evden eve nakliyeci tavsiyesi verebilirmisiniz?
(30/06/2012, Saat: 15:09)eskiuye3315 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(30/06/2012, Saat: 14:31)emiriko Adlı Kullanıcıdan Alıntı: En garantisi bir kamyon kiralayip cevreden arkadaslarinizi toplayip bir iki gunde bu isi halletmek hocam. Bizde gecen senelerde buyukbabamlari nisantasidan bomontiye tasiyacagiz ki mesafe yuruyerek 10 dakika degildir. Buyukbabamin kutuphanesindeki kitaplarin %90i calindi ne kadar degerli muzayede esyasi varsa yok oldu. Lanet ettik bu sirketlere

Nakliye yapanların (fiziki olarak malları indirip bindirenler arkadaşların) eğitim durumlarını göz önüne alınca kitap aşırmaları gerçekten çok ilginç .. Değeri bilinen ve kolayca elden çıkarabilecekleri şeyler olsa bunu anlayabilirim veya antika değeri olan tablolar vs eşyalar olsa yine tamam demekki arkadaşlar bu konuda eksper olmuşlar gibi geliyor..
Diğer bir konuda bu taşıma bir sefer değilki ,yani bugün benim eşyaları taşıdılar yarın firma kapanacak değilya demek istediğim neden kendi işlerini baltalar bu insanlar sonunda hiç referansları kalmaz batarlar.
Bugün benden aldı sattı yarın senden aldı sattı biz bunları elbet etrafımızdaki arkadaşlarımıza anlatırız ve yayılır gider sonuç onlar için kötü olur bunuda mı düşünmüyorlar.. Yada onlara emanet edilen malları al seç burdan beğendiğini götür diye mi görüyorlar paketlerken daha ayırıyorlar ve ilk boşlukta iç ediyorlar.. Zihniyet çok bozuk demekki memlekette.. Bende çok ev taşıttım ama hep sehir içi ve mesafe kısa olunca takipli gittim sonuçta birkaç kırık dışında kayıp olmadı çok şükür.
Ev taşıyana Allah yardım etsin çok zor birşey ben hiç sevmem mesela taşınmayı...

Hocam şişli bölgesinde kitap değerli bir maddedir. Paraya çevrilebilir. Bit pazarında bile kitap olup takipçisi vardır. Büyükbabamın kitapları kendisinden bile eskiydi. Toplamayı sever ve evinin bir odasını kütüphaneye çevirmişti. Küçükken anlamaz ilgi göstermezdim ama şimdi olsa aynı odaya girer hiç çıkmaz devamlı okumak isterdim. O kitapları önce anlayan birilerine gösterirler bir tanesini bile 5-10 liraya satsa ki değeri bunun oldukça üstündedir kendisi için gelir oluşturacaktır. Allahtan tablo gibi şeyleri arabayla getirdikte daha büyük kayıplar olmadı. Kalan sağlar bizimdir der gibi gidenlere bizimkiler acımıyor ama ben o kitapları okumak isterdim ona üzülüyorum Sad
(30/06/2012, Saat: 15:24)eskiuye3315 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Evet dediklerin mantıklı demekki bunlar ortama ayak uyduran bakteriler gibi o bölgede kitapların nakite çevrildiğini biliyorlar ve bulduklarını sahipleniyorlar ne kötü bir durum insanların vebalinide alıyorlar üstüne üstlük yazık ..Memlekette güvenilecek insan kalmayacak bu gidişle..

Maalesef hocam maalesef. Olurda taşınırsanır porsuklarınızı koruyun Smile
(30/06/2012, Saat: 15:50)eskiuye3315 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Emir öldürdün beni gülmekten yahu tam sinir olmuş stress yapmışken bu utanç verici olaya ..

Porsuk anısı :
-Memur sordu ne bu böyle neden bu kadar pahalı?
- hiiiç dedim sakal fırçası işte aynı fırça nolcak sadece memlekette yok o yüzden böyle dedim olmadı yazdı receteyi ödemeye gittim
-vezneci abla yuh bu ne böyle iki fırçaya verilirmi böyle değdimi bari dedi
- içimden başka düşündüm ama ona değermi dahada almam gelmem buralara dedim maalesef gitti porsugumun küçüğü...

ederi yoksa bilen yok aletin kıymetini daha . inşallahta böyle devam eder yoksa yanarsınız benim gibi eyvah eyvah.

Düşünceye bak bende evdeyken deprem olursa Allah göstermesin bir sıkıntı olmasın diye rafta en gerilere diziyorum porsuklarımı..Sanki yıkım olsa korunacakmış gibi ama olsun psikolojik olarak rahat oluyorum o zaman Smile
Dolap zaten hayvanat bahçesi gibi oldu artık ayna kenarlarına falanda FS lijun falan serpiştiriyorum. Araba bagajında, iş yerinde porsuk kutuları iyice porsuk delisi oldum bunlarla..

Komşum sende klasik koleksiyoncu hastalığı başgöstermeye başlamış, 1 yıl öncesinden ben sezinleyip sana söylemiştim. Big Grin Farkındasın değil mi bunun? Biraz hava al bence. Big Grin
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
(30/06/2012, Saat: 15:59)eskiuye3315 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çok denedim olmuyor Lord maalesef teşhis doğru ve tedavisi yokSmile
porsuk olmzsa razor oluyor o olmazsa krem sabun jilet vs oluyor .. Bunları hiç göremeyeceğim iletişimin olmadığı bir yerlere gitmem gerek benim..

hocam gunun birinde maliye, mal beyanında ister bunları Smile
merhaba arkadaşlar. yorumlar için çok teşekkürler. 3 gündür taşınacağım ildeydim ev arıyordum. o yüzden giremedim forumu. tek bir tavsiye var sadece. artık onu arayıp fiyat alıcaz yapacak birşey yok. teşekkürler.
Mühle R89
Ben taşınmalarda CD ve plaklarımı kimseye elletmem, kendim taşırım.
Çalınan kitaplar için üzüldüm.Angry
“Kesin bilgi ancak çok az bildiğimiz zaman mümkündür. Bilgi miktarımız arttığında şüphemiz de artar.”
Goethe

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Sigara Tavsiyesi. Tıraşçı 1 1,545 30/11/2022, Saat: 20:36
Son Yorum: Lord Sparhawk
  tatil için otel tavsiyesi gakgoş 21 23,137 17/11/2022, Saat: 15:17
Son Yorum: alieren
  TV Tavsiyesi izbe 29 24,477 14/07/2022, Saat: 10:42
Son Yorum: exselans
  Televizyon Tavsiyesi Kendineözgü 69 74,386 13/07/2022, Saat: 17:03
Son Yorum: mixfruit
  Şehir içi ulaşım için bisiklet tavsiyesi sfenks 18 10,852 06/07/2022, Saat: 16:26
Son Yorum: mixfruit
  Gunluk Parfume tavsiyesi Oldstyle 6 2,281 01/06/2022, Saat: 22:23
Son Yorum: mertcanartan
  Akıllı Telefon Tavsiyesi eggman 295 281,482 03/05/2021, Saat: 01:05
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Hediye Tavsiyesi SKYBRAVE 39 25,554 28/10/2020, Saat: 10:38
Son Yorum: batmanforever
  Su arıtma cihazı tavsiyesi ziyanınjileti 36 16,021 04/08/2020, Saat: 17:59
Son Yorum: çayağzı
  Yüzücü Arkadaşlardan Gözlük Tavsiyesi KCL41 10 4,788 08/07/2020, Saat: 16:59
Son Yorum: Nani Kuş

Hızlı Menü: