yapı marketlerde satılıyor. f/p si yuksek urunler. https://urun.n11.com/matkap-uclari/piran...P385845090
-Aeg fiyatı yuksek kalıyor, arada yapı marketlerde belki indirim yakalarsanız tercih edilebilinir.
-Dbk ve Kwb markaları duymamıs olabilirsiniz ama en az Bosch ve black decker kadar kaliteli ucları vardır.
-Tomax markası yine bilinmez genelde set degilde, profesyonel tek tek uc satarlar. Guzel urunlerdir.

@tarkaner komsum ben elektronik muhendisiyim ama hırdavat benim ayrı bir hobim, meslek icabı degil de hırdavat merakı diyelim.
Tişikkirlir Sipirmin.
Bosch'un yeni seri versatil mavi matkap uçları var, betonu terayağı gibi deliyor tavsiye ederim.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
yukarıda verdiğiniz markaları bir çoğunu farklı ürünlerinden biliyorum. Ben evde kullanmak ve amatör işler için matkap ve şarjlı vidalama almak istiyorum. Bosch mavi serisi, dewalt yada milwaukee mi almalıyım yada bu söylediklerim fazla mı profesyonel.
vidalama da özellikle mobilya tamiratı yaparken kullanıyorum. Kullanıyorum diyorum çünkü iş yerinde dewalt var onu alıp evde kullandım birkaç kez aslında memnun da kaldım.

kullanan komşularımın önerileri nedir bu konuda ? Önerileri modelleri ile yazarsanız sevinirim. Aynı markanın çok fazla modeli olabiliyor.
(28/11/2019, Saat: 09:16)aegean Adlı Kullanıcıdan Alıntı: yukarıda verdiğiniz markaları bir çoğunu farklı ürünlerinden biliyorum. Ben evde kullanmak ve amatör işler için matkap ve şarjlı vidalama almak istiyorum. Bosch mavi serisi, dewalt yada milwaukee mi almalıyım yada bu söylediklerim fazla mı profesyonel.
vidalama da özellikle mobilya tamiratı yaparken kullanıyorum. Kullanıyorum diyorum çünkü iş yerinde dewalt var onu alıp evde kullandım birkaç kez aslında memnun da kaldım.

kullanan komşularımın önerileri nedir bu konuda ? Önerileri modelleri ile yazarsanız sevinirim. Aynı markanın çok fazla modeli olabiliyor.
Ben Dewalt 'ın darbeli matkap vidalamasını almıştım geçen sene. Profesyonel alet. Çok memnunum. Modelini yazarım bakıp.

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Araç Bakımı ve Genel Temizliği Hk. Hakann 23 12,146 03/06/2020, Saat: 12:22
Son Yorum: GecayS
  Hasar kayıtlı araba almak * Genel Konu mustbe 19 9,000 27/02/2020, Saat: 13:00
Son Yorum: mustbe
  Kargo konusu genel (indirim, kod, bilgi) mustbe 9 4,111 18/11/2019, Saat: 14:00
Son Yorum: mustbe
  Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünde Çalışan var mı theunnamed 0 2,485 16/11/2014, Saat: 01:46
Son Yorum: theunnamed
  1000. konu BigHillMe 17 20,251 06/07/2012, Saat: 00:02
Son Yorum: eggman

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: