Araç Bakımı ve Genel Temizliği Hk.
(27/11/2019, Saat: 15:01)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arac bakımı konusunda bir iki puf noktası:

1- Paslanmıs egzoz ucu, krom parca vs. gibi urunlere kola dokup, ustunu sungerin sert tarafı ile ovabilirsiniz. Bisiklet jantı gibi cok paslı yerlerde aluminyum folyo+kola kullanabilirsiniz. Sonra hafif bir metal parlatıcısı ve ustupu ile silip parlatın.

2- Torpido, plastik aksamlar, cam fitilleri, plastik tampon gibi yerlerde bir deneyin.
-1kutu bebek yagı(biz bebek yagı diyoruz aslında mineral oil der yabancı)
-İcine azıcık badem yagı 2-3ml
-ekstra istenirse (1-2ml) keklik otu yagı.

Torpido sungeri ile bu karısımı istediginiz yerlere surun, biraz bekleyip kuru mikrofiber bez ile guzelce ustunden gecin. Gunesten solmus plastiklerin bile eski rengine kavustugunu goreceksiniz. Bu etki belirli bir sure gecerlidir her bakım urununde oldugu gibi. Cok asınmıs rengi kacmıs plastik tamponlara baska bir cozum var gerekli olursa konusuruz.

Badem yagı deri kaucuk besleyicidir. Keklik otu yagı kaucugu yumusatabilen tek dogal malzeme. Mesela hava filtresi kaucugu sertlesmis, sıcak su icinde kaynatıp %50 isopropil alkol ve keklik otu yagı icinde bekletirseniz yumusar. O yuzden torpido temizleme solusyonu icine biraz ekleyince faydası oldugunu dusunuyorum. Aynı zamanda hafif mentol kokusu var.

3- Kapı fitillerini senede 1-2 kere silikon sprey ile yaglayın bakımını yapın. Buzdolabı fitillerinede uygulayabilirsiniz.(yere gazate kagıdı serin sonra 2 gun kayarsınız)

4- Camlarda kirec lekesi kalıyorsa, camsilin icine beyaz sirke.

5- Neredeyse tum kaliteli markaların doseme temizleyicisini kullanmıs biri olarak, markette satılan kircoz tarzı koltuk halı temizleyicisi en iyi sonucu veren urundur, paranızı arac temizlik marka urunlerine kaptırmayın. Kopurtup fırcalayın, mikrofiber bez ile kurutup silin. Kompresor var ise ayrı bir doseme aparatı var bilyalı harika is cıkarıyor.

6- Sprey hızlı cila urunleri var. Aracınızı yıkadıktan sonra henuz ıslakken sıkıp, ondan sonra kurularsanız koruyucu bir parlaklık veriyor ekstradan.

7- Bu tarz bir ufleyici kaba suyu alırken cok kolaylık saglıyor ozellikle motor bisiklet gibi ince yerleri olan araclarda bir kere kullanınca keske daha once alsaymısım diyebilirsiniz.
https://www.hepsiburada.com/max-extra-mx...k%20Market

8- Şu bezler muhtesem cıkmıstı, bulabilirseniz aynısından kacırmayın
https://urun.n11.com/bez-ve-havlu/mikrof...P362580576

9- Ozellikle cilalı sampuanı ve nano serisi kremleri cok basarılı olan Newmix urunlerini yabancılara nazaran uygun fiyatları ile tavsiye ederim.
https://urun.n11.com/set-urunler/nano-kr...P361763312

10- Far matlıgı olanlar varsa dis macunu surup guzel ovalayın yumusak bir bez ile kurulayın. Ustune wd40 sıkıp silin. Gecici cozumdur ama bir sure icin ise yarar. Profesyonel far temizligi yapıyoruz diyorlar zımpara yapıyorlar. Onu yapsınlar ama ustune sonra uv dayanıklı vernik atsınlar veya kloroform buharı yapsınlar. Bunları duymamıs birine zaten yaptırmayın.

Aklıma geldikce karman curman yazdım kusura bakmayın.

Keklik Otu Yağı’nı nerden temin ederiz? Biraz bakındım ama göremedim ağabey.
Keklik-Kekik Origanum??

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
(06/12/2019, Saat: 15:26)Aersin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Keklik Otu Yağı’nı nerden temin ederiz? Biraz bakındım ama göremedim ağabey.
Keklik-Kekik Origanum??

Sanırım “Keklik Üzümü Yağı” diye satılıyor,
Saygılar

Aynen komsumun dedigi gibi keklik uzumu diye satılıyor genelde. Destek-Arifoglu gibi markaların olması lazım online satıs sitelerinde.
Tişikkirlir Sipirmin.
Su set indirimde su anda, tavsiye ederim dostlar.
Cilalı sampuanı yabancı kaliteli urunleri aratmıyor. Kucuk nano cilasıda hem surmesi kolay hemde verdigi parlaklık.
Ureticiside Nevsehirde, malının arkasında duran ilgili bir satıcı. Bir denemenizi tavsiye ederim.
https://urun.n11.com/ic-temizlik-ve-koru...P312759717
Tişikkirlir Sipirmin.
ozaman 2020 detailing sezonu açılsın
dd8754c9e2c368b582ba2525d480e370.jpg
(16/05/2020, Saat: 20:02)fusuy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ozaman 2020 detailing sezonu açılsın

Salgın dolayısı ile Mart başından beri ne yıkamaya verdim ne de kendim ilgilendim (dışı ara ara yağmur falan gördü) Normalde en kötü ihtimalle 2 haftada bir detaylı iç dış hobi olarak yapıyorken 2 aylık süreçte oldukça kirlendik. (:
Ramazan sonrasına kalacak benim işlem muhtemelen ama takım taklavat düzenlemesini bugün yapmak vardı aklımda bu sebeple görünce bir tebessüm oldu.
Kolay gelsin tüm detaycılara.. (:
(16/05/2020, Saat: 20:14)FearOfATG Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Salgın dolayısı ile Mart başından beri ne yıkamaya verdim ne de kendim ilgilendim (dışı ara ara yağmur falan gördü) Normalde en kötü ihtimalle 2 haftada bir detaylı iç dış hobi olarak yapıyorken 2 aylık süreçte oldukça kirlendik. (:
Ramazan sonrasına kalacak benim işlem muhtemelen ama takım taklavat düzenlemesini bugün yapmak vardı aklımda bu sebeple görünce bir tebessüm oldu.
Kolay gelsin tüm detaycılara.. (:

kolay gelsin komşum
ben en son ekimde arabayı yikamıştım, tekrar yikamak iyi geldi bütün stresi attım
2 buçuk satte arabayı anca parlattım
Ben de 1 ay önce araca detaylı el attım. Demirtozu temizligi, kil ile temizlik, soft99 king of gloss wax yaptım. Araba bu islemleri gorunce 3 4 ton açıldı. O kadar kılcal çizige ragmen baya parladı. Bir sonraki yıkamada koch chemie protector wax uygulayacagım, detaycılara selam olsun

SM-A320F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(16/05/2020, Saat: 20:02)fusuy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ozaman 2020 detailing sezonu açılsın
Ben ağlarım ama şimdi.

Yıllarca kendi arabamı kendim cilaladim. Yeri geldiginde bidonla, tasima suyla yikadim. Derken bir firsat müstakil eve gectigimizde yıkaması, demir çözmesi, zift akıtması, polisajini yaptım. Ama kıymet bilmemişiz tam. Geçen sene 5. Kat bir daireye taşıdığımdan beridir en fazla yikamaciya gidip dönüşte bir kat wax atarak, senede 1 veya 2 kere dokundum arabanın boyasina. Bu pandemi günlerinde yine mustakilde kalmış olsam arabanın dibinden girip tepesinden çıkardım, ama dairede usturasi, bıçağı, kalemle oynuyorum anca.

Araba o kadar kirliyken de elim gitmedi durulamasiz yıkamaya. Bir ferah zamanda yikamaciya gidip dönüşünde kilini, polishini, waxini yapayım bari. Ağlaya ağlaya olmayacak böyle ..

~SB
Tüm arkadaşlarda kolay gelsin . Araçlarınızın tekerine daş değmesin . Hep pürü pak olsun .

@kokopelli hergün güneş doğar doğmaz 5. Kattan bakınca a benim araba ne kadar da güzel parlıyor diyorsun sıkma canını komşum tez müstakile dönesin .

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Sizce 2. El Araç Fiyatları Düşer mi? Kecelan 29 7,049 29/12/2020, Saat: 20:06
Son Yorum: Kecelan
  Hırdavat Genel Konu mustbe 121 52,315 02/11/2020, Saat: 23:53
Son Yorum: onurcakmak
  Araç İçi Kamera 3RD1 24 8,705 19/07/2020, Saat: 00:37
Son Yorum: Kacak
  Hasar kayıtlı araba almak * Genel Konu mustbe 19 8,890 27/02/2020, Saat: 13:00
Son Yorum: mustbe
  Kargo konusu genel (indirim, kod, bilgi) mustbe 9 4,078 18/11/2019, Saat: 14:00
Son Yorum: mustbe
  Doğal Araç Kokusu Yapımı Arkomani 3 3,093 13/03/2018, Saat: 08:59
Son Yorum: posicor
  Araç İçi Temizliği nikitherat 2 2,496 20/06/2017, Saat: 20:42
Son Yorum: nikitherat
  Araç İçin Hoparlör Tavsiye Kendineözgü 3 5,298 06/11/2015, Saat: 15:45
Son Yorum: Kaan
  Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünde Çalışan var mı theunnamed 0 2,464 16/11/2014, Saat: 01:46
Son Yorum: theunnamed
  Araç Kullanırken Oluşan Güneş Yanıkları ihtilaf 14 15,533 06/05/2014, Saat: 20:15
Son Yorum: emre-sti

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: