İnternetten Seçmeler
Cumhuriyet’in İlk Yıllarındaki Kamu Reklamları

https://erhaneren.wordpress.com/2015/01/...eklamlari/
(08/03/2019, Saat: 13:00)mustbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: http://www.haber7.com/cilt-bakimi/haber/...de-zararli

Her gün traş olmak cilde zararlı
Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Dermatoloji Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Ekrem Aktaş, her gün tıraş olanlara tavsiyelerde bulundu.

HABERDEN DİREK ALINTI YAPIYORUM:

"2 ya da 3 bıçaklı jilet kullanmak ciltte daha az tahrişe neden olur. Tek jiletle 2 ya da 3 kez köpük sürmek, kontakt temasın artmasından dolayı alerjik reaksiyon riskini artıracaktır. Bu nedenle 2 ya da 3 bıçaklı jiletle tek bir kez temas daha uygundur."

Bu haberin benim için hiçbir önemi yok. Özellikle 2-3 bıçaklı tıraşı salık verdiği için. Ayrıca günlük tıraş olanlarda, temel sorunu kullanılan ürünlerin cilde verdiği kuruluktan kaynaklandığını söylemiş ama çözüm önerisi yok. Biz nemlendirici sabunlar, kremler, balsamlar, losyonlar kullnıyoruz. Bu nedenle günlük tıraşta hiçbir sorun yaşamıyoruz. Bunların hiçbirine dikkat çekmemiş. Bunları geçtim, "Kimyasal köpük tüpleri, jeller, kremler" de kullanmayın dememiş.

Tam tersi kimyasal endüstrinin istediği amaca yönelik bir haber, uzman aracılığıyla bilimsel üslupla desteklenmiş.
Haberde dile getirildiği gibi çok bıçaklı kartuşlu aletler kullanılarak, kimyasal kurutucu köpük tüpleri ve jeller kullanılarak cilt sorunlarından, tahrişten kurtulamaz da denmemiş. Çözüm önerisi sadece 2-3 bıçaklı kullanın denmiş.

Benim için bu haberin hiçbir değeri kıymeti yok. Günlük tıraş oluyorum hiçbir sorun da yaşamıyorum.
Ama haberde denildiği gibi değil geleneksel usullerle...
Smile a little be
(08/03/2019, Saat: 13:20)ekilic2 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: HABERDEN DİREK ALINTI YAPIYORUM:

"2 ya da 3 bıçaklı jilet kullanmak ciltte daha az tahrişe neden olur. Tek jiletle 2 ya da 3 kez köpük sürmek, kontakt temasın artmasından dolayı alerjik reaksiyon riskini artıracaktır. Bu nedenle 2 ya da 3 bıçaklı jiletle tek bir kez temas daha uygundur."

Bu haberin benim için hiçbir önemi yok. Özellikle 2-3 bıçaklı tıraşı salık verdiği için. Ayrıca günlük tıraş olanlarda, temel sorunu kullanılan ürünlerin cilde verdiği kuruluktan kaynaklandığını söylemiş ama çözüm önerisi yok. Biz nemlendirici sabunlar, kremler, balsamlar, losyonlar kullnıyoruz. Bu nedenle günlük tıraşta hiçbir sorun yaşamıyoruz. Bunların hiçbirine dikkat çekmemiş. Bunları geçtim, "Kimyasal köpük tüpleri, jeller, kremler" de kullanmayın dememiş.

Tam tersi kimyasal endüstrinin istediği amaca yönelik bir haber, uzman aracılığıyla bilimsel üslupla desteklenmiş.
Haberde dile getirildiği gibi çok bıçaklı kartuşlu aletler kullanılarak, kimyasal kurutucu köpük tüpleri ve jeller kullanılarak cilt sorunlarından, tahrişten kurtulamaz da denmemiş. Çözüm önerisi sadece 2-3 bıçaklı kullanın denmiş.

Benim için bu haberin hiçbir değeri kıymeti yok. Günlük tıraş oluyorum hiçbir sorun da yaşamıyorum.
Ama haberde denildiği gibi değil geleneksel usullerle...

katılıyorum size komşum, haber dikatimi çektiği için paylaştım
(08/03/2019, Saat: 16:10)mustbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: katılıyorum size komşum, haber dikatimi çektiği için paylaştım

@mustbe komşum haberi alıntı yapmanız çok iyi olmuş aslında. Bizim de değerlendirmelerimizi sunmamız açısından fırsat oluyorSmile
Keyifli tıraşlarınız olsun, selamlar....
Smile a little be
33 tl ye porsuk tabi yersen  Wink
https://www.kuaforkozmetik.com/Orjinal-P...-1460.html

https://www.maciterkozmetik.com/ustura-c...-4000.html
Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir...
(09/03/2019, Saat: 00:15)ekilic2 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @mustbe komşum haberi alıntı yapmanız çok iyi olmuş aslında. Bizim de değerlendirmelerimizi sunmamız açısından fırsat oluyorSmile
Keyifli tıraşlarınız olsun, selamlar....

Sağolun komşum denk geldikçe birşeyler kapmaya çalışıyoruz Smile
bu kolonya hakkında bilgisi olan komşum var mı ?

https://www.epttavm.com/item/44871459_ki...kesme-sise
@mrcktl Bir Kızılcahamamlı olarak cevap vereyim. Smile Yeni çıkmış bir marka daha önce deneyimlemedim. Kızılcahamamda kolonya üretimi Famous marka ile başladı. Kendimde Famous kolonyayı kullanırım ve çok severim.
"Öç gecikir ancak asla yaşlanmaz." 4.Murad
(21/03/2019, Saat: 21:51)3RD1 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @mrcktl Bir Kızılcahamamlı olarak cevap vereyim. Smile Yeni çıkmış bir marka daha önce deneyimlemedim. Kızılcahamamda kolonya üretimi Famous marka ile başladı. Kendimde Famous kolonyayı kullanırım ve çok severim.

teşekkür ederim komşum yarın safranlısını alıp deneyeceğim, çam kolonyası düşündüm ama mr.muscle gibi kokmasından endişe ediyorum, güzel bi safran kokusu olan prada amber kullanmıştım umarım bu da öyle güzeldir Smile
(21/03/2019, Saat: 22:07)mrcktl Adlı Kullanıcıdan Alıntı: teşekkür ederim komşum yarın safranlısını alıp deneyeceğim, çam kolonyası düşündüm ama mr.muscle gibi kokmasından endişe ediyorum, güzel bi safran kokusu olan prada amber kullanmıştım umarım bu da öyle güzeldir Smile

Çam kokusu arıyorsanız Famous'un çam kolonyasını tavsiye ederim. Hem tatlımsı hem odunsu bir kokusu var.
"Öç gecikir ancak asla yaşlanmaz." 4.Murad

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: