Tıraş Bıçağını Kullanımını Saymak
Tıraş bıçaklarımızı büyük kısmımız kullan at yapmıyoruz.

Kalitesine ve beklentime göre bir bıçağı 4-5 sefer kullanıyorum. Ben her kullanımdan sonra bıçağın üzerine Cd kalemi ile kaçıncı sefer tıraş olduğumu yazıp öyle kaldırıyorum, zaman zaman haftalar aylar sonra aynı tıraş bıçağına tekrar sora gelirse kaçıncı sefer kullandığımı bu şekilde takip ediyorum.

Komşularım sizin de bu tip kullanım sayısını kontrol etme ve sayma yöntemleriniz var ise paylaşabilir misiniz?
(04/12/2019, Saat: 00:19)mertalp Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tıraş bıçaklarımızı büyük kısmımız kullan at yapmıyoruz.

Kalitesine ve beklentime göre bir bıçağı 4-5 sefer kullanıyorum. Ben her kullanımdan sonra bıçağın üzerine Cd kalemi ile kaçıncı sefer tıraş olduğumu yazıp öyle kaldırıyorum, zaman zaman haftalar aylar sonra aynı tıraş bıçağına tekrar sora gelirse kaçıncı sefer kullandığımı bu şekilde takip ediyorum.

Komşularım sizin de bu tip kullanım sayısını kontrol etme ve sayma yöntemleriniz var ise paylaşabilir misiniz?
En fazla 2 kez kullanıyorum. Paketsiz ve kalorifer peteğindeki mıknatısta ise 2. kullanım. Petekten aldıysam ve piyasada jilet paketi yoksa atık jilet kutusuna yolcu ediyorum. Asetatlı kalem başarılı uygulama. İleride 2'nin üzerine çıkarsam bunu yapabilirim.

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi...
Yan yana duran 3 kapaklı sabunum var. Jileti kullanıp kağıdına koyduktan sonra bir kere kullandıysam ilkinin , 2 kere kullandıysam 2.sinin , 3 kere kullandıysam da 3.sünün üzerine koyuyorum.
1 kere kullanıp atıyorum . Yanlış hatırlamıyorsam @recklesstr Can komşum Zar yöntemini kullanıyordu.
En fazla 2 defa kullaniyorum.
İlk kullanimda zaten taze takiyorum
Makinenin uzerindeyse 2. kullanim oluyor
Tiras sonrasi jilet kutusuna atiyorum, makineyi silip temizleyip kaldiriyorum
Gunluk tiras oluyorum
Kullanılan jiletin kullanım sayısını işaretlemek adına sarılı olan kağıdın bir tarafından başlamak üzere kesik atmaya başlıyorum. Bu yöntemle 10-12 işaret bırakabiliyorum.
Nacet ile yüzün üzerinde tıraş olan bir youtuber vardı. Diğer videolarına da baktım. Genelde çoklu kullanım yapıyor.

Ben bir tanesini bitirmeden diğerini açmıyorum o yüzden kaç kez kullandığımı hatırlıyorum.
(04/12/2019, Saat: 09:01)mustbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Nacet ile yüzün üzerinde tıraş olan bir youtuber vardı. Diğer videolarına da baktım. Genelde çoklu kullanım yapıyor.

Benim babam aynen boyle isaretliyor.
Hangi jiletin ne kadar gittigini, ne zaman cekistirme yaptigini cok iyi biliyor.
Jiletleri kullanin kullanabilniginiz kadar.
Yazik cunku tek sefer kullanip atmak, jiletler ne kadar da tirastaki en ucuz eleman da olsa.
(04/12/2019, Saat: 00:19)mertalp Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tıraş bıçaklarımızı büyük kısmımız kullan at yapmıyoruz.

@mertalp komşum yazınızda yanlış olduğunu değerlendirdiğim olay tıraş bıçağını aylar sonra kullanmanız. Büyük ihtimalle ay olmuyordur ama 1 kere suyla temas etmesi mikro ölçekte paslanma olması ve mikro organizmaların çoğalmasına neden olacaktır. Bir jileti birkaç kez kullanabilirsiniz ama birini çöpe atmadan diğerini açmamanız sağlığınıza yararlı olacaktır.

¶¶¶¶¶¶¶

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Memnun kalmadığınız tıraş ürünleri Lord Sparhawk 352 331,805 31/01/2024, Saat: 19:19
Son Yorum: Erdi
  Tıraş Ekipmanlarımız baduruk 636 332,352 16/08/2023, Saat: 14:45
Son Yorum: yaylaoglu
  Geleneksel tıraş sakalı inceltir mi? simsek 3 2,275 09/08/2023, Saat: 11:35
Son Yorum: Lord Sparhawk
  tıraş fırçası ve makinesi önerisi f02561 0 888 23/07/2023, Saat: 22:53
Son Yorum: f02561
Star Geleneksel Tıraş Hakkında Tavsiyeleriniz Ogz4835 5 1,450 19/07/2023, Saat: 19:07
Son Yorum: Ogz4835
  Tıraş esnası, sonrası Tıraşsever 4 1,219 11/06/2023, Saat: 18:21
Son Yorum: exselans
  Tıraş sonrası batık ve sivilce çıkması. Umut islam 10 2,011 08/06/2023, Saat: 01:54
Son Yorum: layken
  Günluk Tıraş İçin Tavsiye Tıraş Aleti alihsan1969 7 3,212 08/05/2023, Saat: 01:03
Son Yorum: layken
  Geleneksel tıraş Tıraşsever 7 1,489 25/04/2023, Saat: 17:53
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Tıraş sonrası morarıklık ve türevi sorunlarına çözüm önerileri toprak1 5 2,437 03/03/2023, Saat: 01:24
Son Yorum: 3.Perde

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: