HomelikeShaving Taiga
(04/05/2020, Saat: 04:46)dr_green Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İnceleme için elinize emeğinize sağlık. Rex'i deneme fırsatı bulmuştum ama bana fazla gelen / uymayan bazı yönleri olduğuna karar vermiştim. Anlattığınıza göre bu alette o yönlere ayar çekilmiş Smile Özellikle sap boyunun uzatılması bir artı olmuş gibi düşünüyorum. İnşallah bir gün edinme imkanı olur

Alet cok guzel. Yeni aletleri de yoldaymis.
Haftaya daha detayli incelemesini koyarim

Paradigm su ara cok guzel aletler cikariyor,
H&S 76P, Carbonun ve Blacklandin yeni Ti modelleri gelecek.
Su ara cok hareketli.
(04/05/2020, Saat: 05:11)CK89 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Alet cok guzel. Yeni aletleri de yoldaymis.
Haftaya daha detayli incelemesini koyarim

Paradigm su ara cok guzel aletler cikariyor,
H&S 76P, Carbonun ve Blacklandin yeni Ti modelleri gelecek.
Su ara cok hareketli.

Teşekkürler komşum. İncelemenizde aşağıdaki konulara kısmen de olsa temas edebilirseniz çok sevinirim:
1) Eğer sonradan ayarlı Gibbs kullanma fırsatınız olduysa Gibbs'in en yüksek ayarı ile Taiga'nın en yüksek ayarı benzer mi, nasıl yorumlarsınız
2) Aynı şekilde Rex ambassador ile karşılaştıracak olsanız Taiga'nın en düşük ve en yüksek ayarları Rex'in hangi ayarlarına denk gelir yaklaşık olarak

Ben Rex deneme şansı bulmuştum ama o dönemde tecrübem daha azdı ve çok memnun kalmamıştım. Merakım var bu başlık yapısındaki aletlere
(18/05/2020, Saat: 01:41)dr_green Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teşekkürler komşum. İncelemenizde aşağıdaki konulara kısmen de olsa temas edebilirseniz çok sevinirim:
1) Eğer sonradan ayarlı Gibbs kullanma fırsatınız olduysa Gibbs'in en yüksek ayarı ile Taiga'nın en yüksek ayarı benzer mi, nasıl yorumlarsınız
2) Aynı şekilde Rex ambassador ile karşılaştıracak olsanız Taiga'nın en düşük ve en yüksek ayarları Rex'in hangi ayarlarına denk gelir yaklaşık olarak

Ben Rex deneme şansı bulmuştum ama o dönemde tecrübem daha azdı ve çok memnun kalmamıştım. Merakım var bu başlık yapısındaki aletlere

OC olani kullananamadim daha, Gibbs en yuksek ayarda mild etkinlikte oluyor.
Gus (Str8Mug) Gibbs ile Taigayi karsilastirmisti:
https://www.atgshaving.com/threads/homel...ost-358455

Taiga 3-4 ayarda Start 1.18 gibi, 5. ayari Muhle r41 etkinliginde,
Rexi cok yuksek ayarlarla kullanamadim, konforlu degildi tirasi,
Taiga en yuksek ayarlarda, etkinligi cok yuksek olmasina karsin, kullanimi cok rahat.
Taiga 6. ayar 1.5mm bicak acikliginda, 12. ayara kadar alet cikabiliyor.
Gus (GlazedBoker)'in Rex ile Taiga karsilastirmasi:
https://damnfineshave.com/thread-homelik...#pid293397

Mark (Shavemd)'in Rex ile Taiga karsilastirmasi:
https://damnfineshave.com/thread-homelik...#pid294290
Çok teşekkürler baya aydınlatıcı oldu. Rex'i tekrar denesem mi diye düşünüyordum siz "Tıraşı çok konforlu değildi" deyince çok gerek yok gibi düşündüm. Ama belli de olmaz işim Big Grin

Taiga'nın 3-4 ayarda Start 1.18 gibi olması, 1'de Gc84'e yakın olduğunu düşündürdü. Ama 5. ayar r41 deyince, r41 ile çok anlaşamadığım aklıma geldi Big Grin sanırım yine de denemeye değer bir alet gibi
(18/05/2020, Saat: 02:13)dr_green Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çok teşekkürler baya aydınlatıcı oldu. Rex'i tekrar denesem mi diye düşünüyordum siz "Tıraşı çok konforlu değildi" deyince çok gerek yok gibi düşündüm. Ama belli de olmaz işim Big Grin

Taiga'nın 3-4 ayarda Start 1.18 gibi olması, 1'de Gc84'e yakın olduğunu düşündürdü. Ama 5. ayar r41 deyince, r41 ile çok anlaşamadığım aklıma geldi Big Grin sanırım yine de denemeye değer bir alet gibi

Taiga 1. ayar GC 68 gibi, 2-3 ayar GC 84

Frank (Dragonsbeard)'in yaptigi etkinlik listesi:
https://damnfineshave.com/thread-world-s...#pid308812
Dragonsbeard liste

Efficient Razors:
Gillette Fatboy - DB
Gillette Toggle - DB
Gillette British Aristocrat 1st Gen OC - DB
Mergress adjustable - DB
Rockwell 6S plate # 6 - Keto
Rex Ambassador adjustable - ShaveMD
Timeless Ti DC .95 - DB
Blackland Blackbird - Keto
Karve F plate - AJSharp
Gamechanger Jaws
Paradigm 17 4 - DB
Yates Precision - Aggressive plate
WSC Brawy - Aggressive plate
Charcoal Goods Level 2 OC
Carbon Shaving - Damasus baseplate - Sean at Carbon Shaving
Gillette RFB with Tibam handle
ATT Copper Windsor H plate - AJSharp

Very Efficient Razors:
Charcoal Goods Level 3 OC - DB
Gibbs Adjustable - DB
Wolfman WR1 SS .94 DC - DB
Muhle R41 2013 - DB
Karve G plate
Timeless Bronze .74 - AJSharp
Stirling SS mild plate
Wolfman Ti DC 1.25/1.35 - DB
Tradere 1st Gen OC - DB
Rocnel Elite A

Hyper Efficient Razors:
Merkur Vision 2000 - AJSharp
Wolfman Ti DC 1.45/1.55 - DB
Wolfman SS 1.55 OC
Ikon Shavecraft Tech - DB
Muhle R41 2011 - DB
Homelite Taiga adjustable ShaveMD
Rocnel Sailor 2019 adjustable AJSharp
Janus Adjustable - DB
Stirling SS aggressive plate
Yaqi Knight Helmet Head
Teşekkürler. Rex karşılaştırmaları çok ilgi çekiciymiş Smile
Yaqi Knight Helmet Head’in Hyper Efficient’da yer alması çok dikkatimi çekti. Aliexpress’de çok uygun fiyata satılıyor. Kargoyu uyguna getirmek için etkinlik yapılabilir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
(18/05/2020, Saat: 05:11)shaving nick Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yaqi Knight Helmet Head’in Hyper Efficient’da yer alması çok dikkatimi çekti. Aliexpress’de çok uygun fiyata satılıyor. Kargoyu uyguna getirmek için etkinlik yapılabilir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yaqi Knight Helmet etkinligi cok yuksek,

Ama listedeki bazilarina katilmiyorum,
ATT H, Carbona gore cok daha etkin, Carbon Original mild bir alet.
GC 84, ile GC Jaws'i karsilastirmisti, cok yakin etkinlikte diyordu, bence aralarinda cok buyuk bir fark var. Jaws daha agresif.
Fatboy ile Toggle, Rex'e gore daha mild.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  HomeLikeShaving Start CK89 90 51,929 24/09/2020, Saat: 01:46
Son Yorum: İsmetaltan

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: