Yaqi Yıldızlı Gece 2 Band Badger
Merhaba

11.11 indirimiyle Aliexpress üzerinden aldığım fırça bu aralar indirim nedeniyle hazır popülerlik kazanmışken artı ve eksileriyle biraz kullanıcı deneyimimi aktarmak istedim. Derli toplu olması açısından madde madde sıralamaya çalışacağım.

PSX-20191226-134210.jpg

Artıları
1. Aldığımdan beri döktüğü kıl sayısı bir elin parmağını geçmez. Sanırım biraz haşin davrandığım anlarda kırılanlardır onlarda.
2. Knot - loft ve kıl yoğunluğu oranı çok başarılı. 26mm Moka da kullanıyorum misal ama Moka özellikle kıl yoğunluğu nedeniyle acayip bir lüks tıraş hissiyatı verirken bu günlük kullanıma daha uygunmuş gibi hissettiriyor. Kontrolü çok daha kolay.
3. Sap ergonomisini tasta köpürtme ve yüzde çalışma için çok başarılı buluyorum. Uzun olduğu için uçtan kavrayıp nazik nazik çalışabiliyorum arada. Kayma yok.
4. Gerginlik müthiş ve rahatsız etmiyor. SV, Haslinger, tabac gibi sert sabunları tabiri caizse oyuyor.
5. Yüzde yayılma hissini çok başarılı buldum. Bu da sanırım knot, loft, gerginlik ve yoğunluğun uyumlu, orantılı olmasıyla ilgili. Köpüğü yüzde yayarak yedirdikten sonra boyama hareketine sıkıntısız geçiyorum.
6. Isı tutmadaki başarısı iyi. İkinci perdeye geçtiğimde bile sıcaklığı yüzümde hissettiriyor.
7. Fiyatı heleki indirimlerde oldukça uygun gözüküyor bence performansına ve yaşattığı tıraş keyfine göre. Pişman etmedi beni, alana da niye aldım ben bunu dedirtmez gibi geliyor bana.

Eksileri:
1. Seleksiyon. Arada batıcı kıllar var. 11.11 indirimiyle aldığım silvertip çok daha rahatsız edici ama bunda da var. Tabi her fırça aynı olmayacak muhtemelen. Ben 11.11 yüzünden aceleye gelmiş gibi düşünüyorum hala bu fırçaların hazırlanma aşamalarının. Kullandıkça biraz daha evcilleşiyor gibi hissediyorum bir yandan da.

PSX-20191226-134057.jpg

Karşılaştırma babında şunu ekleyebilirim. Yaqi Moka, kıl yoğunluğu nedeniyle yüzde müthiş bir lüks hissiyatı veriyor. Yıldızlı Gece'de o düzeyde değil ancak bu fırça da bence daha omurgalı ve gergin bir yapısı olduğunu hissettiriyor.

Daha ufak boyutlarıyla çok daha farklı karakterde olsa da Semogue 610 domuz kılı da misal çok sevdiğim bir fırça. Lakin porsuğun ısı tutması ve yüzde yayıldığında yaşattığı lüks hissiyatı domuzun önünde. Bu nedenle ideal günlük tıraş fırçası tanımına son derece uygun Yaqi yıldızlı geceler bana kalırsa.

PSX-20191226-134009.jpg

BLA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
"eğer bir gün benim sözlerim bilimle ters düşerse benim sözlerimi seçin"
Çok güzel bir inceleme olmuş komşum ben de geçen gün moka ile bunun arasında kararsız kalmıştım Moka tercihi yaptım gerçekten lüks hissiyatı yüksek bir fırça bu fırçanın da ayrı bir albenisi var

HRY-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
U A K
@ahbap Emrah abi bak burada ne var?

Kesik jelin jiletinden önce bitiyorsa yanlışın çok demektir...
Elinize sağlık, çok güzel bir inceleme olmuş. Almak isteyen arkadaşalara için çok güzel bir kaynak oluşturmuşsunuz.
@FearOfATG komşum sus sus Big Grin

@onur7 komşum inceleme çok iyi olmuş, emeğinize sağlık.
So far so good..
Komşum elinize sağlık, bu ara merak edenlerin de yararlanacağı güzel bir inceleme olmuş.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
(26/12/2019, Saat: 16:20)ahbap Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @FearOfATG komşum sus sus Big Grin

@onur7 komşum inceleme çok iyi olmuş, emeğinize sağlık.
Hazır indirim de varken değerlendirmek lazım?

Kesik jelin jiletinden önce bitiyorsa yanlışın çok demektir...
@onur7 komşu eline sağlık güzel inceleme için teşekkürler.
@onur7 komşum detaylı inceleme için teşekkürler, ellerinize sağlık. Fırçanızı güzel günlerde kullanın.
güzel bir inceleme olmuş elinize sağlık, keyifli tıraşlar komşum

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Yaqi TwoBand Badger FIrça kerem_tokd 14 2,592 14/05/2023, Saat: 04:23
Son Yorum: kerem_tokd
  Chubby 1 Super Badger - Chubby 2 Super Badger mertcanartan 7 2,520 04/06/2022, Saat: 02:58
Son Yorum: mertcanartan
  Frank Shaving Manchurian Pure Badger Tıraş Fırçası İncelemesi ArdıçKatranı 32 27,094 08/09/2021, Saat: 16:59
Son Yorum: yigit
  Kent BK8 Pure Badger Mutlucan 2 2,340 24/05/2021, Saat: 23:08
Son Yorum: Mutlucan
  Yaqi vs. Frank Shaving dr.akar 7 4,401 21/05/2021, Saat: 02:43
Son Yorum: dr.akar
  Simpson Duke 3 Best Badger Fırça btoprak 70 79,923 30/08/2020, Saat: 17:26
Son Yorum: marv
  Semogue SOC Two Band Badger GeltirBot 100 146,309 28/08/2020, Saat: 11:19
Son Yorum: marv
  Yaqi Porsuk Kılı Tıraş Fırçası shaving61 114 73,990 13/08/2020, Saat: 16:05
Son Yorum: Lord Sparhawk
  Simpson Chubby 3 Super Badger dr_green 22 9,948 11/05/2020, Saat: 18:54